Drilling nebo skarifikace - je nebo není to totéž?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

-arrow-
Povídálka 39 příspěvků 05.01.18 16:31
Drilling nebo skarifikace - je nebo není to totéž?

Ahoj holky,
nevěděla by některá z vás, jestli je nějaký rozdíl mezi drillingem a skarifikací vaječníků? Dodnes jsem to považovala za jedno a totéž. Na internetu se používá slovo skarifikace i pro drilling.
V říjnu 2017 jsem na doporučení doktora podstoupila drilling, do každého vaječníku mi udělali 10 otvorů. Dneska jsem byla na kontrole v Pronatalu a bylo mi doktorkou řečeno, že to neudělali dobře, že se to musí dělat pořádně. Prý neměli dělat drilling (otvory), ale skarifikaci (zářezy). O nařezávání jsem se nikde nic nedočetla.
Pokud mi nezabere léčba, doktorka chce, abych šla na operaci znovu kvůli těm zářezům, tak chci vědět, jestli to není z bláta do louže… Dost mě to zaskočilo. Přece tak jako tak se ten povrch naruší…

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2899 příspěvků 05.01.18 17:32

Pokud umíte anglicky (je to jen wikipedie, takže to nemusí být 100% správně): https://en.m.wikipedia.org/…ian_drilling

Ve zkratce je drilling novější a bezpečnější verzí skarifikace.

-arrow-
Povídálka 39 příspěvků 06.01.18 09:56

@Heivka Děkuji, tohle jsem potřebovala :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama