Druhá biopsie v těhu, sledování kvůli nálezu na čípku

110
27.4.21 17:47

Druhá biopsie v těhu, sledování kvůli nálezu na čípku

Zdravím všechny 🍀
Chtěla bych poprosit maminky, které mají stejný problém nebo znají někoho, kdo to má jako já o zkušenost.
Jsem ve 34tydnu tehotenstvi. Od pocatku jsem sledovana v kolposkopicke poradne kvuli nalezlu H-Sil na deloznim cipku. V rijnu 2020 byla provedena biopsie, kde nebylo potvrzeno rakovinove bujeni, v unoru dalsi kontrola bez zhorseni a dnes mi byla odebrana znovu biopsie, pro lehke zvetseni cevy. Dr. rikal, ze to muze byt i tim jak se cipek pripravuje na porod a je vic prokrveny. Ze je vzacne, aby se behem tehu rozjel nador. Vic nechtel predbihat, coz chapu, ale me jako rodicku a matku dvou deti zajima, kdyby se za 3 tydny az budu znat vysledky potvrdil nador, co to pro me znamena? Jak by se postupovalo? Snazim se zachovat si klid, ale bohuzel se nedari a mam strach, abych nemela rakovinu a deti tu nezustaly bez mamy. Vidim nejhorsi scenar. Nemate zkusenost se stejnym problemem? Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4907
27.4.21 18:06

@Andriyss o tohle jsem se zajímala. Ale nezažila úplný stejný scénář jako ty.
Co jsem vyčetl, tak právě v těhotenství se takové stavy prý nezhorsuji. Ale tak za to jikso ruku do ohně nedá, ale to je snad jasne.
Jinak kdyby byl nález špatný, tak se to pak řeší individuálne dle nálezu.
Razantní reseni je odstranění dělohy atd.
Je ze to už by musel být sakra nález. A ten se neudělá tak rychle.
Takže ač vás chápu, tak si nemalujte takové scénáře.
Jen jedna věc. Mě se čípek zhoršil až po porodu. Stále špatne výsledky. Až jsem skončila v poradne, kde to řeší. Výsledek špatný se závěrem, že pokud další ster bude stejný, tak jdu na konizaci.
No to bylo pro mě nepředstavitelné s malým miminkem atd. Začala jsem zibat Indonal, co mi doporučila kamarádka. A světě div se, na další ko výsledek dobrý.
Teď si ho beru jednou za rok preventivně jako kůru.
Přeji pevné zdraví, pevné nervy a rychlý a bezproblémový porod. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat