Drobné dítě v jednom roce/ geny/ jak ovlivnit výšku

Anonymní
23.2.21 22:10

Drobné dítě v jednom roce/ geny/ jak ovlivnit výšku

Ahoj maminky, prosím o radu popřípadě povzbuzení. Mám nedonošenou dceru narozenou v 32.tt. Míry při porodu byly 43 cm a 1,6 kg. Dnes na roční prohlídce měla 72 cm a 9 kg. No podle doktorky mám až moc malé dítě. Podle ní je ideální výška v jednom roce 80 cm. Já měřím 1m58 a manžel 1m76. Podle jejich výpočtu bude mít naše dítě jen 1m59. Jde podle vás nějak ovlivnit výška u dítěte? Je nějaká šance že v pubertě vyroste? Moc ráda bych kdyby se někdo podělil o zkušenosti :( moc mě to trápí. Mě ve škole dost šikanovali kvůli mé výšce tak nechci aby se trápila i moje dcera :,( děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1355
23.2.21 22:16

No, výška rozhodně ovlivnit nejde, to se snad nemusíte ptát a je Vám to jasné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
23.2.21 22:17

Muj syn v roce 8,2 kg, 71 cm :nevim: Ted chodi do treti tridy a je maly porad, u holky bych se tim netrapila, u kluka to bude horsi, taky se toho bojim, aby nebyl hodne maly, ale nejdulezitejsi je zdravi :andel:
Ps :narozen 34 tyden, mudr nikdy nic nerikala na jeho vysku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
23.2.21 22:20

Výšku asi neovlivníš nijak :nevim: Jinak taky měřím 160 cm a mě to teda nijak nevadí :think: u holky to bude v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
23.2.21 22:27

Vyšetření na dětské endokrinologii a případně růstový hormon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 22:28
J
@evulinda79 píše:
No, výška rozhodně ovlivnit nejde, to se snad nemusíte ptát a je Vám to jasné

Jde o to že jsem se ptala i dětských lékařů ve fakultní nemocnici a podle nich není výška jen určena jen geny ale i správnou výživou a fyzickou aktivitou. Tak proto jsem se chtěla zeptat zda s tím nemá někdo zkušenost

• Citovat
  • Nahlásit
3130
23.2.21 22:29

Ahoj, máme zhruba stejný výšky s chlapem. Dcera aj syn narozeni s délkou 48 cm. Není kde vzít výšku, když jsou aj rodiče menší. Obě děti máme tak, dcera měla na 7 leté prohlídce 117 cm a malej kobliha bude též menší. Beru to zase jako výhodu, co se oblečení týká. Syn měl teď 8m a nosí mi aj 6m oblečení. Malá to samé. Hele netrap se tím, ono to nejde změnit. Hlavně ať jsou ty děti zdravý a milovaný :hug: btw. Naší lékařce je jasné, že dětičky nemají kde brát 2 m na výšku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 22:32
@Daisy86 píše:
Vyšetření na dětské endokrinologii a případně růstový hormon.

Můžu se zeptat zda s tím mate zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
321
23.2.21 22:35

Zrovna dnes přítelkyně koukala do ockovaciho prukazu a dcera měla v 1 roce 7 kilo a 71 cm. V 18 mesicich mela 9 kilo. Ted ji bude letos 14 a uz ted ma 165 cm. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 22:39
@Mkilus píše:
Zrovna dnes přítelkyně koukala do ockovaciho prukazu a dcera měla v 1 roce 7 kilo a 71 cm. V 18 mesicich mela 9 kilo. Ted ji bude letos 14 a uz ted ma 165 cm. :nevim:

Můžu se jen zeptala jak jste vy ( rodiče) vysocí? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
1780
23.2.21 22:39

Me teda neprijdou miry tve dcery nijak silene :nevim: podle tabulek je 79,5cm u rocni holky horni hranice. Prumer je 74. A dolni hranice normy 69cm. Jste tedy temer v prumeru. U vahy je prumer 9,5kg. Mam syna, na rocni prohlidce byl v lehkem podprumeru na kluka a nikoho to nevzrusuje. Navic pediatr dite nikdy presne nezmeri a nezvazi. Kdyz vidim ty tezky odhady, jak ta vaha lita nahoru dolu. To same u mereni vysky. Syna nam v ramci uplne jine konzultace na genetice merili a vazili antrolopogove. Na pristroji, ktery vazi na miligram presne a meri na milimetr. Pediatri vubec takovou techniku nemaji. A na genetice se antropolozka nad vahou a mirou nepozastavovala. Pokud te to nejak znervoznuje, zkus se na toto antropologicke mereni poptat. Meri i delku kosti, tuk v tele atd. Pediatr fakt jen vesti z kavove sedliny se svym metrem obvykle nakreslenym na zdi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67530
23.2.21 22:43

Pro uklidneni, mam 150 cm a nemenila bych, sikanovana jsem nikdy kvuli vysce nebyla :nevim: dcera mela v roce 74 cm a 7,5 kila, ted v 6-ti je prumerne dite. Syn mel v roce 71 cm a 8,5 kila, ale manzel je vyssi 185 cm, tak to treba v puberte dozene. Rustove hormony do nich nemam v planu cpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
23.2.21 22:44
@Anonymní píše:
Můžu se jen zeptala jak jste vy ( rodiče) vysocí? Děkuji

Přítelkyně má 162 taková klasika a otec dcerky byl vyšší co přítelkyně rikala asi do 180 cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
23.2.21 22:46
@blumen píše:
Pro uklidneni, mam 150 cm a nemenila bych, sikanovana jsem nikdy kvuli vysce nebyla :nevim: dcera mela v roce 74 cm a 7,5 kila, ted v 6-ti je prumerne dite. Syn mel v roce 71 cm a 8,5 kila, ale manzel je vyssi 185 cm, tak to treba v puberte dozene. Rustove hormony do nich nemam v planu cpat.

Me to s tou sikanou docela zarazilo. Znam plno malych zenskych a nikdy jsem neslysela, ze by je nekdo sikanoval. U kluka je pak spis problem najit protejsek. Ja jsem zas zirafa :mrgreen: a hlavne, jak jsem psala vyse, zakladatelka ma temer „tabulkovou“ holcicku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 22:46
@shadowbabe píše:
Ahoj, máme zhruba stejný výšky s chlapem. Dcera aj syn narozeni s délkou 48 cm. Není kde vzít výšku, když jsou aj rodiče menší. Obě děti máme tak, dcera měla na 7 leté prohlídce 117 cm a malej kobliha bude též menší. Beru to zase jako výhodu, co se oblečení týká. Syn měl teď 8m a nosí mi aj 6m oblečení. Malá to samé. Hele netrap se tím, ono to nejde změnit. Hlavně ať jsou ty děti zdravý a milovaný :hug: btw. Naší lékařce je jasné, že dětičky nemají kde brát 2 m na výšku ;)

Ahoj. :P Mě teda ta výška v 1. Stupni na ZŠ vůbec netrápila ale od toho 2.stupně a na střední jsem byla terčem posměchu se svou výškou 1m58 :,( jsem mladší ročník ( narozena 2001 ) a většina mých spolužaček měřili 1m70/1m78. Jinak mé rodiče mají 1m65 ale z manželovy strany mají jeho sourozenci a rodiče kolem těch 1m80. Tak přemýšlím jestli nemůže nastat obrat v pubertě. Tím myslím zda nemůže byz vysoká jako její strýc s výškou 1m84. :P Ptala jsem se i v fakultni nemocnici a tam mi řekli že výška je ovlivněna nejen geny ale ze 30% procent i správnou výživou a tělesnou aktivitou. Chtěla bych ji nějak pomoc aby nemusela zažívat to trauma co já :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat