Kdy je ten správný čas na druhé dítě?

Anonymní
19.10.19 22:38

Druhé dítě a kdy je ten správný čas

Uvažujeme o druhém dítěti. Syn má teprve 15 měsíců a je dost divoký. Za jak dlouho po nástupu do práce mohu otěhotnět? U prvního syna mám jen rodičák z důvodu vrácení že zahraničí. Neplatila jsem si tady pojištění jen v zahraničí. Může mi někdo poradit? Stále si nejsem jistá mít ještě druhé. Furt si říkám, že si spolu budou hrát a syn se možná uklidní. Ale zas jednomu mohu věnovat více času u dvou je to horší. Jak to máte? Známá ta má děti klidně :lol: a přemýšlí mít ještě třetí. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20050
19.10.19 22:40

Ne, nebudou si spolu hrát. Kam tak pospícháš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 22:47

Já chci jen vědět, po jak dlouhé době až nastoupím do práce mohu otěhotnět?

• Citovat
  • Nahlásit
24124
19.10.19 22:49
@Anonymní píše:
Uvažujeme o druhém dítěti. Syn má teprve 15 měsíců a je dost divoký. Za jak dlouho po nástupu do práce mohu otěhotnět? U prvního syna mám jen rodičák z důvodu vrácení že zahraničí. Neplatila jsem si tady pojištění jen v zahraničí. Může mi někdo poradit? Stále si nejsem jistá mít ještě druhé. Furt si říkám, že si spolu budou hrát a syn se možná uklidní. Ale zas jednomu mohu věnovat více času u dvou je to horší. Jak to máte? Známá ta má děti klidně :lol: a přemýšlí mít ještě třetí. :mrgreen:

Mam deti 22 mesicu od sebe. Hraji si spolu hodne, problizne od roku a pul mladsiho. Ale taky si delaji naschvaly, postuchuji se, jeci na sebe, nadavaji si, zaluji… :lol: Vztah deti ty 2-3 roky od sebe je proste jiny, nez ty, co maji rozdil 4 a vice let. Ne nutne horsi ci lepsi, ale jiny, protoze jsou si mentalne blizko. A divoci umanuti raubiri jsou obe. Ale mame je takto vekove k sobe, protoze jsem to tak citila a chtela.
Co se prace tyce, musis odpracovat 270 dni, aby byl narok na materskou, na rodicovsky prispevek ma narok v podstate kazda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
19.10.19 22:52

Je potřeba mít opracované 270 dni( 9 měsíců), kdy odvádíš daně na sociálním pojištění za dobu posledních 2 let.. Pak máš nárok na mateřskou :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24124
19.10.19 22:58
@Eame píše:
Je potřeba mít opracované 270 dni( 9 měsíců), kdy odvádíš daně na sociálním pojištění za dobu posledních 2 let.. Pak máš nárok na mateřskou :wink:

To pojisteni je zdravotni, neb materska je nemicenska davka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
19.10.19 22:59

Tak to jsem asi popletla.. @Svistice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30947
19.10.19 23:21

To pojištění je nemocenské kdyby něco :mrgreen: ale jinak Jo, 270 dnů byt ucastna nemocenského pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
19.10.19 23:31

Nikdy není správný čas, vždycky najdeš milion pro a proti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
19.10.19 23:45

My planujeme ctvrte :nevim:

Mam dvojcata nar. 2016 a malou 2018 a chci ve 2020 jeste jedno dite :srdce:

Jinak podminky abys ziskala materskou popsaly holky vyse. Jen roli hraje take prijem.. Aby tedy materska nebyla nizsi jak rodicak.. (pak muslim dostavas take rovnou rodicak :think: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat