Druhé dítě-budu ho milovat stejně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lentu
Kecalka 103 příspěvků 08.10.14 11:20
druhé dítě-budu ho milovat stejně?

Mam jedno dite, budou mu ted tri roky a cekam druhe.Sve prvni miluji nadevsechno, nechci aby se pak citil odstrceny, a hlavne nevim, jak s nim ted mluvit o narozeni dalsiho ditete? Sam rikal, ze miminko chce, mimca se mu libi ale stejne. Hlavne si nedokazu predstavit, ze svoje druhe dite budu milovat stejne jako prvni.
Proto by me zajimalo, jak ste to meli vy s detmi v rozestupu 3 roky a par mesicu? Vase rady, zkusenosti, a tak dale, zajima me vsechno :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 08.10.14 11:25

I třetí budeš milovat stejně ;)
S malou jsem mluvila o všem otevřeně. Vysvětlila jsem jí, že mám v bříšku miminko, jak se ram dostalo, jak se narodí, co to pro nás znamená. Všechno pochopila a moc se těšila. K ségře má hezký vztah od začátku

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 08.10.14 11:26

To jako myslis vazne otazku, ze si nedokazes predstavit, ze budes sve druhe dite milovat tak jako prvni?? :zed: :zed: :zed:
Tak at uz ti to dopadn jakkoli a at uz sve druhe dite budes milovat stejne mene nebo vice tak hodne stesti :mavam:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 11:26

Stejne ne. Kazde budes milovat jinak.

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 08.10.14 11:27

:twisted: Já tedy nemohu říct, ale jsem o 3,5 roku starší než brácha a tatínek s maminkou říkali, že když se narodil, byli moc šťastni, zároveň však jim mě bylo moc líto, že už nejsem jen Maruška, že už je i Ivošek.
S odstupem času mohu říct, že milovali oba stejně, někdy jsem i žárlila, že bratra více :) ale ne :)

Lásku dělili spravedlivě, tatínek byl z nás obou unešen a maminka, ta mi teď, když se stanu maminkou říká, ať si vychutnám to první a na druhé se (ve svém mládí a možnostech) těším až za 7-10 let, že první nebude nikdy žárlit a bude mladší milovat stejně, jako já :)

@Lentu píše:
Mam jedno dite, budou mu ted tri roky a cekam druhe.Sve prvni miluji nadevsechno, nechci aby se pak citil odstrceny, a hlavne nevim, jak s nim ted mluvit o narozeni dalsiho ditete? Sam rikal, ze miminko chce, mimca se mu libi ale stejne. Hlavne si nedokazu predstavit, ze svoje druhe dite budu milovat stejne jako prvni.
Proto by me zajimalo, jak ste to meli vy s detmi v rozestupu 3 roky a par mesicu? Vase rady, zkusenosti, a tak dale, zajima me vsechno :hug:

Příspěvek upraven 08.10.14 v 11:29

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 08.10.14 11:27

Hlavně doporočuju moc staršího neomezovat až se miminko narodí. Nechat ho po něm léz a muchlat ho a holt mít nervy jak špagáty a neustále být v pozoru, ale nechat je ať jsou co nejvíc spolu

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.10.14 11:28

Srdce matky jako jako vesmír. je nekonečné a ikdyž má pocit, že je naplněno, stále je tam dost a dost místa pro další děti, které třeba někdy přijdou. Je tam nekonečně lásky.

S čím ale počítej, že druhé dítě bude jiné. Budeš ho milovat celým srdcem, ale budeš ho milovat… jinak. je to nepopsatelné, to prostě zjistíš.

Mám dva kluka dva roky od sebe. Jsou jako dvojčata. Kosí bratři, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, lumpíci a loupežníci a miláčci a zlatíčka a co bez sebe nedají ani ránu. :srdce:

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 08.10.14 11:30
@evill píše:
Stejne ne. Kazde budes milovat jinak.

A víš že máš pravdu? S každou tu lásku cítím trochu jinak, protože každá je jiná ke každé to pouto je tochu jiné.

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 08.10.14 11:32

To napadá hodně žen. Popravdě myslím, že budeš k němu cítit stejnou lásku, jenom dnes když nad tím uvažuji, možná je můžeš milovat jinak. Já starší dceru miluji za to, jak je samostatná, výřečná, šikovná, chytrá a obejitá. Mladší zase za to, že ještě ve dvaceti letech se nestydí za to, že potřebuje náruč mámy, za to, že umí překonat sama sebe, za to, že mne pořád nějakým způsobem potřebuje a dává to najevo. A nejmladšího zatím miluji za to, že je krásnej a je můj :mrgreen:

Tardulka
Závislačka 3624 příspěvků 08.10.14 11:33

Myslím, ze se přirozené zamilujes hned na porodním sále. Mám synka a az porodim druhe, tak mu budou 3 roky a měsíc. Už ted cítím lásku k nenarozenému miminku a to jsem v 8. tydnu. Myslím, ze to bude úplně stejně. Novorozeně hodně spinka, na prvorozené budes mít spoustu času. Prostě jak si to člověk zařídí a v hlavě srovná, takové to bude.

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 08.10.14 11:33

@Emilie
krásně napsáno :hug:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 08.10.14 11:42
Nevím, coje na tom k divení, myslím, že si to neumí představit spousta matek s jedním dítětem, jak to bude vypadat, jaké to bude…tím snad není špatná ne? Samozřejmě, že ho bude milovat zrovna tak silnou láskou, pozná to, až se mrně narodí, ale teď si to neumí představit. Takže nemusíš mlátit hlavou o zeď.
@M2015 píše:
To jako myslis vazne otazku, ze si nedokazes predstavit, ze budes sve druhe dite milovat tak jako prvni?? :zed: :zed: :zed:
Tak at uz ti to dopadn jakkoli a at uz sve druhe dite budes milovat stejne mene nebo vice tak hodne stesti :mavam:
acimedaca
Nadpozemská drbna 26616 příspěvků 08.10.14 11:49

U nás aktuální - dcera 3r a 3m a mimino 5 týdnů…zatím to vnímám tak, že je mi hrozně líto, že není každá zvlášt - že musím dělit ten čas mezi ně, chybí mi čas s tou prvorozenou, kdy jsme spolu malovaly a pekly buchty…a s miminem, že se mu nemůžu tak věnovat a ležet s ním a jen tak civět na ní, jak se sem tam usměje…
To že novorozeně hodně spinká a na prvorozené bude spoustu času, to u nás neplatí, miminko řve a nespí, takže je to někdy HC…
Je to prostě jiné, ale neřekla bych, že mám první ráda víc, jen prostě jinak, taky už jí má člověk „poznanou“ máme hodně zážitků, zatímco s malou se teprve sžíváme…všechno je o hodně hektičtější, víc se brečí a člověk by potřboval 4 ruce najednou

Magnificata
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 08.10.14 11:55

Taky jsem se bala, ale zamilovala jsem si obe, kazde je jinak roztomile, jedno dava upatlane pusinky s nosikem od rymy, druhe ma misto vlasku na hlave chomacky, co musim porad pusinkovat:-)

simona.b.
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 08.10.14 11:55
@Lentu píše:
Proto by me zajimalo, jak ste to meli vy s detmi v rozestupu 3 roky a par mesicu? Vase rady, zkusenosti, a tak dale, zajima me vsechno :hug:

Úplně Ti rozumím, mám syna 2 roky a za 2 měsíce přijde bráška. Občas mě ta myšlenka taky napadá, neumím si to představit a to je asi ten hlavní problém. @Emilie nádherně napsané, děkuji!!! :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >