Druhé dítě čtyři měsíce po skončení rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetraKrejsova
Nováček 4 příspěvky 16.12.18 17:25
Druhe dite ctyri mesice po skonceni rodicovske

Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam 32mesicni dceru. Rodicovsky prispevek jsem si dala na 3roky, takze do dubnu 2019 a v srpnu 2019 mam porodit druhe dite. Co mam ted delat? Rodicovsky prispevek prodlouzit o ty ctyri mesice nebo jid na pracovni urade? Dekuji za radu.

Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6929 příspěvků 16.12.18 17:27

@PetraKrejsova nepíšeš zda ti někde běží pracovní poměr?

terinka4444
Hvězda diskuse 69420 příspěvků 16.12.18 17:29

můžeš obojí, když prosloužíš rodičák, tak prostě jen dál budeš pobírat rodičák, rozložený. Zdravotní platí stát. Nebo můžeš jít na pracák, vzít tě tam musí i s břichem, myslet si mohou, co chtějí. Náleží ti podpora, předpokládám, že nemáš pracovní poměr, takže taková ta minimální, nevím přesně ty částky, něco kolem 4000 měsíčně. Ale s tím, že budeš docházet na ten pracák. A nebo třetí možnost, necháš doběhnout rodičák, pak se nahlásíš na pojišťovně jako osoba řádně celodenně pečující o dítě, zdravotní bude platit stát a ty budeš ty 4 měsíce doma zadarmo.

PetraKrejsova
Nováček 4 příspěvky 16.12.18 17:57

Smlouvu jsem mela na dobu urcitou a ta koncila kdyz bylo male 7mesici.

Balua
Kecalka 254 příspěvků 16.12.18 18:12

Tak bezte na ten urad prace vyjde to asi nejlip 2 mesice berete kolem 4000 dalsi dva kolem 3500 a pak myslim 3000 jeden mesic. Nebo si prodlouzit rodicak ale to se vam snizi o polovinu uz ted. Kdyby vam trvala smlouva mate narok na ppm.

PetraKrejsova
Nováček 4 příspěvky 16.12.18 19:16

Dekuji za rady. Asi na tom penezne budu nejlepe kdyz pujdu na ten pracak.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 17.12.18 05:35

Sla jsem kvul 4m mezere na UP. Vyplnila papiry, pani jsem zminila, ze jsem v tom. Takze me kvuli ,,praci,, a nejake schuzce pozenou na UP az v unoru a pak mi pry naplanuje druhou navstevu az v dubnu, nekdy po terminu porodu. Pocita, ze pak si prijdu spis pro rodicak. Budu mit podporu cca 3400,– takze kapesny dobry. Nikdo te honit nikde kvuli praci nebude…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >