Druhá insolvence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vladisek30
Nováček 7 příspěvků 20.01.19 14:30
Druhá insolvence

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda někdo neví jak je to s podáním druhé insolvence. Byla jsem v insolvenci, která mi byla zrušena na základě dlouhodobé nemocenské kvůli těhotenství. Nemocenská nepokryvala 30 % splacení dluhu, tak mi ji jednoduše zrušili, že ne plním závazky. Nikoho nezajímalo že jsem na nemocenské, což mě udivuje doteď. Nyní jsem na MD a domů mi vtrhli exekutoři a zabavili všechno co se dalo (a to toho opravdu moc nemám), včetně skříní z pokojíčku od malé, kde má věci s odůvodněním že to není skříň ale komoda, že skříň prý vypadá jinak. Jednání exekutorů hnus. At si klidně vezmou tu starou TV, bez té přežijem, ale skříň od malé kde má věci snad vzít nemůžou ne? Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nevíte, jestli je možné znovu vyhlásit insolvenci, když ta první byla zrušena. Do první insolvence jsem šla po rozvodu s dluhy z manželství, a říkala jsem si, že po zaplacení budu mít konečně klid, ale bohužel mi ji zrušili a jsem tam kde jsem byla. Za bývalého manžela insolvenci platí maminka a já se teď můžu jít tak akorát.. Pokud máte někdo zkušenost, pisnete prosím. Jsem totálně zoufala :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Alkata
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 20.01.19 14:33

Mě nepřestava udivovat, ze lidé s takovými problémy jdou hledat moudra do internetových diskuzi místo toho, aby zvedli zadek a jeli do nějaké bezplatné občansko právní poradny. Takže ti radim to.

Vladisek30
Nováček 7 příspěvků 20.01.19 14:38
@Alkata píše:
Mě nepřestava udivovat, ze lidé s takovými problémy jdou hledat moudra do internetových diskuzi místo toho, aby zvedli zadek a jeli do nějaké bezplatné občansko právní poradny. Takže ti radim to.

Stalo se to v pátek odpoledne. Zítra půjdu do poradny co u nás máme, ale jsem z toho celý víkend špatná, tak se snažím dělat aspoň něco,nebo se z toho zblaznim

eumedon
Extra třída :D 14175 příspěvků 20.01.19 14:49

@Vladisek30 Především si myslím, že jsi nepřesně popsala situaci. Když nepopíšeš přesně situaci, tak nedostaneš rozumnou radu.

Insolvence je neschopnost splácet. Tím, že jsi nebyla schopna splácet ani 30 % dluhů nutných k oddlužení, ti nezanikla (nebyla zrušena) insolvence, ale povolení oddlužení. Insolvence pak byla řešena konkursem (nejspíš nepatrným), ale dluhy zůstaly.

Takže poradit (nebo aspoň pomoci zorientovat se v problému) může jen ten, kdo nemá tvé zmatené informace, ale dostane číslo jednací insolvenčního řízení (a přečte si to pak v insolvenčním rejstříku) a všechny papíry, které tam nejsou. a současně musí rádce znát insolvenční zákon.

V každém případě - nemá smysl znova žádat o povolení oddlužení, pokud pro ně nejsou splněny zákonné podmínky.

Nic chytřejšího, než jít zítra do poradny, ti zde nikdo neporadí.

Halamka
Závislačka 3866 příspěvků 20.01.19 14:53

A těhotenství bylo neplánované? Protože pokud jsi byla v insolvenci, proč jsi nejdříve nesplatila závazky a až potom přemýšlela o dítěti? Přijde mi trochu zcestne se teď rozčilovat, jak že jsou exekutoři hnusní. Možná jsi měla řešit věci poněkud dřív a vyvarovat se takových následků.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 6 inzerátů 20.01.19 14:57

@Halamka lepe bych to nenapsala! :palec: to je fakt des,jak neteri lide premysli a pak obvinuji ostatni :zed:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 6 inzerátů 20.01.19 14:59

@Halamka tak jeste koukam,ze zakladatelka uz jedno dite ma a tomu neni jeste ani rok :nevim: to mi fakt hlava nebere 8o

Vladisek30
Nováček 7 příspěvků 20.01.19 15:00
@Halamka píše:
A těhotenství bylo neplánované? Protože pokud jsi byla v insolvenci, proč jsi nejdříve nesplatila závazky a až potom přemýšlela o dítěti? Přijde mi trochu zcestne se teď rozčilovat, jak že jsou exekutoři hnusní. Možná jsi měla řešit věci poněkud dřív a vyvarovat se takových následků.

Těhotenství bylo neplanovane. Abych pravdu řekla, po rozvodu jsem ani žádné další dítě neplanovala. Chtěla jsem si první vyřešit dluhy. Teď ani nevím jestli bohužel nebo bohudík jsem otěhotněla. Věděla jsem že to nebude jednoduché. Byla jenom otázka času, kdy k tomu dojde,ze u nás někdo zazvoní. Chci to nějakým způsobem vyřešit, ale nevím jak.

Vladisek30
Nováček 7 příspěvků 20.01.19 15:01
@Halamka píše:
Těhotenství bylo neplanovane. Abych pravdu řekla, po rozvodu jsem ani žádné další dítě neplanovala. Chtěla jsem si první vyřešit dluhy. Teď ani nevím jestli bohužel nebo bohudík jsem otěhotněla. Věděla jsem že to nebude jednoduché. Byla jenom otázka času, kdy k tomu dojde,ze u nás někdo zazvoní. Chci to nějakým způsobem vyřešit, ale nevím jak.
@Twixinka píše:
@Halamka tak jeste koukam,ze zakladatelka uz jedno dite ma a tomu neni jeste ani rok :nevim: to mi fakt hlava nebere 8o

Ano mám, však jsem. To psala

Vladisek30
Nováček 7 příspěvků 20.01.19 15:04
@Twixinka píše:
@Halamka lepe bych to nenapsala! :palec: to je fakt des,jak neteri lide premysli a pak obvinuji ostatni :zed:

Já nikoho neobvinuji. V dotaze jsem se ptala, zda někdo neví jestli je možné zažádat o insolvence podruhé.

a12
Vesmírná mluvilka 34486 příspěvků 20.01.19 15:14
@Vladisek30 píše:
Já nikoho neobvinuji. V dotaze jsem se ptala, zda někdo neví jestli je možné zažádat o insolvence podruhé.

Dost pochybuju, kdyz mas nejspis jen rodicak :roll:

Jogrr
Závislačka 4522 příspěvků 20.01.19 15:18

Exekutor neresi, kdo v komode ma veci, ale zda to ma nejakou hodnotu, aby tim umoril dluh. Rozcilovani nepomuze.

Zkus se podivat na svoji vec z druhe strany, pujcis a nedostanes pujcene prostredky zpet, to neni v poradku.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 20.01.19 15:19
@Vladisek30 píše:

Nic nezakazuje podat návrh na oddlužení podruhé. Ale návrh zpracovat může jen zákonná osoba (advokát ap.) - máte na něj? Ale i když jdou někteří advokáti do prohraných sporů, tak tady si troufnu tvrdit, že to nikdo neudělá. A teď už byste byla schopna zplatit alespoň 30% dluhů? Vyhrála jste peníze nebo co?

Vladisek30
Nováček 7 příspěvků 20.01.19 15:26
@Luboš P píše:
Nic nezakazuje podat návrh na oddlužení podruhé. Ale návrh zpracovat může jen zákonná osoba (advokát ap.) - máte na něj? Ale i když jdou někteří advokáti do prohraných sporů, tak tady si troufnu tvrdit, že to nikdo neudělá. A teď už byste byla schopna zplatit alespoň 30% dluhů? Vyhrála jste peníze nebo co?

Ve sportce jsem nevyhrála, ale začala jsem pracovat z domu při mateřské. Až malá bude trošku větší, tak roznos letáku asi nebo nějaký přivýdělek. Opravdu nechci být do konce života zasekana v dluzích a
doma na podpoře.

EvulinkaH
Kecalka 431 příspěvků 20.01.19 15:31

@Vladisek30 a co tatínek dítěte, ten by nepomohl?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >