Druha doba porodni

Mani
18.2.10 07:12

Druha doba porodni

Ahoj holky, delam si takovy maly pruzkum. Jak tady ctu vsechny ty pribehy o porodech, zda se mi, ze holky v Cesku maji velmi kratkou druhopu dobu porodni, tedy tlaceni. Velice casto tady ctu " a na treti zatlaceni bylo male venku". Pracuji jako PA v Kanade a musim rict, ze tady je prumer u prvorodicek 1-1.5 hodiny, s epiduralem az 2 hodiny. U druho a vice rodicek asi 20 minut. Zde se nenastrihava, pouze ve vyjimecnych pripadech, a vetsina zen tlaci v polosedu s madly, nebo na boku.
Napiste mi prosim, jak dlouhe bylo vase „tlaceni“ a za jakych okolnosti (epidural, poloha, nastrizeni…)
Ja sama jsem sve prvni ditko tlacila 45 minut, bez epiduralu, v polosedu, s vlastnim drzenim nohou pod koleny, as bez nastrihu (i bez natrzeni).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Caty
18.2.10 07:45

AHoj, k tématu to nepatří, ale rodit bez nastřižení a natržení je můj sen. Porodu se nebojím, na bolest jsem připravená, jediné z čeho mam hrůzu je nastřižení a následné šití. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
20341
18.2.10 07:48

Prvni porod - vyvolavany, epidural ne, nastřižení ano, dolsin ano, oxytocin ano, pichnuti vody ano, v pololeže na zadech, nohy na těch udělátkách - nemůžu si vzponeut, jak se tomu říká :oops: Tlačení docela dlouho, byla jsem mimo a nechtěla jsem tlačit - odhaduju cca 25min.
Druhy porod - po samovolnem prasknuti vody, nastřih ne, epidural ne, dolsin ne, oxytocin ne, natrzeni ano, na porodnicke stoličce, celkem asi tri kontrakce - cca 5-10min.
Fakt to v Kanadě obecně trvá tak dlouho?? Nedokážu si představit, že bych měla hodinu a vic tlačit 8-o

Příspěvek upraven 18.02.10 v 08:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
18.2.10 07:57

rodila jsem bez epi pouze mi dali 2cipky od bolesti, ktere mi byly k nicemu, tlacila jsem cca 20minut, pak jsem musela vestoje, pak znova v polosedu s nohama taky na tech udelatkach :lol: po dalsich asi 5-10minutach byla mala venku, nejhorsi na celym porodu bylo siti a nasledne pulrocni hojeni hraze :twisted:
takze u me to byla na prvorodicku opravdu rychlovka, rodit bych sla klidne znovu, ale ze siti je mi spatne jeste ted :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
18.2.10 07:58

Zajímavé téma. Taktéž si neumím představit, že bych měla tlačit třeba jen půl hodiny, natož hodinu, kde bych na to vzala sílu.

U mě první porod, samovolně spuštěný kontrakcemi, epidurál ne, poslední 3/4 hodinu oxytocin, nastřižení ano. Poloha v pololeže, při tlačení jsem držela nohy pod koleny sama. Těžko se ten čas odhaduje, ale tak 5, nejvýš 10 minut.

Napiš, prosím, víc o tom, od jakého okamžiku ženy v Kanadě tlačí? Mně PA i po tlacích na konečník co nejdéle doporučovala snažit se netlačit, až když už nešlo netlačit, tak jsme se na to vrhly a za chviličku tlačení (při asi druhém nebo třetím) byla Anežka na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
18.2.10 08:04

Čas nevim. ale jak píšeš na 3. zatlačení bylo venku. Teda na 3. kontrakci, těch tlačení bylo víc. Já myslím, že je to tím, že u nás je ve zvyku dost aktivní vedení porodu -nástřihy, a hlavně oxytocin a jiné medikace, které to urychlí. Já měla epidurál, čípky s nějakým relaxanciem, už my vypadlo, co to bylo, oxytocin, disrupci vaku blan a nástřih. Žádné komplikace nebyly, takové vedení porodu je v porodnici zvykem. Předem předesílám, že mi to nijak nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1024
18.2.10 08:15

1.porod-spuštěný odtékáním vody,bez epidurálu,s nastřižením,klasicky na zádech a pokrčené kolena,dobu tlačení už nevzpomínám,ale byla dlooouháááá a příííšernáááá :poblion:

2.porod-taky začal s odtékáním vody,s epidurálem,oxytocinem,s nastřižením,na zádech,minimální bolest,samotné tlačení asi 5 min-pár tlačení,šlo to rychle :srdce: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
18.2.10 08:16

První porod císařem. Druhý porod s epidurálem, druhá doba porodní trvala asi 45 minut, nastřižení úplně malinké, asi 3 stehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24436
18.2.10 08:24

Tak já asi taky ty tři kontrakce a malá byla venku - měla jsem oxytocin (napíchli, dvě kontrakce jsem profuněla na pejska=) a za další tři bylo hotovo),
v polosedě, nohy už nevím kde=) nástřih ano. Jinak nic od bolesti.
Koukala jsem na monitor a Majda měla pak chvilku před porodem ozvy kolem 70, to by asi hodinu nevydržela?
A ani já asi, byla jsem nevyspaná, unavená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
18.2.10 08:29

Týýý jo 8-o kdybych měla tlačit hodinu hodinu a půl tak tam nechám duši :wink:
První porod, s dirupcí, bez medikace, malý byl venku na 3 zatlačení ( na jednu kontrakci se tlačí dvakrát, takže na dvě kontrakce) nástřih hráze, ale v pohodě snesitelný
Druhý porod, vyvolávaný, s dirupcí, bez tišících prostředků, opět tři zatlačení - tentokrát ovšem s pořádným potrháním a hematomem jak švestka.

„Třetí“ porod(34+4tt),zatlačím a malá sama vypadne. Bez nástřihu, nátrhu, hematomu, placenta vypadne hned za ní a já budu druhý den dřít v posilovně abych se zbavila kil navíc :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
18.2.10 08:31

První porod, celkově hodně rychlý, naprosto bez chemie, tlačila jsem asi 20 minut :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1024
18.2.10 08:33

lacenko,to je dooost dobrýýýý :palec: :palec: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: přeji Ti přesně takový porod-šup a je venku :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3201
18.2.10 08:36

Tak faze tlaceni trvala asi 30 min., byl to muj prvni porod, bez nastrizeni, epiduralu ci jinych tisicich prostredku, s PA sem byla domluvena , ze si nastrih nepreji. Tlacila sem nejprve na levem boku a pak v polosedu se zavrenyma ocima. Mala asi 2× zalezla, tak byla venku na 3-4 zatlaceni.
Byl to dlouhy, bolestivy, ale naaadhernyyyy porod :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
18.2.10 08:41

Já jsem měla druhou dobu porodní dlouhou…odhadem tak hodinu. Pamatuju si, že jsem koukala na hodiny a bylo něco po 19., když mi zavedli oxytocin na urychlení a pak už jsem šla na porodní lůžko. Porod jsem měla vyvolávaný - po termínu - zavedli mi tabletky (neúspěšně), pak píchli vodu. Epidural jsem neměla, nástřih ano (částečně jsem i praskla). Hlavní problém byl, že Maty nesestupoval. Takže jsem od začátku musela chodit (vyvolávání začalo v 10 dopoledne). Nakonec se ho podařilo vytlačit s pomocí sestřičky, která mi mačkala břicho, jako by mi tam hodlala udělat díru :lol:. Rodila jsem klasicky v polosedu s nohama zapřenýma o PA a žákyňku. Maty se narodil 20:21 :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
24324
18.2.10 08:43

Prvni porod doba tlaceni 10-15 minut.Ale myslim si ze to bylo tim ze jsem byla poucena jak tlacit :lol: :lol: .Porod bez epiduralu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama