Druhé dítě, ano či ne? Kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lutadyjen
Povídálka 50 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 15:19
Druhé dítě, ano či ne? Kdy?

Ahoj, posledních pár týdnů si pohravam s myšlenkou na druhé miminko. Mám 1,5 roku starou holčičku. Mám podanou přihlášku na vysokou školu - dálkově (teď si dodelavam střední, učení mi šlo a jde rychle). Malá byla a je moc hodné dítě, je strašně společenská miluje všechny děti, chce si s nimi hrát. Vím, že se sourozencem by to nebylo jen takové růžové, ale přesto mě to napadá hlavně kvůli ní. Přítel by druhé mimi chtěl, já od začátku nechci aby byli od sebe moc věkem daleko, mluvíme i o postavení malého domečku, druhé mimi jsem chtěla aby se narodilo už tam. :-) Jenže jsme ještě s ničím ani nezačali, šetřime. To by se malá dočkala sourozence nejdřív třeba za tři roky, to je pro mě nejspíš dost dlouho. Asi by si nevyhráli, taky jsem nechtěla aby při tehotenstvi a když bude mimi malé byl přítel na stavbě. Máme hlídací babičky, prababicku, přítel pomáhá i v domácnosti, peníze problém nejsou, co se týče jakoby nakladu na miminko..:-) Váhám, co myslíte teď, do bytu v malé vesničce kde nic není, delat u toho dálkově vysokou. Nebo do domečku, věkový rozdíl třeba pět let místo,,mých" 2-3, alespoň Bc třeba hotové. :-) děkuji! :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 27.02.17 15:28

@Lutadyjen
Mám teď druhé dítě, věkový rozdíl 4 roky a musím říci, že je to obrovský rozdíl oproti tomu, mít dítě jenom jedno. Tudíž bych ti radila prvně dodělat to vzdělání, jaké si přeješ, postavit domeček a až poté se vrhnout do těhotenství. Věk tě asi netlačí?
Věkový rozdíl mezi dětmi 4 roky mi přijde super, ségra už i pomáhá a přesto spolu blbnou. :nevim: Do těch 5 let se mi to zdá v pohodě a navíc ve finále, někdy si jsou sourozenci blízcí a někdy holt ne a nezáleží to vždy na věkovém rozdílu.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 35 inzerátů 27.02.17 15:49

My jsme se ségrou rok a půl od sebe a máme super vztah, od mala jsme si hrály a v dospělosti jsme nejlepší kamarádky. Chtěla jsem mít proto děti blízko sebe. Když byl malé rok, začali jsme se snažit o druhé. Mají mezi sebou 2 a čtvrt roku a už si spolu hezky hrají. Samozřejmě se i hašteří, ale které děti ne. Od září by měly jít spolu holky do školky, mladší budou 3 (starší chodí až letos od 4 let). Takže za mě je to takto fajn mít děti blízko od sebe, ale tím netvrdím, že když budou od sebe 5 let, je to špatně. Záleží na Tobě, jak se rozhodneš, nikde není psáno, že když budou mít malý věkový rozdíl, že budou nej kámoši.

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 27.02.17 15:51

@hehehe to si me potesila, budeme mit taky rozdil 4roky, tak jsem na to zvedava. A je to tak, ze si myslim, ze je jedno jaky je vekovy rozdil, deti si spolu nemusi rozumet, ani kdyz bude rozdil rok. Nejde jen o vek.Znam spousty sourozencu s rozdilem 2let a ano jako deti si hrali, ve skole uz se jen dohadovali a ted ve 30 se nestykaji. Takze bych dodelala skolu, postavila dum, zasadila strom a v klidu se vrhla na druhy ;-)

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 27.02.17 15:52

@hehehe to si me potesila, budeme mit taky rozdil 4roky, tak jsem na to zvedava. A je to tak, ze si myslim, ze je jedno jaky je vekovy rozdil, deti si spolu nemusi rozumet, ani kdyz bude rozdil rok. Nejde jen o vek.Znam spousty sourozencu s rozdilem 2let a ano jako deti si hrali, ve skole uz se jen dohadovali a ted ve 30 se nestykaji. Takze bych dodelala skolu, postavila dum, zasadila strom a v klidu se vrhla na druhy ;-)

Tichošlápek
Extra třída :D 10488 příspěvků 27.02.17 15:58

My mame rozdíl 22 měsíců a je to náročné. Jsem rada, ze jsou kluci vekove k sobě a taky, ze si odbudu rodičovskou pauzu docela rychle, ale - mimino nespi, batole ma období vzdoru. Do toho stavíme dům a manžel ma náročnou praci, takže nepomůže. Se školou bych to asi nedala. Na druhou stranu pak to nemusí jít atd atd - my mame s bratrem rozdíl šest let a je to pro mne prakticky cizi člověk a to bych pro své děti nechtěla

Rezii
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 27.02.17 16:06

@Tichošlápek my máme s braskou taky šest let, je mladší. Je mi velmi blízký. On mi pomáhá s barákem, já jemu s diplomovou prací, máme se moc rádi. Jako malá jsem s ním ráda mámě pomáhala a hrála si s ním. Už jakoby z pozice, velké holky', jako když si hraje máma s dítětem, ale nevadilo mi to. Takže věkem to není.

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 27.02.17 16:17

První dítě, škola, domeček, druhé dítě, první dovolená u moře a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty. :D

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 27.02.17 16:22

@Lutadyjen No, doděláváš střední. Učení ti jde… To asi znamená, že si mlaďounká…a máš na to, tvůj mozek je otevřen všemu novému a stíhá vše uložit v tomto mladém věku.
Máš hlídací babičky… Pořídit sourozence pro stávající slečnu kvůli hraní není dobrý nápad :think:
Máš ideální podmínky pro studium, jdi do toho! Bc je minimum a když už budeš rozjetá, tak můžeš i výš…
Víš, přeji ti, abys studovala teď, kdy ty podmínky máš. Děťátko si můžete pořídit třeba k promoci.
Ono nejvíc záleží, jak se s přítelem domluvíte…Nicméně promiň, přítel není manžel. Tak to vidím já. :srdce:

Karleon
Kelišová 5360 příspěvků 27.02.17 16:24

Nevím, jestli se dá vše naplánovat tak, aby to bylo ideální. Nám první dítě nešlo, druhé přišlo nečekaně, vysokou jsem dodělala při dvou dětech a domeček jsme si koupili, když už jsem byla po rodičovských v práci… někdy život zamíchá kartami úplně jinak, než bysme si představovali a přesto je to to nejlepší, co může být :srdce:

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 27.02.17 16:29

@Karleon Přesně tak :mavam:

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 27.02.17 16:31
@Anturie píše:
@Lutadyjen No, doděláváš střední. Učení ti jde… To asi znamená, že si mlaďounká…a máš na to, tvůj mozek je otevřen všemu novému a stíhá vše uložit v tomto mladém věku.
Máš hlídací babičky… Pořídit sourozence pro stávající slečnu kvůli hraní není dobrý nápad :think:
Máš ideální podmínky pro studium, jdi do toho! Bc je minimum a když už budeš rozjetá, tak můžeš i výš…
Víš, přeji ti, abys studovala teď, kdy ty podmínky máš. Děťátko si můžete pořídit třeba k promoci.
Ono nejvíc záleží, jak se s přítelem domluvíte…Nicméně promiň, přítel není manžel. Tak to vidím já. :srdce:Jaký vliv má na to celé fakt, jestli přítel je nebo není manžel? :nevim:

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 27.02.17 16:35

@Zabatko Nezlob se, ale to je celé, co tě z mého příspěvku zaujalo?

Tichošlápek
Extra třída :D 10488 příspěvků 27.02.17 16:46

@Anturie mne to zaujalo taky, protože to jediné z toho příspěvku tak nějak nedává smysl

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 27.02.17 16:50
@xstrasilka píše:
My jsme se ségrou rok a půl od sebe a máme super vztah, od mala jsme si hrály a v dospělosti jsme nejlepší kamarádky. Chtěla jsem mít proto děti blízko sebe. Když byl malé rok, začali jsme se snažit o druhé. Mají mezi sebou 2 a čtvrt roku a už si spolu hezky hrají. Samozřejmě se i hašteří, ale které děti ne. Od září by měly jít spolu holky do školky, mladší budou 3 (starší chodí až letos od 4 let). Takže za mě je to takto fajn mít děti blízko od sebe, ale tím netvrdím, že když budou od sebe 5 let, je to špatně. Záleží na Tobě, jak se rozhodneš, nikde není psáno, že když budou mít malý věkový rozdíl, že budou nej kámoši.

Stejný případ, s dětmi :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >