Druhé dítě v pozdním věku, sourozenci od sebe 8 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 13:16
Druhé dítě v pozdním věku, sourozenci od sebe 8 let

Dobrý den, byl někdo z vás v podobné situaci, nebo mi dokáže poradit, možná trochu uklidnit. Z předcházejícího vztahu mám chlapečka, který má 7. Měla jsem ho ve 26 letech, což mi přišlo ideální. S otcem malyho jsme se brzy rozešli, byli sami s malým. Nyní mám rok a půl pritele, se kterým se máme moc dobře, on ale nemá dítě, od začátku jsem počítala s tím, že bude po mně dítě chtít, když spolu zůstaneme. A teď už vcelku o tom mluví. Ja chci také ještě jedno, nechtěla jsem jedinacka, ale mám strach. Mezi dětmi bude minimálně 8 let rozdíl, ja budu mit téměř 35, když bych měla druhe, bojim se toho. Že porod, otěhotnění, zvládání všeho, bude horší. Ráda uvítám každou zkušenost. Dítě chci, mám ale strach.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pvln34
Kecalka 124 příspěvků 27.06.19 13:20

Poviem ti skúsenost z druhej strany :kytka: mam 2 bratov, jeden je o 2 roky mladší než ja (v detstve sme boli super partaci, ted sa vidíme arkrat do roka a nemáme si moc co povedať.) druhý brat je mladší o 7 rokov, trosku nám vtedy narušil vzťah s prvým bratom. ALE i napriek vekové i rozdielu si rozumieme, občas spolu niekde cestujeme a dúfam ze to tak ostane a budeme si v budúcnu pomáhať.
Ja sama deti ešte nemám, ale osobne by som chcela deti s väčším rozostupom. Keď koľkokrát vidím tie zničené maminy a malými drobcami, moc po tom zhone netúžim.. Za mňa je teda lepší väčší vekový rozdiel.

Amelie30
Závislačka 2814 příspěvků 27.06.19 13:21
@Anonymní píše:
Dobrý den, byl někdo z vás v podobné situaci, nebo mi dokáže poradit, možná trochu uklidnit. Z předcházejícího vztahu mám chlapečka, který má 7. Měla jsem ho ve 26 letech, což mi přišlo ideální. S otcem malyho jsme se brzy rozešli, byli sami s malým. Nyní mám rok a půl pritele, se kterým se máme moc dobře, on ale nemá dítě, od začátku jsem počítala s tím, že bude po mně dítě chtít, když spolu zůstaneme. A teď už vcelku o tom mluví. Ja chci také ještě jedno, nechtěla jsem jedinacka, ale mám strach. Mezi dětmi bude minimálně 8 let rozdíl, ja budu mit téměř 35, když bych měla druhe, bojim se toho. Že porod, otěhotnění, zvládání všeho, bude horší. Ráda uvítám každou zkušenost. Dítě chci, mám ale strach.

Neměj a prcka si pořiď. Tak to bude bráška opazrovník. Já taky poslední dítko rodila v 35 a dá se. :srdce:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 27.06.19 13:21

Mam prvni 33 a druhe rocni a je mi 40. Narocne to je, ted uz si to tak nejak sedlo a kdyz vidim na starsim jak segru miluje a jak se zmenil, tak bych nemenila. My jsme oba ze trech deti a proste jedinacek je jiny, ted to vidim v primem prenosu. Asi jsme mu do zivota nic lepsiho dat nemohli, nez sourozence. Bude mu 7 a uplne koukam jak si vyhraje i s miminem. Ja mam brachu o 10 mladsiho a je to nejvic. Segru mam o rok a tam ten vztah neni takovy.

Příspěvek upraven 27.06.19 v 13:22

Margery
Extra třída :D 11816 příspěvků 27.06.19 13:22

Ahoj, já měla první dítě ve 26, nyní mám 8m holčičku a musím uznat, že se už poněkud hůř vstává, jinak ale žádné problémy navíc se zvládáním nemám. Naopak, jsem klidnější :) jen to těhotenství jsem měla tedy nic moc, ale to nebude věkem.

Navíc starší chlapec je autista, takže je to o trošku zajímavější, celkově se to ale dá zvládat.

xavierka
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 27.06.19 13:23

Ahoj nevím, jestli ti to pomůže. Mi bude tricet a mam o osm let mladšího bráchu. Co se týče meho pohledu jako starší sestry, tak víceméně mel bratr ve mne druhou matku.;p. Ale taky jsme se rvali, především, když jsem byla v pubertě a on chtel chodit se mnou ven. Ale ja jsem vzdy byla a jsem taková ta co musela trochu ustupovat, uklízet za nej atd, což jsem nesnasela a naši, obzvlášť taťka bráchu upřednostňuje dodnes;p. Ale že by to byla nejaka katastrofa, to ne. ;)

Kukacka123
Závislačka 3708 příspěvků 27.06.19 13:24

Znam od sebe dve segry o 10 let. Kdyz byly male, tak to bylo naprd…jedna 15, druha 5 a to je takovy, co ai budeme…kazda jiny zajmy :mrgreen: starsi mladsi hlidala, brala ji na rande, mladsi delala naschvaly…ted v dospelosti jsou ale fajn partacky :)

Příspěvek upraven 27.06.19 v 13:24

Payus
Ukecaná baba ;) 1263 příspěvků 27.06.19 13:24

Me je 33 let, rodit budu v prosinci a sourozenci bude delit 11,5 let…to se nekdy stava. Tak budou dva jedinacci no ;) netrap se a jdi do toho a neotalej :hug:

Annabela11
Závislačka 3912 příspěvků 27.06.19 13:24
@Anonymní píše:

Jsi mladá, krásný věk. Nebala bych se ani vekoveho rozdilu.

Virgina123
Závislačka 3465 příspěvků 27.06.19 13:28

Mám to podobně, z prvního vztahu syna 10 a teď jsem ve 34 tt. Syn to nejdřív dlouho zvejkal, ale bude mít každý svůj pokoj a doufám, že to nějak sedne. Navíc chtěl bráchu a bude to ségra. Asi to bude boj, dva jedinacci, ale co :mrgreen:

Ketris
Extra třída :D 10043 příspěvků 3 inzeráty 27.06.19 13:33

Nemej strach a jdi do toho ;) 35 neni nijak hrozny vek na dalsi.. a casem by sis to mohla i vycitat :)

mamule42
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 27.06.19 13:35
@Anonymní píše:

Můj nejstarší syn má 27 a moje nejmladší dcera 6,tak si nemusíš dělat starosti s osmiletým rozdílem. :mavam:

jkra
Nadpozemská drbna 28718 příspěvků 27.06.19 13:41

Mam kluky v 26 a kus a 34, skoro 7 let rozdil.
v pohode. Pozdni vek vypada jinak.

berry4
Nadpozemská drbna 28646 příspěvků 27.06.19 13:45

Já mám mezi dětmi rozdíl 12 a 20 let. A v 35 ti je pozdní věk? :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 13:47

Já myslela, že máš čtyřicítku dávno za sebou, když píšeš o pozdním věku… Je mi dneska devětatřicet (proto anonym) a plácá se mi tu párměsíční holčička. Druhá jí vyrábí hračky, je přesně o 7 let starší. Jako nebylo to v plánu takhle pozdě, ale dřív to prostě neklaplo, obě mají stejného tátu, se kterým končím druhou desetiletku a nelituju ani na vteřinu. Jak to bude dál, uvidíme, ale jak jsem celý život viděla jen výhody sourozenců blízko u sebe a tesknila, že to neklaplo, teď s velkým překvapením objevuju hromadu pozitiv i na tom velkém odstupu. Minimálně v tom, že když dám starší ráno do školy, má mě ta mladší půl dne jen pro sebe a já jí dopřávám stejnej „luxus“, jako měla před lety ta prvá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama