Dřevostavba na klíč - kolik vás stály nadstandardy?

12
16.4.21 15:23

Dřevostavba na klíč - kolik vás stály nadstandardy?

Ahoj, plánujeme stavět dřevostavbu na klíč a zajímalo by nás, kolik kdo dal za nadstandardy (a ve kterém roce - ceny šly nahoru hrozně)?

Vím, že se standardy liší podle firmy, ale po zběžném srovnání několika velkých firem (Rýmařov, HP Domy, Haas Fertigbau) se mně ty rozdíly zdají malé (v rozporu s tím, co tvrdí jejich obchodní zástupci :)

Hledala jsem odpověď na modrastrecha.cz, ale tam je jediné aktivní téma Rýmařov a vypadá to, že s nimi staví jen lidé, kteří mají peněz na rozhazování. Čemuž se nedivím, jsou drazí a původně jsme je v nejužším výběru neměli, ale moc spěcháme a všechny levnější firmy jsou zadané. :(

Nám moc nad základní cenu nezbude, tak doufám, že to fórum není reprezentativní. Protože čekat, až bude mít levnější firma čas při současném růstu cen ve stavebnictví i hypoték nemůžeme (navíc spěcháme i na stěhování, tak zděný dům nepřichází v úvahu) :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7931
16.4.21 15:32

Hlavně dřevo leze hrozně nahoru teďka. Asi nejblbější čas na stavění. Jinak ceny materiálů jsou někde šílený. Skoky o desítky procent nahoru i víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 15:57

No právě, my tak moc litujeme, že jsme nemohli začít stavět dříve. Samozřejmě do cen materiálů nevidím, ale už chvíli sleduji ceny na klíč u více firem a vidím, jak jdou nahoru :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
16.4.21 16:41

Nechci ti brát iluze, ale domy na klíč trvají dlouho. Naslibují ti hory doly a než na tebe dojde řada, měla bys postavený zděný dům. U nás sídlí Haas Fertigbau a pak ještě Atrium. Taky velká firma, staví v celé ČR, ale ty čekací doby jsou šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 16:51

@AstraG S tím počítáme, že nebudeme bydlet hned (nejraději bychom koupili, ale nic se u nás neprodává :( Žádná atraktivní lokalita, ale lidi drží i prázdné domy pro děti / vnoučata i za cenu, že budou chátrat. Když se někdo i stěhuje, do prodeje to většinou ani nepřijde, najdou se příbuzní, kteří mají o dům zájem - jižní Morava a velké rodiny).

Ale zděný bychom stavěli také jen na klíč, i tak je to vyčerpávající, a trvalo by to ještě déle a vícenáklady by byly jisté. Tady nám garantují dopředu cenu a předání do roka, pokud stihneme povolení, což stihneme - to platí pro Haas Fertigbau a Rýmařov. (Atrium má delší čekací dobu i na nás moc vysoké ceny). Stavět svépomocí pro nás nepřichází v úvahu a dodavatelsky by podle mě dnes stavěl jen sebevrah. Před pár lety možná, ale když čtu zkušenosti lidí, co staví teď, když se všechno zdražuje, řemeslníci neví kam dřív a ruší zakázky… do toho bychom nešli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46097
16.4.21 17:03
@janickaei píše:
Ahoj, plánujeme stavět dřevostavbu na klíč a zajímalo by nás, kolik kdo dal za nadstandardy (a ve kterém roce - ceny šly nahoru hrozně)?

Vím, že se standardy liší podle firmy, ale po zběžném srovnání několika velkých firem (Rýmařov, HP Domy, Haas Fertigbau) se mně ty rozdíly zdají malé (v rozporu s tím, co tvrdí jejich obchodní zástupci :)

Hledala jsem odpověď na modrastrecha.cz, ale tam je jediné aktivní téma Rýmařov a vypadá to, že s nimi staví jen lidé, kteří mají peněz na rozhazování. Čemuž se nedivím, jsou drazí a původně jsme je v nejužším výběru neměli, ale moc spěcháme a všechny levnější firmy jsou zadané. :(

Nám moc nad základní cenu nezbude, tak doufám, že to fórum není reprezentativní. Protože čekat, až bude mít levnější firma čas při současném růstu cen ve stavebnictví i hypoték nemůžeme (navíc spěcháme i na stěhování, tak zděný dům nepřichází v úvahu) :(

a opravdu maj domy Rýmařov „volno“? tady s nimi jedni stavěli, jo, jak zacli dělat, tak, dům stal prakticky přes noc.. ale prej čekali rok, než se zaclo dělat na tom pozemku.. a ted je prý cekacka 2roky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 17:11

@a12 To nám tvrdil obchodní zástupce - až jsme byli překvapení, protože víme, že nedávno ta čekací doba byla delší a všichni teď mají spoustu zakázek. Na papíře ještě nic nemáme, totéž platí pro Haas Fertigbau. Z toho máme také obavy, že to nebude pravda - ale teď je pro nás hlavní dostat garantovanou cenu a dnešní úroky na hypotéku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2399
16.4.21 17:38

A stavební povolení vyřízené máte? My začali řešit stavbu loni v květnu a pořád ho nemáme, je toho fakt hodně, jen na koordinovane stanovisko jsme čekali 4 měsíce..
Myslím, že jestli čekáš rok na dřevostavbu, nebo si necháš hned postavit z cihel, tak to vyjde časově zhruba nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 18:00

@Beckyttine5
Nene, ještě nemáme nic podepsané. Ale o cihlovém už neuvažujeme, i když jsme ho původně chtěli - to bychom museli mít první projektanta (strávili jsme věčnost procházením typových projektů a nenašli nic, co by nám vyhovovalo bez větších změn - tady nám mírně upraví své projekty, pro nás je to dostatečné) a ti jsou na měsíce zadaní, pak nějakou dobu trvá ho vyhotovit. Pak i stavba trvá déle a místní firmy jsou také zavalené prací. U dřevostaveb je přece jen více možností díky tomu, že staví většinou po celé republice.

Ale už jsme skoro rozhodnutí pro Rýmařov - Haas právě zdražil dům, na který jsme se dívali, o více než 200 tisíc. Nedávno zdražovaly i HP Domy, asi jako všichni. Rýmařov je výjimka, sice jsou i tak drazí, ale naopak mají 3% slevu.

No a sice mě zatím nikdo neuklidnil, že za základní cenu to postavíme, vlastně ani nikdo neodpověděl na původní otázku :lol:, ale jak to po sobě čtu, jen se utvrzuji v tom, že bychom do toho měli jít, i kdybychom měli mít všechno ve standardu. Sice bych chtěla hezkou koupelnu, ale ta současná je opravdu ošklivá, tak i ta nejlevnější bude zlepšení. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
16.4.21 19:11

@janickaei tak hodně štěstí k brzkému novému bydlení :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4697
16.4.21 19:13

Ještě se zeptám, v jaké lokalitě chcete stavět? Pozemek máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
16.4.21 19:21

A můžu se zeptat co chceš za nadstandardy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46097
16.4.21 19:29
@mamina2017 píše:
A můžu se zeptat co chceš za nadstandardy?

ona asi mysli, ze v ceně jsou třeba bily okna, tak ze by dali třeba hnědý.. a tak celkově v základní ceně je to nějlevnejsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 19:30

@AstraG Děkuji. :) Pozemek máme a považujeme to za velké štěstí, i když s ním bylo spousta práce a starostí, proto jsme také nemohli stavět dříve. Tady sehnat pozemek je věda. A je to vesnice ve Zlínském kraji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 19:44
@a12 píše:
ona asi mysli, ze v ceně jsou třeba bily okna, tak ze by dali třeba hnědý.. a tak celkově v základní ceně je to nějlevnejsi..

Ano, nejsme nijak nároční, ale komín + kamna chceme, i když ta návratnost je v nedohlednu - ale výpadky elektřiny jsou dost často a tím, že jsme malá vesnice, nejsme pro EON priorita. :lol:

Bez venkovního stínění alespoň některých oken se neobejdeme, to bychom se upekli.

Jinak asi ve všem zůstaneme ve standardu - okna a dveře (teď jsem si našla fotku domu s bílou omítkou a bílými okny a dveřmi a naopak se mně to líbí, což jsem nečekala, nikdy jsem to v reálu neviděla, tak jsem z toho měla obavy), podlahy, topení.

Ona si většina lidí říká, že když už staví a má s tím tolik práce a výdajů, mělo by to stát za to. A většina lidí asi staví dobrovolně nebo je to dokonce baví 8o. To my stavíme, protože nemůžeme koupit. A musíme do toho jít s tím, že prostě potřebujeme bydlet a nenechat se tolik ovlivnit lidmi, kteří to mají jako hobby. Ono možná nebyl nejlepší nápad trávit tolik času na modré střeše. :lol: Kdybychom kupovali, také bychom si všechno nevybrali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat