Dřevostavba a topení el. přímotopy

Anonymní
25.9.20 11:54

Dřevostavba a topení el. přímotopy - ano či ne

Ahoj, prosím o radu. Byli jsme se podívat na krásný dům, který se nám s mužem místem i dispozicí moc líbí, ale má to své „ale“. Je to deset let stará dřevostavba (což by mi na rozdíl manžela zase tolik nevadilo), ale topení je řešeno ve všech pokojích el. přímotopy, pouze v obýváku spojeném s kuchyní je podlahové vytápění. Majitelé se tváří, že to není problém, že i tak jsou náklady na vytápění velmi nízké, ale nám se to nezdá. Máte s tím někdo zkušenost? Plocha domu vyhřívaná těmi přímotopy 100m (chodby, zázemí a ten obývák nepočítám). Manžel říká, že by se bál třeba ty přímotopy nechat volně běžet, když někam pojedeme na víkend nebo týden pryč. Je to opravdu tak riskantní, jaká je vaše zkušenost? A co ta dřevostavba, jak se vám v ní bydlí? Prosím zachovat anonym, mám tu rodinu a zatím o našich stěhovacích plánech nic nevědí. Předem díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5196
25.9.20 11:56

Tak ať vám ukážou vyúčtování za energie ne? Pokud s tím mají problém a budou se cukat, tak bych hnedka zbystřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
25.9.20 11:57

Já teda nemám zkušenost s domem, ale vím o lidech, co to mají v bytech a pokud jde o náklady, tak je to neúnosné.
On ten dům může být lépe izolovaný než ty byty. Ukázali vám nějaké vyúčtování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 12:09

Tak jejich vyúčtování jsme ještě neviděli. Náklady na elektřinu v našem stávajícím domě (topení, vaření) máme okolo 80tis. ročně. Ale tenhle nový dům je menší než náš dosavadní, takže jsem automaticky předpokládala a doufala, že přímo úměrně tomu klesnou i provozní náklady :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3592
25.9.20 12:10
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. Byli jsme se podívat na krásný dům, který se nám s mužem místem i dispozicí moc líbí, ale má to své „ale“. Je to deset let stará dřevostavba (což by mi na rozdíl manžela zase tolik nevadilo), ale topení je řešeno ve všech pokojích el. přímotopy, pouze v obýváku spojeném s kuchyní je podlahové vytápění. Majitelé se tváří, že to není problém, že i tak jsou náklady na vytápění velmi nízké, ale nám se to nezdá. Máte s tím někdo zkušenost? Plocha domu vyhřívaná těmi přímotopy 100m (chodby, zázemí a ten obývák nepočítám). Manžel říká, že by se bál třeba ty přímotopy nechat volně běžet, když někam pojedeme na víkend nebo týden pryč. Je to opravdu tak riskantní, jaká je vaše zkušenost? A co ta dřevostavba, jak se vám v ní bydlí? Prosím zachovat anonym, mám tu rodinu a zatím o našich stěhovacích plánech nic nevědí. Předem díky.

Tak snad si vyžádám vyúčtování, pokud jste svéprávní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5196
25.9.20 12:18
@Anonymní píše:
Tak jejich vyúčtování jsme ještě neviděli. Náklady na elektřinu v našem stávajícím domě (topení, vaření) máme okolo 80tis. ročně. Ale tenhle nový dům je menší než náš dosavadní, takže jsem automaticky předpokládala a doufala, že přímo úměrně tomu klesnou i provozní náklady :think:

80tis.? tvl, první věc co bych stavěl, tak by byly solární panely :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
25.9.20 13:08

Pokud to není skoro pasivní dům, tak bych do přímotopů nešla… Mě stačí, když jedeme někam na chatu a topení je přímotopy, tak vím, že se za těch pár dní pěkně prohneme při doplácení energií. Tak si vyžádej energetický štítek, pokud prodávají mají povinnost jej mít a předložit kupujícímu. To vyúčtování, taky nemusí být zcela směrodatné, ale je pravda, že může napovědět - záleží na spoustě proměnných (třeba u nás se běžně vede před každou topnou sezonou diskuze, zda by mi letos nevyhovovalo už konečně těch cca 18°C, které vyhovují mému muži ;) ) a zda vůbec třeba dům před prodejem poslední rok obývali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
25.9.20 13:18

Ne! 8o Protopíte milióny, časem budete mít problémy s plísněmi, navíc se z toho fakt neohřejete, prostě blbě udělané. Bohužel, ale to už radši starý poctivý barák s kotlem než elektriku. :( Nebo nějak dodělat krb a topit hlavně tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
25.9.20 13:52
@Anonymní píše:
Tak jejich vyúčtování jsme ještě neviděli. Náklady na elektřinu v našem stávajícím domě (topení, vaření) máme okolo 80tis. ročně. Ale tenhle nový dům je menší než náš dosavadní, takže jsem automaticky předpokládala a doufala, že přímo úměrně tomu klesnou i provozní náklady :think:

Nic mi do toho není, tu nemovitost, kde jste doteď bydleli, od vás někdo koupil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 13:57

@Sany80s Ne, máme jí v nájmu a chceme pryč, ale už do vlastního. Lokalita se nám líbí, ale bohužel tu není skoro žádná nabídka.

• Citovat
  • Nahlásit
38
25.9.20 19:55

Tak elektřinou topit se nevyplatí, ale plynový kotel je dobrý máme průtokový, takže ohřívá vodu i topí. Když je kotel vypnuty, tak po zapnutí je teplá voda během 10 minut a nemusíte dlouho čekat. A topí opravdu dobře! A pokud tam nemáte plyn, jako já, tak stačí pořídit nádrž na plyn, kterou vám přijedou naplnit a vydrží vám to celou zimu a vyjde vás to kolem 40 000,– A dům mám velký 150 metru a v zimě, když mrzne topim na 24 stupnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3592
25.9.20 22:33

Já bych se odpíchl úplně od začátku - pokud je to deset let stará dřevostavba, tak by měl zajímal typ, projekt, fotografie z realizace, štítek, vyúčtování za energie za poslední alespoň tři roky. Pokud stavbám nerozumíte, vemte si někoho s sebou. V ČR se staví dost prasácky, bohužel dřevostavby jsou na háklivé na pečlivost, takže pokud to bude svépomocí, tak bych zpozorněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
27.9.20 20:16

Tady je to zase samy odborník. Pokud je to dřevostavba např. Od RDRymarov, nebala bych se toho. Sama jsem bydlela 2 roky v Kubisu 632 a bylo to řešeno přesně takto a úplně v pohodě. Náklady na elektro cca 30 tis za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 21:19

@Synekdoche7 Super, moc díky za osobní zkušenost. A nebála jste se nechávat běžet ty přímotopy během svojí nepřítomnosti?

• Citovat
  • Nahlásit
61
27.9.20 21:50

Dva roky už žijeme v drevostavbě, kterou jsme si nechali postavit. Nemáme sice přímotopy (má je ale švagrová taky v dřevostavbě), ale máme topení do podlahy. Mimo to máme ještě krb. Topení nechávám s klidným svědomím běžet i když nejsem doma(stejně tak švagrová). Náklady na elektřinu byli loňský rok 23000. Za mě ano, lepší bydlení jsme nemohli mít :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama