Dřevěný zahradní nábytek

GabiGa
27.7.15 10:22

Dřevěný zahradní nábytek

Milé maminky a tatínkové :srdce:,
prosím o odbornou či uživatelskou radu, jakékoliv vaše zkušenosti s dřevěným zahradním nábytkem - např. název prodejce, značka, druh dřeva, kvalita, na co si dát při koupi pozor, kde raději nenakupovat.
Rádi bychom koupili kvalitní dřevěný zahradní nábytek - sestava (stůl + 6 židlí). Ideální cenová relace cca 20-25 tis. Kč. Nejvíce se nám líbí prozatím dřevina Meranti ;)
Máte prosím někdo zkušenost s nákupy na e-zahradnímnábytku. cz? Odtud se nám líbí např. tato sestava:
http://www.e-zahradninabytek.cz/…-auckland-16

Všem předem děkuji za postřehy a cenné rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

47189
27.7.15 10:31

My jsme si letos dělali paletovou sedačku na terasu, vysla nas na 10tis. Za palety jsme neplatili. Mám fotku jen polotovaru.
Do budoucna ji vymenime za ratanovou černou a celkove ten ratanovy nabytek moderní, že to mi přijde, že má větší životnost, jak dřevo, může se vzít hadice a poradne to omýt. Akorát pořizovací cena je vyšší, proto jsme to odložili do budoucna :-D.
Ale kolem těch 30ti.uz se dá koupit pěkný set.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
27.7.15 23:46

My jsme si koupili úplně úžesný zahradní set „dynasty“ s kulatým stolem + 4 židle+2 židle jsme si přikoupili. Kupovali jsme ho v prodejně HECHT, je z tropického dřeva „Meranti“. Synovi se moc líbil, ale pak jsme zjistili, že Hecht ho přestal dovážet..Nakonec jsem přišla na to, že se dá koupit i tady: http://skhsebranice.cz/index.php?…

Na stole je otočný karusel ( je super) a židle jsou opravdu masivní, nerozvrzávají se a jsou skutečně pevné, pohodlné i pro „větší zadky“ a mají vyšší opěradla. Stačí 1× za rok natřít teakovým olejem a nábytek je celý rok jak nový. Chtěla jsem původně obdélníkový stůl, ale manžel mě ukecal a rozhodně nelituju. Hodně si cením těch židlí, které mají klasický tvar, na rozdíl od ostatních setů, kde nohy židlí jsou buďto křížem přes sebe, nebo ze šikma, což se brzo rozvrzá… A ta cena je úplně úžasná-necelých 10 000 se 4 židlema, které se dají dokoupit…Doporučuji přikoupit někde nějaké sedací potahy, pokud možno vyšší, aby byly měkké- ty jsem kupovala v Hornbachu a přesně sedly i na ty křesla-prodávají je jak na nízké opěradlo, tak i na vysoké- velmi kvalitní pevný materiál-navíc se potahy dají zipem odepnout, vnitřní tlustý molitan vytáhnout a potah oprat, což se dá sehnat málokde…na fotce jsou pouze 4 žide, ty další dvě jsme dokupovali o 14 dní později…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GabiGa
29.7.15 12:53
@Kelsey píše:
My jsme si letos dělali paletovou sedačku na terasu, vysla nas na 10tis. Za palety jsme neplatili. Mám fotku jen polotovaru.
Do budoucna ji vymenime za ratanovou černou a celkove ten ratanovy nabytek moderní, že to mi přijde, že má větší životnost, jak dřevo, může se vzít hadice a poradne to omýt. Akorát pořizovací cena je vyšší, proto jsme to odložili do budoucna :-D.
Ale kolem těch 30ti.uz se dá koupit pěkný set.

Ahoj,
děkuji za tip. Paletovou sedačku domácí výroby jsem již jednou viděla na internetu a tento nápad se mi opravdu líbí. Myslím, že to má však jednu podmínku, a to alespoň jednoho zručného člena rodiny, jež bude schopen přichystané palety dotáhnout do finální verze ;). To by u nás takový problém nebyl.
My však potřebujeme typický velký stůl a židle pro pohodlné posedávání u jídla a dobrého pití, jež by zapadly pod velké zastřešené posezení (polovina velkého zahradního domu) vedle krbu s grilem a udírnou. Na to by se bohužel paletové posezení nehodilo :,(
Dokáži si však palety představit jako příjemné posezení vhodné na terasu. Ještě jednou děkuji za skvělý tip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
GabiGa
29.7.15 12:58
@Majka4 píše:
My jsme si koupili úplně úžesný zahradní set „dynasty“ s kulatým stolem + 4 židle+2 židle jsme si přikoupili. Kupovali jsme ho v prodejně HECHT, je z tropického dřeva „Meranti“. Synovi se moc líbil, ale pak jsme zjistili, že Hecht ho přestal dovážet..Nakonec jsem přišla na to, že se dá koupit i tady: http://skhsebranice.cz/index.php?…Na stole je otočný karusel ( je super) a židle jsou opravdu masivní, nerozvrzávají se a jsou skutečně pevné, pohodlné i pro „větší zadky“ a mají vyšší opěradla. Stačí 1× za rok natřít teakovým olejem a nábytek je celý rok jak nový. Chtěla jsem původně obdélníkový stůl, ale manžel mě ukecal a rozhodně nelituju. Hodně si cením těch židlí, které mají klasický tvar, na rozdíl od ostatních setů, kde nohy židlí jsou buďto křížem přes sebe, nebo ze šikma, což se brzo rozvrzá… A ta cena je úplně úžasná-necelých 10 000 se 4 židlema, které se dají dokoupit…Doporučuji přikoupit někde nějaké sedací potahy, pokud možno vyšší, aby byly měkké- ty jsem kupovala v Hornbachu a přesně sedly i na ty křesla-prodávají je jak na nízké opěradlo, tak i na vysoké- velmi kvalitní pevný materiál-navíc se potahy dají zipem odepnout, vnitřní tlustý molitan vytáhnout a potah oprat, což se dá sehnat málokde…na fotce jsou pouze 4 žide, ty další dvě jsme dokupovali o 14 dní později…

MOOOOOC děkuji, děkuji, děkuji :srdce:
Opravdu vyčerpávající recenze, šikovné rady a tipy! Vaše posezení je moc pěkné a krásně zapadá do celého exteriéru zahrady (dvora).
Naše představa je přece jen pořádný obdelníkový stůl s 6 židlemi s případným rozšířením stolu o další 2 židle :lol: My jihomoravané nejsme žádní troškaři :lol: :lol: :lol:

Každopádně na prodejnu HECHT včetně doporučeného odkazu se podívám. Třeba se tam pro nás něco najde :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama