Druhé dítě a nemám nárok na PPM

7.11.19 12:12

Druhé dítě a nemám nárok na PPM

Chtěla by jsem se zeptat, čistě teoreticky
Jsem na rodičovské s 15 měsíční holčičkou, pracovní smlouva mi skončila na konci května 2018. S přítelem plánujeme druhé dítě, chceme se začít snažit po novém roce a já vůbec netuším jak by to bylo s financemi. Je mi jasné že na PPM nebudu mít nárok jelikož ochranná lhůta do té doby vyprší, je mi jasné že budu muset vybrat co největší část rodičovské na první dítě ale nevím jak to bude s druhým, to místo PPM najedu rovnou :srdce: na rodičák až se to druhé narodí? A těch 6-8 týdnů před porodem budu pobírat rodičák ještě za první dítě? A je rodičák nějak omezen v tomhle případě nebo si můžu žádat o částku jakou chci (s ohledem na denní vyměřovací základ)
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7141
7.11.19 12:19

V měsíci narození můžeš začít čerpat rodičák na druhé dítě, do té doby můžeš čerpat rodičák na starší. Částku můžeš volit do 7600 Kč měsíčně (pokud bude definitivně schválená novela zákona tak do 10 tis.), případně vyšší částku přes vyměřovací základ otce dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
7.11.19 12:41

Ahoj! Mela jsem to stejne. U prvni dcery mi skoncila pracovni smlouva a s druhym synem jsem sla rovnou na rodicak. Takze…rozplanuj si prvni rodicak tak, abys posledni davku dostala mesic pred porodem. Az se druhe narodi, zacnes pobirat rodicak od toho mesice, ve kterem se narodi. Pokud mas aspon trochu financni polstar, tak nemusis bezet hned na urad. Ja jsem si tam byla pro papiry behem tehotestvi a staci je odevzdat do 3 mesicu po narozeni druheho ditete a dostanes to vyplacene zpetne…takze za me super, ze jsem se nemusela v sestinedeli nikam belhat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
7.11.19 13:00

Dej si PPM na otce dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu