Druhé narozeniny v době termínu porodu

2
26.5.20 23:22

Druhé narozeniny v dobe termínu porodu

Ahoj všichni,
zajímalo by mě, jak jste řešili oslavu druhých (či jiných) narozenin staršího dítěte, když vám termín porodu mladšího dítka vycházel téměř na narozeniny staršího.
Máme hodně společenské dítě, které se rádo vídá s příbuznými, a taky se i já těším, že dostane nové věci, které ho snad zabaví :lol:
Jen teď nevím, jak to zkombinovat. Poradíte? Inspirujete? ;)
(Samozřejmě by se mohlo ještě stát, že budu rodit o měsíc dřív, což by bylo za chvilku, ale moc tomu nevěřím… Jinak TP mám 5 dnů před narozeninami staršího).
Ke vsem inspiracím předem dík :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

235
26.5.20 23:24

A neni dvouleťákoj celkem fuk, kdy mu uděláš oslavu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
26.5.20 23:28

Dyť je mu jedno, kdy to oslaví. Nezná kalendář. Já to tak taky měla. Dcera se narodila 10. A 14. nás pouštěli. 15. Měl syn druhé narozeniny, takze oslavu jsme stihli v termínu, ale kdyby ne, tak se to posune..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
26.5.20 23:29

Dvouleté dítě nemá pojem o tom, kdy má narozeniny, jr mu to úplně fuk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4955
26.5.20 23:33

Naplánovala bych to normálně na ten den, pravděpodobnost, že budeš rodit, je celkem nízká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16890
26.5.20 23:34

Bude to jedno kdy to oslavite. Ja bych oslavu normalne naplánovala a vidělo by se jak se to vyvine. Kdyztak obvolas příbuzné ze se to posouvá o par dní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
26.5.20 23:36

Hele, my meli dokonce Stedry den v terminu az letos, nejstarsi dite uz je druhak a neobalamutime ho :mrgreen:. Ale narozeniny delame porad jak se nam to hodi, a je to vsem jedno, klidne skoro o mesic jindy. Dvouletak to resit nebude vubec. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42364
26.5.20 23:49

Nam do narozenin neskocil zadnej porod, ale taky běžně máme oslavu třeba o tyden, dva dýl.. Mladsimu je to úplně jedno, poslední narozeniny co mel byli taky druhy a mel je určitě víc jak o týden později, prostě se to tak seslo.. Starší uz trochu víc chápe ten čas a uz pul roku dopředu se ptá, kdy bude mit ty narozeniny :mrgreen: tak mu v den narozenin klidně řeknete tak dneska ti je tolik a tolik, ale oslava bude az v sobotu, třeba.. Ono u nas v rodině je dost složitý najit termín aby všichni mohli :lol:
Takže třeba ségra ma jedno dite v prosinci, jedno v lednu a narozeniny slavili společně v únoru :mrgreen:
No a nebo jsme taky udelali to, že jsme dítěti normálně popřáli dali dort, darky prostě jen my rodiče v den narozenin.. A pro zbytek se udělala oslava az když se našel vhodnej termín a hodilo se nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50403
27.5.20 00:03

Takhle malému dítěti je to fuk. Mně to takhle vyšlo u školního dítěte, co už si to umí pěkně spočítat, TP přesně na narozeniny. Naplánovala jsem oslavu o 10 dní dřív, protože představa, že se mi domů nasáčkuje celá famílie v šestinedělí, byla otřesná, a čekat déle než těch 6 týdnů by dítko asi nedalo. No, stejně jsem rodila 14 dní před termínem, ale oslava už byla naplánovaná, dárky zabalené. Tak jsem poprosila muže, ať s příbuzenstvem vyřeší, co kdo přiveze k jídlu, s dítětem zajde do cukrárny, ať si vybere dort dle svch představ (normálně peču já) a sfoukli to pěkně beze mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50403
27.5.20 00:06

Blbý teda bylo, že jsem dítěti slíbila, že mu za rok tu oslavu vynahradím a oslavíme to všichni pěkně spolu a s kamarádama… a von tady koronavirus :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 00:31

Posuň to klidně o měsíc, vždyť je to jedno.

Mně se dcera narodila 14 dní po termínu a trefila se na narozky té starší. Starší měla pidioslavu u táty a pak nějak po týdnu normálně s náma. Od té doby říká, že sestru dostala k narozeninám.

• Nahlásit
  • Citovat
20740
27.5.20 06:58
@Tojsemja3 píše:
A neni dvouleťákoj celkem fuk, kdy mu uděláš oslavu?

Asi tak. O narozeniny se děti nezačaly nějak aktivně zajímat dřív, než ve třech letech.

Jinak oslavu prostě udělat, až s emimino narodí a nechat organizaci v režii tatínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
27.5.20 09:35

Hele mam tri deti a vsechny jsou den od sebe. Narozeniny chteji slavit spolu coz me usetri i pridela starosti ale coz uz.je to aspon sranda.ale pokazdy kdyz jsem byla v porodnjci tak se proste pockalo. druhy porod byl akutni takze holt dite cekalo az se vratim a byli ji 4 roky a stejnak ji to bylo jedno.vic se tesila na brachu nez na narozky. a ted treti oba nateseny kdy uz se narodi a nejaky narozky burt-a je jim 9a 5.opet teseni na mimino a neresi darky.

Nevysvetluj omluvy ze ted narozky nebudou, stejne to nechape. Klidne si vyber pekny datum kdy ti jeste bude dobre a oslavte to driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
27.5.20 15:02

Řešit takhle narozeniny dvouleťáka mi přijde úplně zbytečné. Navíc představa novorozence v kombinaci s hromadou příbuzných, néé, děkuji. Takže bych udělala oslavu, až se to bude hodit, i když to kalendářně třeba nebude ten den.
Ale rozhodně je lepší přemýšlet o narozeninách. My jsme řešili, že syn byl v kontaktu s chlapečkem, který pak dostal neštovice, no a vycházelo to akorát tak na termín porodu. No a v den, kdy nás pouštěli z porodnice, tak se mu ty neštovice fakt objevily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
27.5.20 20:37

Tak jasně, že na tom záleží víc mě než jemu :lol: Spíš se právě nemůžu rozhodnout, jestli radši předem s pupkem nebo později s mimčem… Když už bych chtěla tu trošku větší rodinnou oslavu… Však vím, že to není žádné zásadní téma :roll: :D ale teď mi to tak přijde. Všem ještě jednou díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama