Druhé dítě, když už mám 1,5roční dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
25.1.22 15:42

Druhé dítě, když už mám 1 a půl ditete

Přemýšlím, zda mít druhé dítě. Máme už skoro 2 letou holčičku a střídá se období, kdy chceme druhé a pak zase ne. A za pár měsíců zas ano. Jenže manžel má ještě navíc 8 leteho syna. Takže by to vlastně bylo třetí dítě, pokud bychom chtěli miminko. S bydlením by problém nebyl, ale dovolená, výlety atd. se 3 dětmi v autě, které je tak akorát na 2 děti :think: nevím nevím, jestli by se tam vedle sebe děti vešly. Syn je u nás sice jen občas, ale dovolené a výlety se snažíme dělat společně.
Mate někdo zkušenost, jak náročný je přesun autem se 3 dětmi, když nemáte rodinné auto na 3 děti? Vejdou se vedle sebe sedačky?
Navíc teď u nás syn byl delší dobu a přišlo mi, že je to sranda mít 2 děti, že se zabaví, zasmějeme se a celkově je to takové pěkné. Proto jsem začala uvažovat o tom, mít své druhé dítě. Přeci jen až mým dětem bude 10 a třeba 7 let ( kdybychom tedy měli další miminko), synovi bude 18 a bude už mit dávno své zájmy. Takze by mě mrzelo, kdyby naše momentálně skoro 2 léta holčička byla potom na dovolených a výletech sama a neměla s kým blbnout a vlastně by to bylo sice jednodušší s jedním dítětem, ale i takové smutné nebo jak to říct.
Jak to vidíte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10198
25.1.22 15:54

Koupit větší auto… :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
25.1.22 15:54

Já teda nevím, jaké máte auto, ale běžně se tři děti vejdou, zvlášť s tímto rozdílem, časem už je jen podsedák, takže je spíš víc místa, když nejsou mega autosedačky. Dítě sice taky rostě, ale pro btři jsou auta dělaná… :nevim:. Jo čtyři, to už je horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28710
25.1.22 15:59

Tak auto se dá koupit větší no, nebo užší sedačky. My máme podobný věkový rozdíl. Nejstaršímu teď bude 7, mladšímu budou 3 a každým dnem čekáme mimco. Auto máme celkem male- Golfa, ale zatím se dvě sedačky a vajíčko vejdou, pak budeme kupovat větší, ať mají děti víc pohodlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
25.1.22 16:33

Tak jsi v naprosto stejné situaci jako my. Máme 3 letou společnou holčičku a manžel má 8,5 letého syna akorát u nás je to s tím rozdílem že syn žije už od jeho 2,5 let s námi a k jeho matce chodí sporadicky kdy se ji to hodí. Každým dnem/hodinou čekáme miminko. :) Auta máme 2 starší, do jednoho z nich bude nejspíš problém ty 3 sedačky vedle sebe narvat. Nicméně máme v plánu že pokud bychom potřebovali jet zrovna tím menším autem tak právě nejstarší syn půjde v sedačce dopředu a já si sednu s prckama vzadu. :) Záleží také jak daleko hodláte jezdit. Jako do Chorvatska bych takhle asi nejela to je fakt na větší auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
25.1.22 16:36

@Jmenoik jinými slovy chceš pořídit dceři kamaráda na hraní. Přečti si některé zdejší diskuse třeba o dědictví a celkově vztazích v rodinách a pak si odpověz na otázku, zda jsi schopná vychovat dva slušné jedince, kteří se nebudou handrkovat o pár korun,. které po vás zbydou. A pak se rozhodni, zda druhé (třetí) dítě. Auto je to nejmenší co budeš se třemi dětmi řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
25.1.22 17:25

@roba18 s tím musím souhlasit. Ono je pěkné že by si děti hrály, ale jak dlouho v životě jsme dětmi? Hrát si spolu budou třeba deset let, dospělými jedinci budou pak dalších třeba 70 let. Přijde mi vždycky ujeté jak si někdo pořizuje druhé aby si první mělo s kým hrát :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
26.1.22 19:42
@Jmenoik píše:
Přemýšlím, zda mít druhé dítě. Máme už skoro 2 letou holčičku a střídá se období, kdy chceme druhé a pak zase ne. A za pár měsíců zas ano. Jenže manžel má ještě navíc 8 leteho syna. Takže by to vlastně bylo třetí dítě, pokud bychom chtěli miminko. S bydlením by problém nebyl, ale dovolená, výlety atd. se 3 dětmi v autě, které je tak akorát na 2 děti :think: nevím nevím, jestli by se tam vedle sebe děti vešly. Syn je u nás sice jen občas, ale dovolené a výlety se snažíme dělat společně.
Mate někdo zkušenost, jak náročný je přesun autem se 3 dětmi, když nemáte rodinné auto na 3 děti? Vejdou se vedle sebe sedačky?
Navíc teď u nás syn byl delší dobu a přišlo mi, že je to sranda mít 2 děti, že se zabaví, zasmějeme se a celkově je to takové pěkné. Proto jsem začala uvažovat o tom, mít své druhé dítě. Přeci jen až mým dětem bude 10 a třeba 7 let ( kdybychom tedy měli další miminko), synovi bude 18 a bude už mit dávno své zájmy. Takze by mě mrzelo, kdyby naše momentálně skoro 2 léta holčička byla potom na dovolených a výletech sama a neměla s kým blbnout a vlastně by to bylo sice jednodušší s jedním dítětem, ale i takové smutné nebo jak to říct.
Jak to vidíte vy?

Ja bych se v tomhle rozhodování určitě neridila velikosti auta :D Přece jen, nejstarší bude mít časem podsedak, pak už nic, pak už s vámi v pubertě třeba nebude chtít nikam jezdit / případně se pořídí větší auto ;)

Ja sama za sebe vždy říkám, ze jedinacka bych určitě nechtěla a jsem šťastná, ze mám dvě děti. Sama mám sourozence a život bez nej by mi připadal hrozně ochuzenej.
Není to jen o tom, jak pises, ze si vyhrajou jako děti (což je samozrjme velký plus ), ale i po zbytek zivota tady pro sebe můžou být a ten sourozenecky vztah je za me moc důležitý. Tvoje dítě uz tedy sourozence má, takže jde o to, ze další dítě chceš ty.
Je to ale hrozně individuální, at už vaše finanční možnosti, věk, bydlení … Tady ti každý muže max říct svoji zkušenost, ale vědět jestli ano nebo ne, to musíte vy s manželem ;)
Ja teda otěhotněla s druhým, když byly starší dceři dva roky a za mě je tenhle rozdíl úplně super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3383
26.1.22 19:47
@Jmenoik píše:
Jak to vidíte vy?

Hele nemít dítě jenom kvůli autu je přece blbost.  :D

A jinak - ja jsem jedináček a máme tři děti. A až teď, jak vidím vyrůstat svoje děti v jedné smečce, tak vidím, o co všechno jsem přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3383
26.1.22 19:55
@kruel píše:
@roba18 s tím musím souhlasit. Ono je pěkné že by si děti hrály, ale jak dlouho v životě jsme dětmi? Hrát si spolu budou třeba deset let, dospělými jedinci budou pak dalších třeba 70 let. Přijde mi vždycky ujeté jak si někdo pořizuje druhé aby si první mělo s kým hrát :roll:

Tak mit sourozence je snad důležité i v dospělém věku.
Já bych třeba teď sourozence ocenila skoro víc, než v dětském věku. I na péči o rodiče bych nebyla sama. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
26.1.22 20:20
@Sonmi píše:
Tak mit sourozence je snad důležité i v dospělém věku.
Já bych třeba teď sourozence ocenila skoro víc, než v dětském věku. I na péči o rodiče bych nebyla sama. :nevim:

Ale jo, když k sobě mají vztah, tak samozřejmě, že je sourozenec fajn i v dospělém věku. Ale, jak jsem psala, přečti si tu několik desítek diskusí, kde se řeší, že ty vztahy se sourozenci nejsou fajn. Že se jeden stará o rodiče více nebo méně, že jednomu dali rodiče víc nebo míň, že jedny vnoučata hlídají častěji atd. ono to není se sourozenci vždy jen růžové. Jasně, ty to vědět nemůžeš, sourozence nemáš, ale neidailizuj si sourozenecké vztahy. Ano je fajn, když to vyjde a tak v 50% případů to vyjde, ale pak máš dalších 50%, které růžové nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3383
26.1.22 20:33
@roba18 píše:
Ale jo, když k sobě mají vztah, tak samozřejmě, že je sourozenec fajn i v dospělém věku. Ale, jak jsem psala, přečti si tu několik desítek diskusí, kde se řeší, že ty vztahy se sourozenci nejsou fajn. Že se jeden stará o rodiče více nebo méně, že jednomu dali rodiče víc nebo míň, že jedny vnoučata hlídají častěji atd. ono to není se sourozenci vždy jen růžové. Jasně, ty to vědět nemůžeš, sourozence nemáš, ale neidailizuj si sourozenecké vztahy. Ano je fajn, když to vyjde a tak v 50% případů to vyjde, ale pak máš dalších 50%, které růžové nejsou.

Ale tak to máš jako se vztahama všeobecně, podívej se, kolik je tu diskuzí o špatných vztazích mezi partnery, dospělými dětmi a jejich rodiči, o tchynich nemluvě. 50% manželství končí rozvodem a přece se lidi berou. Člověk by neměl k životu přistupovat předpossraně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
26.1.22 20:43
@Sonmi píše:
Ale tak to máš jako se vztahama všeobecně, podívej se, kolik je tu diskuzí o špatných vztazích mezi partnery, dospělými dětmi a jejich rodiči, o tchynich nemluvě. 50% manželství končí rozvodem a přece se lidi berou. Člověk by neměl k životu přistupovat předpossraně. :)

To neříkám. Jen mi zakladatelky dotaz, že možná chce druhé/třetí dítě a řeší auto, přišel dost mimo realitu. Auto je, dle mého názoru, to poslední, co bude se třemi dětmi řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat