Druhé IVF po šesti letech - úspěšnost jako při prvním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:00
Druhé ivf po šesti letech - úspěšnost jako při prvním?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se posuzuje úspěšnost u ivf, které je až po šseti letech od prvního. V prvním cyklu jsem měla 1× dvě třidenní embrya - bez úspěchu a 1× dvě embrya z Ket - jedno se neujmulo a druhé se rozdělilo na dvojčátka.
jaká je myslíte úspěšnost u ivf po šesti letech? chtěli bysme ještě jedno.Je šance stejná jako u prvního když je tolik let odstup?
Děkuji moc za všechny informace! :dance: :srdce:

Reakce:
Litta
Extra třída :D 13505 příspěvků 24.01.17 10:09
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se posuzuje úspěšnost u ivf, které je až po šseti letech od prvního. V prvním cyklu jsem měla 1× dvě třidenní embrya - bez úspěchu a 1× dvě embrya z Ket - jedno se neujmulo a druhé se rozdělilo na dvojčátka.
jaká je myslíte úspěšnost u ivf po šesti letech? chtěli bysme ještě jedno.Je šance stejná jako u prvního když je tolik let odstup?
Děkuji moc za všechny informace! :dance: :srdce:

Pravděpodobnost stejná nebude, za 6 let se tělo mohlo změnit. Navíc pokud nejsou embrya zmražená, ale bude se znovu stimulovat a odebírat oocyty, hraje tam velkou roli i reakce na hormony a aktuální stav oocytů. Samozřejmě to ale neznamená, že by se to nemělo povést, jen se to moc nedá odhadnout dopředu, jak rychle a hladce to půjde.

Celina
Závislačka 4224 příspěvků 24.01.17 10:09

Ahoj, nemyslím, že by bylo vůbec důležité, že už jsi IVF absolvovala…Záleží na tvém zdravotním stavu, hladině hormonů, kvalitě vajíček a spermiogramu a v neposlední řadě na štěstí. Tak ať vám to vyjde :mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 44689 příspěvků 24.01.17 10:11

Čistě statisticky, s věkem množství kvalita vajíček, tudíž i úspěšnost, klesá.
Záleží i na konkrétním věku, ve 20 a 26 to bude srovnatelné, ve 35 a 41 bude rozdíl veliký. Čistě prakticky, nemusela klesnout téměř vůbec a taky se naopak mohlo přihodit dalších milión věcí, které úspěch dramaticky sníží, nebo naopak některé potíže pominuly a úspěch se zvýší.
V mém konkrétním případě jsem za 8 let od prvního k poslednímu IVF zaznamenala dramatické zhoršení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:09

Není to spíše o věku?
První dvě úspěšné IVF jsem měla v 28 a 30 letech, třetí na přelomu 35/36 a nezadařilo se. Je fakt, že u toho posledního jsem měla v těle zánět.

Sany80s
Kelišová 6836 příspěvků 24.01.17 11:19

Já bych řekla, že pravděpodobnost úspěchu bude menší hlavně kvůli vyššímu věku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >