Druh, družka a majetek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 00:27

Druh, družka a majetek

Ziji s pritelem (dum je jeho). Do ted to mame tak, ze platim jen jidlo a drogerii. Energie, uver a vse kolem domu on. Premyslim do predu, ze kdybychom spolu zustali tak bych se take chtela nejak podilet na financovani. Treba bude urcite potreba nova koupelna atd. Jelikoz jsem uz rozvedena tak neplanuji dalai svatbu. S pritelem jsme spolu 2 roky. Jak se to pak resi kdybych treba zaplatila koupelnu a mi se rozesli? Nevim jestli staci pak dokazovat nejake faktury na me jmeno? Nechci zit porad s pocitem ze jsem jen v,,najmu" a na druhou stranu by to bylo ukladani mych penez jestli mi rozumite. Ale jak se to da osetrit aby to bylo vse ferove? Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19008
24.1.22 01:58

Co? Ukladat penize do ciziho…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
24.1.22 02:52

Měla by ti stačit faktura se jménem a prokazatelně, že to odešlo z Tvého účtu. Mě to tedy stačilo. I když se odečetla 10leta amortizace cca 50%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
24.1.22 03:46

Myslím, že by ti měla stačit smlouva. A není lepší se vzít? Byt rodina a nezit jen tak divně přítel přítelkyně? Prostě 2 roky už je dost dlouho na to aby věděl každý jestli spolu být či nebýt. A manželství více spojuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 07:37

Investování do cizího majetku je pro Tebe nevýhodné. Ukládej peníze jinak.
Ty platíš provoz domácnosti a partner úvěr na svůj dům. Když se rozejdete, Ty nemáš nic - on splacený úvěr.
Až se vezmete a budeš chtít do domu investovat, měla by Ti část domu patřit.
Je to na poradu s právníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
24.1.22 08:44

Do cizího bych neinvestovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4058
24.1.22 08:50
@Anonymní píše:
Ziji s pritelem (dum je jeho). Do ted to mame tak, ze platim jen jidlo a drogerii. Energie, uver a vse kolem domu on. Premyslim do predu, ze kdybychom spolu zustali tak bych se take chtela nejak podilet na financovani. Treba bude urcite potreba nova koupelna atd. Jelikoz jsem uz rozvedena tak neplanuji dalai svatbu. S pritelem jsme spolu 2 roky. Jak se to pak resi kdybych treba zaplatila koupelnu a mi se rozesli? Nevim jestli staci pak dokazovat nejake faktury na me jmeno? Nechci zit porad s pocitem ze jsem jen v,,najmu" a na druhou stranu by to bylo ukladani mych penez jestli mi rozumite. Ale jak se to da osetrit aby to bylo vse ferove? Diky.

Férově ošetřit se to dá jedině tak, že budeš investovat úplně jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
24.1.22 10:32

Měla bys investovat do svého. Kup si něco.
A pokud platíš veškeré jídlo tak už teď platíš víc než on. Voda a energie nejsou tolik.
A splátky jeho domu jsou jen na něm, tam bys neměla přispívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
24.1.22 10:50

„Do ted to mame tak, ze platim jen jidlo a drogerii. Energie, uver a vse kolem domu on.“

Jak obvykle!
Penize zeny se splachnou do zachodu a penize chlapa se pekne investuji!
Prosim te zakladatelko, pro dobro svoje, vem rozum do hrsti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16170
24.1.22 12:18

My to máme naprosto stejné. Partnerka by taky chtěla více investovat do domácnosti, ale já nechci. Můj dům, moje zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 21:53

Tak to ale nejde brat, protoze zivim sebe a dceru. A jemu jidlo teda platim na vic ale on zase plati za me energie a internet. Urcite to s.nim chci probrat, takhle zit urcite nechci zbytek zivota. Penize si setrim.

• Citovat
  • Nahlásit
10179
24.1.22 21:59

Tvé peníze se proji, jeho zhodnocuji jeho majetek. A to může díky tomu, že ty platíš ty neinvestiční akce..
Pokud chceš investovat do svého, kup byt, hypo plať ze svého a budeš mít v případě rozchodu zázemí nebo byt pro dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4039
24.1.22 22:20
@mado píše:
Tvé peníze se proji, jeho zhodnocuji jeho majetek. A to může díky tomu, že ty platíš ty neinvestiční akce..
Pokud chceš investovat do svého, kup byt, hypo plať ze svého a budeš mít v případě rozchodu zázemí nebo byt pro dceru.

A ona by jinak bydlela někde zadarmo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4039
24.1.22 22:30
@Anonymní píše:
Ziji s pritelem (dum je jeho). Do ted to mame tak, ze platim jen jidlo a drogerii. Energie, uver a vse kolem domu on. Premyslim do predu, ze kdybychom spolu zustali tak bych se take chtela nejak podilet na financovani. Treba bude urcite potreba nova koupelna atd. Jelikoz jsem uz rozvedena tak neplanuji dalai svatbu. S pritelem jsme spolu 2 roky. Jak se to pak resi kdybych treba zaplatila koupelnu a mi se rozesli? Nevim jestli staci pak dokazovat nejake faktury na me jmeno? Nechci zit porad s pocitem ze jsem jen v,,najmu" a na druhou stranu by to bylo ukladani mych penez jestli mi rozumite. Ale jak se to da osetrit aby to bylo vse ferove? Diky.

Zakladatelko, jsem v podobné pozici a rozumím. Platila jsem např novou podlahu do kuchyně, jo je to divný pocit na jednu stranu kupovat něco, co si s sebou jednou nevezmes, kdyby něco… Ale na druhou stranu já si to zhodnotila tak, že v podstatě stále ušetřim než když jsem bydlela sama, je to v mém zájmu taky to mít doma pěkné a vztah máme pěkný, takže se necítím nějak zneužita a co je moje, je naše. :nevim: Ale pokud máš pochybnosti, tak ty peníze radši ulož na sporici účet pro strýčka Příhodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
25.1.22 07:52
@Silverine247 píše:
A ona by jinak bydlela někde zadarmo? :think:

Nebydlela by zadarmo, ale treba by nechtela vyhazovat penize za najem a tak by si na hypoteku koupila byt a splacela si ho s vidinou, ze jednou bude jeji. A nebo, kdyby sama na hypo nedosahla, tak by si treba nasla partnera, s kterym by si hypo vzali spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat