Drogová trestní činnost

Anonymní
10.11.20 13:34

Drogová trestní činnost

Dobrý den, je tu někdo, kdo se vyzná v trestných činech, co se týkají drog? Potřebovala bych se na něco zeptat.

Prosím anonym, nechci aby rodina věděla, co řeším, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
232
10.11.20 14:23

Když to napíšeš takhle, tak nevíme, o co jde. Trochu rozepiš, čeho se tvůj dotaz týká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 14:32

Před 4 lety jsem měla asi půlroční období a experimentovala s měkkýma drogama a od jednoho týpka jsem si asi 3× koupila extázi. A asi před rokem ho policajti chytli, jak prodává a našli u něj ohromný množství extáze. A on udává a práská všechny, kdo od něj někdy brali.

Před rokem jsem byla 2× na výslechu a teď mě zvou k soudu jako svědka. Tak mě jenom zajímá, jestli mě něco hrozí. Už 3 a půl jsem úplně čistá a ničeho jsem se nedotkla.

• Citovat
  • Nahlásit
232
10.11.20 14:38
@Anonymní píše:
Před 4 lety jsem měla asi půlroční období a experimentovala s měkkýma drogama a od jednoho týpka jsem si asi 3× koupila extázi. A asi před rokem ho policajti chytli, jak prodává a našli u něj ohromný množství extáze. A on udává a práská všechny, kdo od něj někdy brali.Před rokem jsem byla 2× na výslechu a teď mě zvou k soudu jako svědka. Tak mě jenom zajímá, jestli mě něco hrozí. Už 3 a půl jsem úplně čistá a ničeho jsem se nedotkla.

V tom případě ti nehrozí nic. Co máš v papírech od policie?
Prostě se od toho člověka drž dál, a klidně jim řekni, že ty drogy od něj nekupuješ, a jsi čistá. Slušně, taktně, a jen, pokud je to samozřejmě pravda.

A hlavně jim u soudu o něm nelži. Stejně po tobě budou chtít pravdu a podpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 14:41
@jendazeskolky píše:
V tom případě ti nehrozí nic. Co máš v papírech od policie?
Prostě se od toho člověka drž dál, a klidně jim řekni, že ty drogy od něj nekupuješ, a jsi čistá. Slušně, taktně, a jen, pokud je to samozřejmě pravda.

Já si právě taky říkám, že mě nemůžou nic. Žádný papír jsem nedostala, jen se mě ptali, jestli mojí výpověď můžou použít u soudu a teď po roce mi přišel dopis ať se dostavím k podání svědectví na okresní soud.
Toho chlapa jsem od tý doby neviděla. Už na policii jsem jim řekla, že od té doby, co jsem koupila naposledy nic neměla, že jsem si našla přítele a že už mě to období přešlo a nechci s tím mít nikdy nic společného už.
Tak jsem doufala, že už budu mít klid. A teď ten dopis..

• Citovat
  • Nahlásit
232
10.11.20 14:48
@Anonymní píše:
Já si právě taky říkám, že mě nemůžou nic. Žádný papír jsem nedostala, jen se mě ptali, jestli mojí výpověď můžou použít u soudu a teď po roce mi přišel dopis ať se dostavím k podání svědectví na okresní soud.
Toho chlapa jsem od tý doby neviděla. Už na policii jsem jim řekla, že od té doby, co jsem koupila naposledy nic neměla, že jsem si našla přítele a že už mě to období přešlo a nechci s tím mít nikdy nic společného už.
Tak jsem doufala, že už budu mít klid. A teď ten dopis..

Pokud něco on provedl, tak se to tebe netýká. Ale on pravděpodobně nastupuje výkon trestu nebo ho soudí za další distribuci drog.

Příspěvek upraven 10.11.20 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
10.11.20 14:53
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 14:53
@jendazeskolky píše:
Pokud něco on provedl, tak se to tebe netýká. Ale on pravděpodobně nastupuje výkon trestu nebo ho soudí za další distribuci drog.
Extáze je pěkné svinstvo. Je na tobě, jestli budeš svědčit. Můžeš podle zákona v pohodě odmítnout svědectví. Pokud ti to nedělá dobře psychicky, třeba jen vidět toho člověka. Nemusíš svědčit. Zachovej klid.

K odsouzení musím svědčit, ne? Akorát pokud to je rodina nebo osoba mě blízká, tak můžu odmítnout, ne?
Nevadí mi ho vidět, spíš ten stres a vůbec nervy z toho, že jdu k soudu.

Moc děkuji za normální odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 14:55
@jendazeskolky píše:
https://muj-pravnik.cz/…dat-v-praxi/
,,Může tak učinit pouze v případě, že by měl svědčit proti svému příbuznému, manželovi, partnerovi či druhovi, nebo kdyby sobě či těmto osobám měl způsobit nebezpečí trestního stíhání.''

Al ejestliže mi nehrozí trestní stíhání, tak tam musím ať se děje co se děje. Nebo jsem to pochopila špatně?

• Citovat
  • Nahlásit
232
10.11.20 14:57
@Anonymní píše:
K odsouzení musím svědčit, ne? Akorát pokud to je rodina nebo osoba mě blízká, tak můžu odmítnout, ne?
Nevadí mi ho vidět, spíš ten stres a vůbec nervy z toho, že jdu k soudu.Moc děkuji za normální odpovědi. :kytka:

Bohužel je to tak, jak píšeš. výpověď po tobě chtít budou. Ale zachovej klidnou hlavu.
Kafe, decku vína, je to jen soud a jsou tam většinově normální lidi. Soudci nekoušou, jednoho znám osobně. Je to můj příbuzný. Úplně normální chlap. Takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 14:59
@jendazeskolky píše:
Bohužel je to tak, jak píšeš. výpověď po tobě chtít budou. Ale zachovej klidnou hlavu.
Kafe, decku vína, je to jen soud a jsou tam většinově normální lidi. Soudci nekoušou, jednoho znám osobně. Je to můj příbuzný. Úplně normální chlap. Takže tak.

Moc děkuji, více méně mi šlo o to, jestli mě něco můžou nebo ne. :*

• Citovat
  • Nahlásit
462
10.11.20 15:02

Nemůžou ti nic, trestný čin je prodej drog a jejich držení, to, že sis to párkrát dala, není trestné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
10.11.20 15:02
@Anonymní píše:
Moc děkuji, více méně mi šlo o to, jestli mě něco můžou nebo ne. :*

Nemůžou ti nic. Jen se tě zeptají na pár otázek. bude tam možná policie, minimálně soudní ochranka. Nic hrozného. Běžná formalita. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 15:03
@jendazeskolky píše:
Nemůžou ti nic. Jen se tě zeptají na pár otázek. bude tam možná policie, minimálně soudní ochranka. Nic hrozného. Běžná formalita. Držím palce.

Ještě jednou děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
13856
11.11.20 12:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, je tu někdo, kdo se vyzná v trestných činech, co se týkají drog? Potřebovala bych se na něco zeptat.Prosím anonym, nechci aby rodina věděla, co řeším, děkuji

Dobrý den,

zkuste se zeptat také v naší Protidrogové poradně , kde by vám mohli pomoct.

Krásný den :kytka:
Lucka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama