Druhé dítě, peníze

Anonymní
28.7.21 14:00

Druhé dítě, peníze

Ahoj, chci se zeptat, jak to je, když mi bude končit rodičák, a do toho jsme zjistili že čekáme dalšího potomka. Těch 9 dalších měsíců budu muset být na pracáku nebo je to znovu nemocenská a pak mateřská? První těhu jsem šla po dvou měsících na nemocenskou, bude to tak stejně když mám “zaměstnavatele” a ještě jeden dotaz, je povinen mi držet místo i při dalším miminku než mi zkončí rodičovská? Děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2304
28.7.21 14:08

Proc znovu nemocenska, proc nemuzes jit do prace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
28.7.21 14:11

Já bych myslela, že po dobu těhotenství budeš normálně pracovat, a pak zase mateřská a rodičak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
28.7.21 14:14

Normálně půjdeš do práce, pak 6-8 týdnů před porodem mateřská a následně rodičovská a ano, zaměstnavatel ti bude držet práci i po druhém dítěti.

Ty máš důvod být devět měsíců na nemocenské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33926
28.7.21 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jak to je, když mi bude končit rodičák, a do toho jsme zjistili že čekáme dalšího potomka. Těch 9 dalších měsíců budu muset být na pracáku nebo je to znovu nemocenská a pak mateřská? První těhu jsem šla po dvou měsících na nemocenskou, bude to tak stejně když mám “zaměstnavatele” a ještě jeden dotaz, je povinen mi držet místo i při dalším miminku než mi zkončí rodičovská? Děkuji :hug:

No, tvůj zaměstnavatel tě nemůže jako těhotnou vyhodit, takže možnosti jsou následující:
a) podepíšeš mu dohodu a půjdeš na pracák (to bys ale byla blázen)
b) budeš do mateřské pracovat
c) zajistíš si neschopenku

A ano, musí ti držet místo, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
28.7.21 14:26

Ahoj holky, zeptám se tady, snad nevadí.
Nemám nárok na mateřskou (student), tak kdy jít zařídit rodičák? Před porodem, nebo až po?
A když jsem teď na ÚP (přerušení studia) a příspěvek bych chtěla na 4 roky, jak je to s rodičovskou dovolenou, která je do 3 let?
Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17197
28.7.21 14:29
@Asiina píše:
Ahoj holky, zeptám se tady, snad nevadí.
Nemám nárok na mateřskou (student), tak kdy jít zařídit rodičák? Před porodem, nebo až po?
A když jsem teď na ÚP (přerušení studia) a příspěvek bych chtěla na 4 roky, jak je to s rodičovskou dovolenou, která je do 3 let?
Díky :kytka:

Kdyz nejsi zamestnana, tak necerpas tzv. rodicovskou dovolenou :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 14:32

Svou práci nemohu vykonávat, byla jsem na rizikovým.. jinak bych nebyla 7měsíců doma logicky.

• Citovat
  • Nahlásit
526
28.7.21 14:34

@cecetka a řekneš mi i jak to teda je, místo toho koulení očima? 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17197
28.7.21 14:36
@Asiina píše:

https://www.pravoprovsechny.cz/…y-prispevek/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 14:38
  • Citovat
  • Nahlásit
33926
28.7.21 14:38
@Asiina píše:

Z jaké práce si chceš brát „dovolenou“? „Dovolená“ je zkrácení z „dovolená absence na pracovišti“. A ty pracoviště nemáš, tak ti nemá ani kdo dovolovat absenci.

Možná si pleteš rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek.
Příspěvek můžeš čarpat až čtyři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
28.7.21 14:39

@cecetka to jsem četla a kdyby tam byly odpovědi na moje otázky, tak se neptám tady 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
28.7.21 14:44

@Asiina dovolenou cerpa zamestnanec. Ty budes nadale nezamestnana a cerpat socialni davku rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
28.7.21 14:45

@Bábrdl takže se na mě vztahuje jen ten příspěvek, a po 3 letech se nemusím nikam hlásit, ani na ten pracák? @Anonymní díky za odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat