Druhá postýlka, nebo co jiného?

Anonymní
4.12.19 00:04

Druhá postýlka nebo co jiného?

Dobrý večer, jdu si za vámi pro radu. Čekám za měsíc mimčo, v ložnici bude mít postýlku (bez koleček). Je nutné pořizovat druhou postýlku na den? Do obýváku, kuchyně a tak? Nebo kde spali přes den vaše děti?.. Lehátka, houpatka jsou taky zřejmě nevhodná, co jsem četla..
Moc děkuji za vase rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4644
4.12.19 00:16

První spala v postýlce v ložnici (měla jsem chůvičku) nebo jsme trajdali venku a spala v kočárku. pro druhou jsem měla do kočárku vložnou tašku, tak když jsem ji chtěla mít u sebe (hlavně proto, že v ložnici spala tehdy i ta starší, tak aby se navzájem nebudily), tak v té vložné tašce na sedačce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20156
4.12.19 00:23

Já jsem měla velký koš My sweet baby na kolečkách a bylo to super. Mimčo jsem si v něm vozila podle potřeby kam jsem potřebovala. Když bylo větší tak jsem sundala mantinel a prcek mohl koukat ven. Bez druhé postýlky nebo koše se neobejdeš, pokud teda nechceš mít dítě položený na zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
4.12.19 00:25

Na noc spi v loznici v patre s nami, pres den davam do postylky v obyvaku. Kdyz kouka a ja potrebuju varit/uklizet, je v houpatku, vetsinou brzy usne a hned prendavam do postylky. Casem chci zavest odpoledni spinkani take v loznici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5362
4.12.19 00:38

Mam kolebku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
4.12.19 00:39

No, nutné to není, ale je to fajn. Já mám postýlku v ložnici řiraženou k té naší, tam spí v noci. Obývák, kde trávíme většinu dne, když jsme doma, je na opačném konci bytu. Takže tam byl velikej koš na kolečkách. Když se dítě začalo stavět a pokoušelo se z něj vyskočit, pořídila jsem druhou postýlku. Slouží i jako případná ohrádka (když tahám horké plechy z trouby, slévám vařící vodu…), ale jinak v ní přes den spí. Někdo to řeší cestovní postýlkou, ale já nějak tím, že to mám v obýváku, se mi tohle líbí o dost víc, dneska už moc pěknou seženeš z druhý ruky za pár stovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10996
4.12.19 00:59

Normálně na gauči obložená peřinou. Tam jsem mohla nakojit, ona u toho usnula a já vstala a šla něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
4.12.19 02:50

My meli nejprve pujcenou kolibku na uplne skvrne… Koncem tretiho mesice jsem ale zacala pozorovat, ze kolibka maleho omezuje ve vyvoji - vse ma blizko, nemusi se snazit nikam natahovat, natacet apod… Na druhou postylku neni misto, tak manzel pridelal kolecka k te v loznici… No a nemuzu si to vynachvalit :-) Na noc v ni mam hnizdecko - to pres den vyndam a maly v ni dela psi kusy kdyz varim nebo spinka… Zbytek dne se koji, nosi nebo je na zemi na dece :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
4.12.19 06:08

U prvního jsme měli klasiku - přes den spal v košíku v obýváku, v noci v postýlce.. U druhého jsme postýlku používali ani ne měsíc. Přes den spal Teda chvilku v ní a v tom hnízdě k, nebo v kosiku. Často se ale budil, tak jsem ho měla v hnízdecku u sebe v posteli, později jsem pořídila hnízdo větší a spíme spolu do ted a jsem za to ráda :srdce: (má 21 měsíců)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
4.12.19 06:20

Máme rodinný košík na kolečkách, spal v něm už můj táta. Košík putuje po přátelích i známých, jako miminko v něm byl snad každý z naší rodiny blízké i široké. Výroba košíku se datuje roku 1945. Od té doby byl samozřejmě mnohokrát renovován, vyměnil se molitan, švadlenky ušily nový potah… jé to jsem se zasnila. Nicméně k tématu- košík je moc prima, dá se vyvézt třeba na zahradu, jezdit z místnosti do místnosti. Ovšem nevýhodou je že vydrží krátce, cca do 4 měsíců a jak tak koukám po košících, jsou podle mě hodně drahé na to, jak dlouho v něm miminko vydrží. Takže zvaž, zda to není zbytečná investice. Já bych radši koupila chůvičku s monitorem a dávala miminko do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
4.12.19 06:23

Já měla v obývaku danou cestovní postýlku na první asi tři měsíce, měli jsme to i s tím vrchním dílem. Pak už měla trošku delsí spánky tak pak už spala v ložnici i přes den. Měla jsme chůvičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
4.12.19 06:31

A nedají se kolečka dodělat? Pokud ti projde cez dvere, tak za sebe mohu jen doporučit mit postýlku s kolečkami. Malou jsem mohla dat kam jsem potřebovala - do obyvaku, kuchyne, na chodbu odkud na mne koukala z postylky když jsem uklizela. Kdyz zaspala tak v klidu jsem ji prevezla do detskeho pokoje. A to nemluvím o tom jak je to super, když si mohu postylku posouvat kam potřeba vráci detskeho pokoje. Za mne si uz neumím predstavit mit postylku bez kolecek - je to jedna z vychytavek co se nam skvele osvedcila. Navic se v postylce vozili i hracky, takze si mi prvni mesice kdy jeste nejevila zajem o hraci decku ani zadne hracky nepovalovali po byte nebot proste byli v postylce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
4.12.19 06:44
@aknadar píše:
Máme rodinný košík na kolečkách, spal v něm už můj táta. Košík putuje po přátelích i známých, jako miminko v něm byl snad každý z naší rodiny blízké i široké. Výroba košíku se datuje roku 1945. Od té doby byl samozřejmě mnohokrát renovován, vyměnil se molitan, švadlenky ušily nový potah… jé to jsem se zasnila. Nicméně k tématu- košík je moc prima, dá se vyvézt třeba na zahradu, jezdit z místnosti do místnosti. Ovšem nevýhodou je že vydrží krátce, cca do 4 měsíců a jak tak koukám po košících, jsou podle mě hodně drahé na to, jak dlouho v něm miminko vydrží. Takže zvaž, zda to není zbytečná investice. Já bych radši koupila chůvičku s monitorem a dávala miminko do postýlky.

Taky máme takový rodinný košík :), jen trochu mladší, jak první v něm spal v roce 1970 můj brácha :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
4.12.19 07:15

V obýváku kolíbka, spala v ní první 3 měsíce přes den. Teď se ji už zbavujeme, ať máme misto na stromeček :lol: ale už v ní nebývá nějaký čas… protože jezdím kočárem po bytě přes den :mrgreen: ale jinak opravdu doporučuji mít něco v obýváku, máte li ložnici dále, stejně jako my. Plus já to měla na první měsíce, kdy jsem s ní popůlnoci přecházela tady- aby se manžel prospal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
4.12.19 07:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer, jdu si za vámi pro radu. Čekám za měsíc mimčo, v ložnici bude mít postýlku (bez koleček). Je nutné pořizovat druhou postýlku na den? Do obýváku, kuchyně a tak? Nebo kde spali přes den vaše děti?.. Lehátka, houpatka jsou taky zřejmě nevhodná, co jsem četla..
Moc děkuji za vase rady

Ja měla koš, cestovni postylku, kocarek na doma…nespala nikde, jako malá spala jen venku v kocarku a ted větší spinka u sebe v pokojíčku v patře ma ta chuvicku…porad byla na hrací decce, molitanove podlozce na zemi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat