Drolení zoubku u dvouletého dítěte

11
1.6.18 08:06

Droleni zoubku u dvoleteho dítěte

Dobrý den prosím vás má někdo zkušenosti mám dvouletého chlapečka který už nemá tři zoubky které se mu mu drolily zubař říkal ze se stim nic nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
358
1.6.18 08:35

U malých dětí je běžné, že když se zuby nečistí, kaz je rozežere. Nejčastěji přední.

Za rozdrolené se tuším dávají zubní náhrady, zbytek opravdu důkladně čistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
1.6.18 08:53

@Saba12 neudělá.. bohužel..starší měl špatnou sklovinu a bylo to peklo..díky tomu přišel do 3 let i o některé stoličky, teď mu zuby rostou křivě.. můžeš se modlit, aby druhé zuby byly ok, toť celé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
1.6.18 09:14

@martina.se muzu se zeptat ty stolicky mu trhali v narkoze? omlouvam se zakladatelce za vtirani do diskuse. syn ma 3 roky a pres veskerou snahu (i elmex gelee)se mu kazi stolicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
1.6.18 09:31

@Teresa.p nee, normálně injekci a hotovo.. ty další dokonce bez injekce, ale to až po změně zubaře - vozila jsem ho 450 km daleko, tam si s nim zubařka poradila, zde byl brán jako neošetřitelný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
1.6.18 12:34

@martina.se dekuji za odpoved. syn ma
zrejme vyvojovou dysfazii a desim se, ze by ho chteli uspat. super, ze jste nasli dobreho lekare. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.6.18 20:26

@martina.se a měl zubní náhradu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.18 22:39

A které zoubky se mu drolí? Nejsou to špičáky? Měli jsme toto v rodině a mohl za to bruxismus (skřípání zubů), kdy dítě nevědomky v noci tak tisklo zuby (třeba při divokém snu) nebo jimi skřípalo, až si zuby rozdrolilo. Začalo to tehdy špičáky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.6.18 14:34

@Pucalkovic Amina jednicky a dvojky hlavně mě zajímá ta protezka jak to řešily měl protezku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.6.18 14:37
@Pucalkovic Amina jednicky a dvojky hlavně mě zajímá ta protezka jak to řešily měl protezku? @růžový achát @růžový achát
@růžový achát píše:
Jak často čistíte zuby dětem? Určitě od prořezání 2 x deně?
snažíme se ale syn moc nespolupracuje
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
3.6.18 19:42
@Saba12 píše:
@martina.se a měl zubní náhradu?

ne, neměl.. u malých dětí se to prý neřeší, pak stačí rovnátka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
3.6.18 19:45
@růžový achát píše:
Jak často čistíte zuby dětem? Určitě od prořezání 2 x deně?

to vůbec není o tom. je vidět, že o vvv u zubní skloviny nevíš nic.. náš měl zuby nadstandartně ošetřované, lakované a pod a stejně to nepomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.18 21:52

@Saba12 Neřešilo se to nijak. Byly to mléčné zuby a drolily se mu jen kousky, než, že by si rozdrolil celý zub. Takže to zubařka obrousila. Ale říkala, že pak u druhých zubů umí uměle přidat z nějaké hmoty kus zuby, a ten až se odrolí, tak prostě zase vytvarují nový kousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
4.6.18 08:37
@růžový achát píše:
@martina.se - leda, že by bralo to dítě tuny léků. Jinak jsem zubní technik 8)Příspěvek upraven 03.06.18 v 20:43

to vůbec.. poškozené zuby už před narozením - jak lezly, už byly v háji.. v těhotenství jsem nebrala nic, zubařka nám tehdy řekla, že jsme to nemohli ovlivnit.. čistění po každém jídle od začátku, lakování zubů, ko co 3 měsíce, přesto ve 4 letech bez 5 zubů a pod.. naštěstí druhé má krásné a bez vady.. což bylo jediné, co mi zubařka řekla, ať se modlim, ať jsou druhé OK :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
4.6.18 15:46

@martina.se a měl mezernicek? A jak ti bylo s mluvenim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu