Druhé jméno, které se hodí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2467
6.12.21 21:48
@Urubamba píše:
Je tu hodně návrhu na druhé jméno začínající L, ale ta dvě L po sobe se budou špatne říkat, vyhla bych se tomu.

Mne tato jmena, kdy jedno konci na stejnou hlasku, na kterou zacina dalsi, vubec nedelaji problem. Reknu je stejne snadno a zretelne jako jina jmena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
7.12.21 08:28
@Janča6 píše:
Mne tato jmena, kdy jedno konci na stejnou hlasku, na kterou zacina dalsi, vubec nedelaji problem. Reknu je stejne snadno a zretelne jako jina jmena :nevim:

Tak to moc gratuluju! Ono ale jde spis o to dítě, které to jméno bude mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
7.12.21 09:23
@Urubamba píše:
Tak to moc gratuluju! Ono ale jde spis o to dítě, které to jméno bude mít.

Nemyslela jsem to nijak zle. Ale prijde mi, ze tahle poucka o vyslovnosti je mezi lidmi zakorenena, i kdyz mnohym ta vyslovnost nedela problemy. Vzpomnela jsem si na debatu s tchyni, kdyz jsem cekala ctvrte dite a jeste jsme neznali pohlavi. Pro kluka jsme chteli jmeno Tomas. A tchyne se skoro vydesila, ze to bude znit hrozne, kdyz rekneme Tomáš - Šesták (mame jine prijmeni, ale z hlediska tohoto tematu vyjde na stejno). Ja ji na to rekla, ze ano, kdybych rekla Tomáš - Šesták, tak by to znelo divne, ale kdyz reknu normalne Tomáš Šesták, tak neni problem. I nase 5leta dcera rekla v pohode Tomáš Šesták bez pauzy.

Navic, co znam deti se dvema jmeny, tak vetsina z nich si vybrala jedno z nich, ktere pouziva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19300
7.12.21 09:59

@Janča6
Pracuji ve školce a se sykavkami mají děti velké problémy
Takže u toho s, c, z, a č, š, ž ta výslovnost platí.
Ale L většinou nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
7.12.21 10:20
@Netopirek píše:
@Janča6
Pracuji ve školce a se sykavkami mají děti velké problémy
Takže u toho s, c, z, a č, š, ž ta výslovnost platí.
Ale L většinou nevadí

Souhlasim s tim, ze sykavky byvaji u skolkovych deti problematicke. A ze to nedelalo problem nasi 5lete dceri neznamena, ze jine deti by s tim problem nemely.

Na druhou stranu chodim na logopedii s 5letou Elenkou, ktera prave neumi L, ale Š umi. Takze zatim neumi vyslovit svoje jmeno, ale nijak se z toho nehrouti. Ale ano, je vyssi pravdepodobnost, ze bude mit problem se sykavkami nez s L.

A nedavat jmeno, ktere se mi libi, proto, ze s tim mozna bude mit to dite nebo jeho kamaradi problem od cca 2 do 6 let? To bych nedelala. A jak pises L - L by nemuselo delat problem ani dospelym, ani detem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.21 15:47
@Anonymní píše:
Dobrý podvečer dámy.
Prosím vás čekáme dvojčata a holkám chceme dát 2 jména.
MimiA
MimiB
A se bude jmenovat Klaudie Lena
B se bude jmenovat Ráchel?Jaké jmeno se k němu hodí? Jko je jménu Rachelka?
Děkuji předem všem.

Já nevím. Třeba Ráchel Ingrid, Ráchel Běla, Ráchel Brigid, Ráchel Vesna, Ráchel Valdís, Ráchel Zdenka, Ráchel Odeta, Ráchel Inga, Ráchel Svatava, Ráchel Dagmar, Ráchal Dagný, Ráchel Danica.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
7.12.21 23:39

Ta kombinace jmen Rachel Ava / Rachel Eva se mi líbí, přidávám ještě návrhy Rachel Jana / Rachel Paula

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.12.21 09:30

Mně přijde hezká kombinace Klaudie Lena a Ráchel Sofie.
Jméno pochází z řeckého slova sofía, tedy „moudrost“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat