Druhé miminko během péče o kojence

40
29.5.18 12:12

Druhé miminko během péče o kojence

Ahoj holky, mám na vás jednu otázečku. Ráda bych druhé miminko, ale doma mám 8-mi měsíční holčičku, se kterou to samozřejmě není žádná brnkačka. Mám největší obavy ze dvou věcí: jak zvládnout těhotenství s miminkem a jak zvládnout dvě děti potom (nepředpokládáme, že první bude uz sama bravurně běhat - ve smyslu, že bude naprosto samostatná). Máte zkušenost z brzkým těhotenstvím po sobě? Je to dobrý nebo šílený nápad? Nemám pomoc (prarodiče apod., manžela do večera v práci), což je také důležité zmínit. Moc děkuji!!!

Příspěvek upraven 29.05.18 v 12:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19827
29.5.18 12:15

@Saša222 tak běhat už asi bude ne? i kdyby jsi otěhotněla hned ted tak malé bude 17m to už běhat bude, no představit si to neumím a klobouk dolů jestli se do toho pustíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4922
29.5.18 12:20

Mam od sebe deti presne 2 roky a je to silenej mazec. Miminu jsou ted 4 mesice a ty 4 mesice jsou sileny :mrgreen:. Snad uz bude nekdy lip. Ted jsou obe nemocny a ja mam chut je hodit z okna :mrgreen:. Znovu bych do toho nesla. A mensi rozdil? Tak to je podle me sebevrazda. Kor kdyz uz pises, ze s prvnim to neni brnkacka. Jeste vydrz, at se nezblaznis. Ja k tomu obcas nemam daleko :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16181
29.5.18 12:21

@Saša222 proboha, proč by v 17ti měsících sama neběhala? jedině jestli má nějakou vvv, ale to nepíšeš
ale upřímně - dobrovolně bych do toho nešla, to větší tě bude hodně potřebovat a miminko taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
29.5.18 12:23

I když otěhotníš hned, nebudeš už mít kojence a nechodící miminko, až se narodí druhé. Jak to budeš zvládat ti bohužel nikdo taky neporadí, protože každé dítě je jiné a každá máma je jiná. Děti cca 1,5 roku od sebe má spousta rodičů, takže to pro tebe může být jasným důkazem, že se to zvládnout dá. Pokud ale chceš pořídit druhé dítě s větším odstupem, tak prostě pár měsíců se snažením počkejte. Mmch měla jsem druhé dítě, když jsem měla první dvouleté nechodící kvůli úrazu. No zvládla jsem, co jsem taky měla dělat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
29.5.18 12:24

@Saša222 zas tak šílené to není, záleží na tom, jak se cítíš. Tchýně má děti 16 měsíců od sebe, v době, kdy nebyla žádná nosítka, sourozenecké kočáry, jednorázové plenky a velmi si to pochvalovala.
Já mám děti 21 měsíců od sebe, takže jsem otěhotněla „až“ ve 12 měsících prvního dítěte (i když jsme se snažili od jeho 8 měsíců, tak to kvůli kojení nešlo tak rychle). Obě děti mi obstojně běhaly, u obou jsme končili s kočárkem kolem 18 měsíců, takže jsem dvě nechodící děti neřešila, ale variant je víc - kočárek a šátek, kočárek a skejtík, sourozenecký kočárek, záleží na aktivitě dětí. Těhotenství bylo v klidu, pomoc taky nemám. První rok byl trochu náročnější (ale spíš kvůli druhému synovi, který byl náročný sám o sobě, ten první to nijak nezhoršoval), zato později jsem si ty děti blízko sebe začala fakt užívat - oni si hodně rozumí, mají podobné zájmy, hodně si spolu vyhrají. Spousta aktivit sedá plánovat pro oba společně, chodí spolu do školky, paráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
29.5.18 12:27

Mám holčičku rok a dva měsíce starou. V září se jí narodí sestřička - plánovaně. Dcerka teda chodí normálně sama a všude si vyleze, co je v dosahu to si podá a vezme - jídlo, pití, hračky… Těhotenství zvládám v pohodě i s malou, nijak extra se neomezuji, normálně dcerku chovám a běhám za ní. Takže za mě v pohodě, ale můžeš to snášet hůř. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
29.5.18 12:27

@Saša222 Ahoj, ja chtela otěhotnět hned po sestinedeli, malovala jsem si to, ale nakonec je teď malé 16mesicu a ještě nic.
Ja si to predstavit uměla. Jedine co mě děsilo a to i teď je rizikové těhotenství. Které mě nejspíš ceka. :roll:
Jinak ja si myslím, ze zvládneš vše. Musela bys. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
29.5.18 12:32
@Hoa Mai píše:
@Saša222 zas tak šílené to není, záleží na tom, jak se cítíš. Já mám děti 21 měsíců od sebe, takže jsem otěhotněla „až“ ve 12 měsících prvního dítěte (i když jsme se snažili od jeho 8 měsíců, tak to kvůli kojení nešlo tak rychle). Obě děti mi obstojně běhaly, u obou jsme končili s kočárkem kolem 18 měsíců, takže jsem dvě nechodící děti neřešila, ale variant je víc - kočárek a šátek, kočárek a skejtík, sourozenecký kočárek, záleží na aktivitě dětí. Těhotenství bylo v klidu, pomoc taky nemám. První rok byl trochu náročnější (ale spíš kvůli druhému synovi, který byl náročný sám o sobě, ten první to nijak nezhoršoval), zato později jsem si ty děti blízko sebe začala fakt užívat - oni si hodně rozumí, mají podobné zájmy, hodně si spolu vyhrají. Spousta aktivit sedá plánovat pro oba společně, chodí spolu do školky, paráda.

Naprosto souhlasím. Já mám kluky od sebe přesně 18 měsíců. Je pravda, že první rok byl náročnější, jeden spal, druhý byl vzhůru, navíc mladší byl hodně uplakaný. Zhruba v roce mladšího se krásně sehráli, a bylo to super. Pak už si spolu vyhráli, jsou to bezva parťáci. Určitě nelituju, že byli tak blízko sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
29.5.18 12:50

Mám kamarády, co jsou od sebe 10měsíců. Jejich mamka zjistila, že je podruhe těhotná, když začla cítit pohyby. No co už pak že… Mazec to byl, ale byli prostě miminka. Žádné žárlení, starší opravdu nechodil… Od dvou mladšího téměř jako dvojčata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6813
29.5.18 12:51

Já mám děti od sebe necelých 18 měsíců a bylo to v pohodě, musím říct že, teď když mají 5 a 3 je to větší záhul :mrgreen: ale určitě by jsem neměnila, jsou to super parťáci a maldší se učí od starší, dokonce lépe než od té nejstarší tam už je velký rozdíl 8 let. Měla jsem to štěstí že se mi u dětí podařilo pěkně sehrát denní režim, dokud byl mladší miminečko bylo to úplně ok protože převážně spinkal a já měla dostatek času na starší, když už byl starší tak mi spali poo současně, ráno se budili a budí dodnes cca stejně s rozmezím pár min. jídlo také současně, dokud byl maličký kojený, malá si vedle nás hrála :). Navíc než se případně druhé narodí první už bude chodit takže máš volné ruce pro miminko ;) a i dvě současně se dají dobře pochovat. Být zase na začátku a rozhodovat jaký věkový rozíl mezi dětmi, zase bch na 100% volila takto :), Holky mají od sebe 6 let, a tam už je to horší, ta 6 letá už měla zcela jiné zájmy potřebovala jiný režim a všechno kolem, takže je sehrát byl dost velký problém, navíc si ani moc nerozumějí, jedna ještě dítko a druhá už puberta, takže jsou na sebe jak kočka a pes :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7291
29.5.18 12:55

@Saša222 Nikam nepospichej není oc stát byla by to sakra hoňka…A takové řeči že si budou spolu hrát to neberu…opravdu počkej třeba tak rok…já osobně bych v životě nešla do děti takhle po sobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.18 13:00

@Saša222 Mám děti o 15 měsíců a nemohu si stěžovat teď bude věkový rozdíl mezi druhým a třetím 2,5 roku. Určitě nedoporučuji dvojkočár syn mi po narození nechtěl být v kočárku takže víc běhal a já jen měla ke klasickému kočárku stejt. Syn chodil spát po obědě a to už jsem byla doma z dopolední procházky a odpoledne jsem trávila čas na zahradě.

Edit: Ještě bych dodala že mi máme obě babičky a jednoho dedečka po smrti a jeden dědeček po transplantaci srdce tak tam vůbec nepomůže. Tudíž jsem přes týden na děti sama a o víkendu se stará tatínek abych si mohla odpočinout. Za 6 týdnů termín porodu tak i v týdnu se manžel snaží pomáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
29.5.18 13:40

Díky

Díky. Každého názoru a zkušenosti si moc vážím. Je pravda, že každá máma i dítě je jiné, a tak je těžké radit druhému. Zvažuji pro a proti a tohle také pomůže. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
29.5.18 13:49

Mám 16 měsíční a v říjnu čekám druhé :) Zatím se teda můžu vyjádřit jenom k tomu těhotenství s batoletem. První trimestr mi bylo věčně špatně a byla jsem hrozně unavená, takže to bylo takové náročnější, ale zachraňovalo mě to, že jsem si s malou chodila schrupnout po obědě :) Teď jsem v 5.mesici a je to úplná pohoda, bříško ještě malé, tak můžu dcerku i poponest (a to je často, protože naprosto odmítá být v kočárku), ale už pěkně chodí, běhá, často teda jinam, než potřebuju, ale celkově to hodnotím pozitivně :) První rok počítám s tím, že bude mazec, ale naštěstí máme super babicky, které pomůžou a tatínek si taky od září dočasně zruší nějaké aktivity, které ho teď zaměstnávají :) Kdybych ale neměla žádnou takovou pomoc, tak bych s druhatkem tolik nespěchala. Myslím ale, že do budoucna se to vyplatí, dětičky si spolu vyhrajou, budou mít k sobě prostě blíž…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama