Druhé dítě, rodičovský příspěvek, mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.01.10 19:44
Druhé dítě, rodičovský příspěvek, mateřská

Ahoj, potřebuji poradit ohledně mateřské a rodičovského příspěvku. V lednu 2011 mi končí tříletá mateřská. Plánujem druhé dítě, ale do toho termínu už to nestihnem s porodem. Budu muset nastoupit do práce na těch pár měsíců?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.01.10 19:48

Pokud se se zaměstnavatelem domluvíš na roce neplaceného volna (tj zůstaneš doma i po 3.narozeninách - můžeš do 4let věku dítěte), tak bys nárok na PPM měla mít a měla by se ti počítat ze stejného základu jak při prvním dítěti.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 17.01.10 19:51

Nebo když si necháš napsat neschopenku, tak budeš v těhotenství pobírat normálně nemocenskou, pak přejdeš na PPM a následně rodičák. Kamarádka to tak měla, už měla nastoupit po 3 letech, otěhotněla, porod měla za 4 měsíce po plánovaném nástupu. Domluvila si to v práci, oznámila jim to předem, že v den nástupu do práce nastupuje nemocenskou. Nebyl problém.

Andrimka
Echt Kelišová 7588 příspěvků 17.01.10 19:53

potvrzuji :palec:
v lednu 2010 jsem měla nastoupit do práce, ale jsem čerstvě na rizikovém těhu, tedy pobírám nemocenskou a pak budu mít mateřskou a znovu rodičák :wink:
Přeji ať se zadaří brzy :-)

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.01.10 19:56

A druhá věc je ta, že mám obavy, abych vůbec měla kde nastoupit. Zaměstnavatel chtěl po mně, abych nastoupila po dvou letech, toto jsem ale odmítla, že by byl problém s hlídáním a také že stejně plánujem druhé dítě. Teď si vyčítám, že jsem vůbec o druhém dítěti se zmínila.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.01.10 19:57

Nevím jaké mám vůbec práva jako zaměstnanec na mateřské.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 17.01.10 20:04

Neboj, práva máš značná, vyhodit tě nemůže. U nás sousedka odnaproti: vyhodili celé ekonomické odd. firmy, jen ji ne, protože je doma. Samozřejmě se bojí, že ji vyhodí, až nastoupí, ale dokud jsi na mateřské nebo nemocenské, vyhodit tě nemůže. Takže když nahlásíš druhé dítě, resp. nemocenskou, na férovku, tak by měl být rád, má jasno, jak dlouho nenastoupíš a na jak dlouho si někoho zjednat. Lepší než říkat, jo, já v lednu nastoupím a 31. prosince říct, že ne, že jsi těhotná.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.01.10 20:09

A jakou máš smlouvu? Jestli na dobu neurčitou, tak by ses neměla mít čeho bát.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.01.10 21:07

Mám na dobu neurčitou. Holka, která byla na zástup, si našla lepší práci a nikoho nového už nechtěli příjmout, proto chtěli abych se vrátila. Když jsem odmítla, rozdělili to mezi dvě kolegyně. Proto se obávám, abych se měla kde vrátit, třeba zjistí, že dvě to v pohodě stíhají a je to jasné :cry: .

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 17.01.10 21:20

Ahoj pokud ti mateřská končí až v lednu ,tak vše ještě krásně stihneš pokud otěhotníš nejdéle v květnu tak nejdéle v únoru 2011 porodíš a nemusíš nic řešit :mrgreen:
A vyhodit tě na mateřské ani rodičovské nemůže takže dalším dítětem nebudeš alespoň na další tři roky bez práce a bez příjmů :-)

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.01.10 22:12

Tak nějak jsme to s manžou plánovali, ale ze zdravotních důvodu jsme to plánování museli posunout. V létě jsem trpěla gynekologickýmy záněty, které se pak dostaly na močové cesty a tak pořád dokolečka, takže jsem brala antibiotika a antymykotika. A ze dva měsíce se mi už vlečou kvasinky a také ne a ne se jich zbavit. No a dnes mě začalo bolet břicho, tak zas mám strach, jestli to nebudou močové cesty. No a tak pořád něco, že už z toho začínám být nervózní, abychom to fakt stihli.

Andrimka
Echt Kelišová 7588 příspěvků 19.01.10 08:59

Andrej,
močové cesty a vleklé záněty :roll:

Otěhotnět stačí v prosinci 2010 :wink: a jít na nemocenskou od prvního dne nástupu do práce,vyhodit tě v nemoci také nemůžou :wink: a budeš pobírat nemocenskou, poté mateřskou a pak rodičák.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 19.01.10 21:06

Andrimka, ano ano, vleklé záněty. Před otěhotněním jsem tím už trpěla, ale tak asi jednou dvakrát do roka. To až jsem otěhotněla, tak to začalo, an gynekologii jsem byla pořád, ale naštěstí s močákem jsem problémy neměla. To až teď v létě, trpěla jsem zánětem a ten se přenesl na močové cesty. Raději jsem dnes zašla k obvodnímu a poslal mně se vzorkem na mikrobiologii, ale výsledky budou až v pátek :-( a mně už bolí teď hlavně kříže. nemám žádné nucení na záchod, žádné štípání ani bolesti při čůrání, jen to bolelo v podbříšku a teď už zase v křížích a teď nevím zda to jsou záda nebo močák :cry: .

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 19.01.10 21:09

Nevím, zda by gynekolog byl ochotný mi nemocenskou vypsat od začátku těhotenství. Při prvním těhotenství jsem chodila k jinému gynekologovi, u toho vím žeby to bylo v pohodě, ale teď mám jiného, tak nevím nevím.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 19.01.10 21:58

Andrejka, tak mu řekneš, že to potřebuješ a kdyby se cukal, vždy můžeš říct, že půjdeš k jinému a uvidíš, jak rychle to napíše… Mmch, pokud jsi teĎ trpěla na záněty atd., tak důvod k rizikovce má jak na dlani.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >