Drobné občerstvení namísto chlebíčků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 02.10.14 22:30
Drobné občerstvení namísto chlebíčků.

Prosím poraďte mi drobné slané občerstvení. Nic velkolepého, jedná se o odpolední návštěvu ku příležitosti dceřina svátku. 4 až 6 dospělých plus skoro dvouleťačka. Samozřejmě přijdou primárně na dortík a kávu, ale pravděpodobně se zdrží do té 7, 8 večerní, zas tak často se s malou nevidí, tak asi zůstanou až do spaní. Je to blízká rodina, tak ohromovat nemusím, ale co je"problém", tak ocení něco spíš lehčího. Ne chlebíčky s vlašákem. Jsou to takoví ne vyloženě dietáři, ale jedí zdravě, cvičí, takže navečer se nebudou ničím tláskat. A ke stolu je taky usazovat nebudu, takže něco opravdu na talíř na konferenční stolek. Opravdu úspěch mají takový pseudocaprese špízy - mozzarela třešinky s cherry rajčátkem na párátku, ale to dělávám jen jako zobku v rámci ještě i jiného občerstvení. A přiznám se, že se mi nechce dělat X různých talířů kvůli pitomému svátku. Takže něco, co trochu zasytí. Ideální by bylo fondue z kuřecího masa, ale to bohužel nevlastním. Nějaká alternativa? Kousky masa a dipy v miskách? Nebo mě ještě napadá guacamole a tmavé bagety, kdysi jsem ho dělala na jinou, tématickou oslavu pro kamarády a tehdy to mělo docela úspěch. Napadá vás něco? Kromě vysočiny ála obložený talíř. ;) :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20183 příspěvků 02.10.14 22:34

Hummus a k tomu nakrajeny rapikaty celer, mrkev a okurku.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 02.10.14 22:36

Já miluju tapenádu z oliv - jen rozmixuju černé olivy s trochou olivového oleje a stroužkem česneku, případně na netu najdeš složitější verze. Maže se to na plátky opečené bagetky/rohlíku.

Malike
Extra třída :D 14224 příspěvků 02.10.14 22:37

Obložený talíř a ktomu třeba bagetky nebo chleba???

luskabay
Kecalka 346 příspěvků 02.10.14 22:37

Ahoj mame ted v nedeli taky oslavu a asi zase udelam to co loni. Melo to docela uspech, avokadova pomazanka na osmahnute celozrne toastiky a navrch jsme jeste dali kousek susene svestky. Bylo to moc dobre :-)

Maden
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 02.10.14 22:38

Pro tyto příležitosti delam křídla - konce odkrojim a v kloubu rozkrojim. Jsou z toho takovy malý kousky. Upecu a davam k tomu zeleninu, pečivo, různý dipy.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 02.10.14 22:41

Slané štrůdly peču - pokud koupíš těsto, je to také rychlé :nevim:

Denisa56
Kelišová 6572 příspěvků 02.10.14 22:47

Udělala bych obloženou mísu (vysočina na ní opravdu být nemusí) - kvalitní šunka, moravské apod. sýry, zelenina, k tomu světlé a tamvé bagety, když by se mi chtělo spáchala bych i nějakou pomazánku, třeba sýrovo česnekovou, vajíčkovou, celerovou apod.

ivašot.
Kelišová 7342 příspěvků 02.10.14 22:48

Taky mě napadly slané záviny, k tomu zelenina jednohubky s ředkvičkovou pomazánkou z tmavého rohlíku.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 02.10.14 23:06

Já nejradši dělám obložené mísy, koupila bych nějaké kvalitní šunky od klasické až třeba po parmskou, různé druhy sýrů, do menších mističek k tomu i nějaké zdravější pomazánky, samozřejmě kupu zeleniny, k tomu dobré bagetky…sýry vždycky krajím na malé kostičky akorát do pusy, kolečko šunky rozkrojím na 2 nebo 4 části a smotám do malých ruliček, každému do ruky dezertní vidličku a hotovo :)

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 02.10.14 23:06

Já bych udělala salát třeba z rukoly, se zeleninou, se sýrem, popř. kousky kuřecího masa masa, záleží na tobě, zálivkou, opékané bagetky :lol: šneky z listového těsta…

pannda
Kelišová 6826 příspěvků 33 inzerátů 02.10.14 23:24

Minilangoše…tedy langoše jako jednohubky!!! Výborná věc
1 bílý jogurt, polohr. mouka, sůl, jedlá soda

Do mísy vyklopíme jogurt, dáme 2× naplněný kelímek pol. moukou, 1lžičku sody a sůl. Zpracujeme, vyválíme placku a těsta vykrajujeme štamprlí kolečka, která smažíme ve větším množství oleje. Ihned potíráme česnekem smíchaným v kečupu a posypeme sýrem..Dobrou chuť, vždy se osvědčili

Eliška
Extra třída :D 11830 příspěvků 02.10.14 23:43

Čínské kuřecí miniřízečky.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 23:52

Osmazila bych kulicky z mleteho masa a udelala k tomu tzaziky

katty89
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 03.10.14 01:54

Vetsinou delam kureci kridla v cesnekove/me­dove/chilli marinade, k tomu coleslaw salat (nebo jiny salat - sopak, testovinovy salat a zelenina), pripadne nejake dipy (cesnekovy, bylinkovy) nebo kureci nuggetky. Oblibene jsou taky domaci bagetky s bylinkovym maslem. Minuly tyden jsem na oslavu delala pizza rohlicky s domacim kecupem, kvalitni slaninou a trochou syra, meli velky uspech. Jeste me napada slany zavin - nejradeji mame s uzenym masem a kysanym zelim. Ale zase nevim, jestli to splnuje pozadavek zdrave stravy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >