Druhá MMR (Priorix) po první s velkou reakcí - máte někdo zkušeno

2477
16.5.18 21:53

Druhá MMR (Priorix) po první s velkou reakcí

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti, abych věděla jak se rozhodnout. Můj syn měl velkou reakci na první MMR. Dostal ji o 2 narozeninách a po cca 9 dnech dostal 40 horečky trvající tři dny, průjem, bolest břicha, zánět spojivek, osypal se spalničkovou vyrážkou a v třísle očkované nohy mu zůstala rok zvětšená uzlina. Teď dospěl do věku kdy se má očkovat druhá dávka (6 let). Děsím se co nastane. Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3154
16.5.18 22:05

Nechala bych mu udělat test na množství protilátek, třeba jich má dost a přeočkování zatím není potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
16.5.18 22:05
@Fiialka píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti, abych věděla jak se rozhodnout. Můj syn měl velkou reakci na první MMR. Dostal ji o 2 narozeninách a po cca 9 dnech dostal 40 horečky trvající tři dny, průjem, bolest břicha, zánět spojivek, osypal se spalničkovou vyrážkou a v třísle očkované nohy mu zůstala rok zvětšená uzlina. Teď dospěl do věku kdy se má očkovat druhá dávka (6 let). Děsím se co nastane. Máte někdo zkušenost?

Já osobně sama za sebe bych mu to nedávala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
16.5.18 22:34

A jak to pak je s akcemi školy? Když by protilátky měl, byl by brany jako ockovany? @Helileli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
16.5.18 22:46

U nas probehla take velka reakce na prvni davku (horecky, vyrazka, ryma, otok, uplna zmena chovani) a u druhe davky nastesti vubec zadna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
16.5.18 23:08

@Fiialka je vidět, že mu první dávka dala zabrat. Druhou bych odmítla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
16.5.18 23:15

Osobní zkušenost ne, první neměl reakci na ani jednu, a druhý má jen první dávku zatím, ale naše dr říkala, že na první dávku bývají reakce mnohem častějc, než na druhou, dítě, který mělo na první dávku i velkou reakci, tak většinou na druhou nic, za všechny roky, co očkuje. A je to člověk, kterýmu věřím. nás to taky bude čekat u druhýho, na první ve 2,5 měl reakci, ale menší, 2 noci teplota, a pak spalničková vyrážka(12. den)a 3. den náběh na laryngitidu(na který trpěl i předtím, a míval je horší), a další 4 měsíce trvající slabý zahlenění, nic dramatickýho, ale prostě párkrát za den si odkašlal a vysmrkal se. tak taky doufám, že druhá bude bez reakce, až si dr vzpomene, že má jen jednu, tak taky budeme tu druhou dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 00:34
@Fiialka píše:

Dcera na tom byla podobně + k tomu neurologicka reakce. dostala první dávku taky ve 2 letech. v necelých 5 letech jí byly udělány protilátky (z jiného důvodu, ne na mou žádost) a teda vytvořila velmi kvalitně. Po tomto zjištění a vzhledem k reakci mi pediatra jen řekla, že se o druhé dávce pobavíme tak kolem 10 roku věku. ale jak je to se školníma akcema apod, to jsem zatím nezjišťovala.

• Citovat
  • Nahlásit
4297
17.5.18 04:35

Dcera měla také reakci na MMR, ovšem ne tak dramatickou (7-10 den vysoké horečky). Nicméně má PAS (poruchu autistického spektra)a tak jsem měla obavu z možnosti dalších reakcí a případného regresu a tudíž jsme přeočkování posunuli na 6 rok. I tak proběhlo přeočkování pod clonou Diazepamu. Den před, v den a den po očkování dcerka užívala Daizepam. Reakce se žádná neprojevila, akorát tedy ty tři dny byla mimo. Neměla jsem z toho radost, ale nedokázala jsem vybojovat ukončení očkování. Naštěstí žádný regres nepřišel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
17.5.18 05:46

Dcerka měla na první také reakci (osypaná 3× po třech dnech, typická nepřehlédnutelná vyrážka), na druhou dávku již nereagovala.
Někdo psal zkušenost s dovětkem jeho lékaře, že čím větší reakce, tím vyšší protilátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
17.5.18 09:27
@-Evka- píše:
Dcerka měla na první také reakci (osypaná 3× po třech dnech, typická nepřehlédnutelná vyrážka), na druhou dávku již nereagovala.
Někdo psal zkušenost s dovětkem jeho lékaře, že čím větší reakce, tím vyšší protilátky.

To říkala i naše doktorka. Ale kamarádky dítě mělo podruhé reakci ještě horší, tak zjišťuji co další děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3273
24.5.18 11:46

@Fiialka, nechala bych nabrat protilátky, je velmi pravděpodobné, že jich bude mít dost… Očkování bych odložila a dostal by ho před pubertou… Tak to měl prvorozený… První MMR ve 4 druhá ve 12 letech…Pokud bude mít dostatečně množství protilátek, může se účastnit všech školních akcí… Jen budeš muset zjišťovat protilátky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
24.5.18 22:36

Asi ty protilátky zkusím. A opravdu to uznaji i pro školu v přírodě apd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
24.5.18 23:10
@Fiialka píše:
Asi ty protilátky zkusím. A opravdu to uznaji i pro školu v přírodě apd?

Měli by, ale budou chtít asi nějaké aktuální výsledky. Raději to pozjišťujte s předstihem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3273
25.5.18 14:43
@Fiialka píše:
Asi ty protilátky zkusím. A opravdu to uznaji i pro školu v přírodě apd?

Co vím, tak s tím má zkušenosti @alifie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama