Druhé těhotenství a zvedání dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
papopy
Kecalka 474 příspěvků 05.11.11 20:51
Druhé těhotenství a zvedání dítěte

Ahoj, jsem po druhé těhotná (8 t) a zajímaly by mne Vaše zkušenosti, mám doma 2 letou dceru, která váží 15 kg a bohužel se nevyhnu, že ji musím zvednout do autosedačky, do košíku v krámě, z vany atd. Mám trochu obavy, aby to nějak neublížilo mimi. Jak jste to řešily nebo neřešily Vy? Děkuji za rady, naštěstí nevyžaduje, abych ji nosila do schodů atd, protože to ji už neunesu :cry:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mamkasl
Kelišová 6358 příspěvků 05.11.11 20:52

tak na ty odpovědi jsem také zvědavá, syn má v 15m 14kg a já jsem ve druhém měsíci, takže je to pro mě také aktuální téma :-)

papopy
Kecalka 474 příspěvků 05.11.11 20:55

Tak snad nám někdo napíše. Máš doma taky pořádného kluka :-D

ivka82
Kecalka 157 příspěvků 05.11.11 20:57

Já jsem ve 23tt a mám 2,5letého chlapečka, který váží 17kg a zvedám ho úplně normálně. Do vany, do postýlky, do schodů, prostě všude kde to je potřeba. Myslím si, že když ji nebudeš nosit na rukou dlouho, tak to miminku neublíží. I můj gynekolog mi řekl, že nemám mít strach.

Katy2
Hvězda diskuse 50964 příspěvků 05.11.11 21:01

Tělo je na zvedání dítěte zvyklé, tak že v těhotenství to problém obvykle nebývá.
Já mám starší dceru hendikepovanou, jezdím s ní každý rok do lázní a tam jí zvedám všude, do vany, z vany, na lehátko atd. a těhotenství jsem ustala naprosto v pohodě, prostě jsem na tu zátěž zvyklá, stejně jako vy jste zvyklé na zvedání svých dětí.

šamotka
Kelišová 7277 příspěvků 05.11.11 21:03

Já otěhotněly, když bylo synovi 14 měsíců a měl asi 13-14 kilo. Dcera se narodila, když mu byli skoro 2 roky a to měl 19 kilo. Zvedala jsem ho normálně, když jsem musela, ono taky co má člověk děla. Jinak manžel pomáhal, když byl po ruce. Ale to není pokaždé. Já bych to moc neřešila.

Teodora
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.11.11 21:04

Já to tak měla. Do 15 týdne jsem s malým dělala všechno v pohodě, i vozila ho na kole. Pak jsem začala krvácet z nízko položené placenty a měla ležet. Prostě se musel osamostatnit. Do auta vlezl sám, jen jsem ho přivázala, na záchod a k umyvadlu dostal stoličku, v obchodě chodil po svých. Vcelku mu to prospělo. :-)

papopy
Kecalka 474 příspěvků 05.11.11 21:05

Díky za Vaše info, taky si myslím, že by to neměl být problém, nedá se nic jiného dělat, samozřejmě, když to jde, tak se tomu vyhnu, mějte se krásně

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.11.11 21:08

Taky mám 15 kg vážícího macka. Beru to tak, že je tělo zvyklé. Dokud mi to bylo příjemné, klidně jsem ho i někam poponesla, teď už moc není, tak nenosím - max. poponesu, když je potřeba ho ječícího odněkud odstranit. Do autosedačky, vozíku, vany… zvedám běžně, nevím, co bych dělala. Furt je pro mě lepší ho 2× zvednout do auta, než tlačit kočár do kopce :lol:

fragola
Generální žvanilka 24837 příspěvků 05.11.11 21:08

Všechny děti jsem v těhotenství zvedala, tomu se prostě nedá zabránit…

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.11 21:08

Byla jsem těhotná když měla malá 8m-10m, pak jsem samovolně potratila, jestli na to mělo vliv její zvedání nebo ne, těžko říct. Tehdy ještě nechodila, zvedala jsem jí pořád - kočár, židle, postýlky, vana.

Teď jsem podruhé těhotná - už 4m, malá má 14m, zvedám jí pořád stejně i když chodí a těhotenství je ukázkové bez problémů.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 05.11.11 21:16

Zvedám pořád, nevyhnu se tomu. Dcera má 11,5kg a já rodím za pár. Nosím ještě stále i v manduce, ale už tak dlouho nevydržím :-?

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 05.11.11 21:16

Zvedala jsem, dokonce jsem stěhovala - a v pohodě. :nevim: Podlě mě se z toho dneska moc dělá. :wink:
Neboj se nic, miminko se tam má jako v bavlnce a tělo fakt něco vydrží! :-)

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.11.11 21:21

otěhotněla jsem 9 měsíců po císaři po dvojčatech a musim je nejen zvedat, vše dvakrát…do postýlky, z postýlky, do vany, z vany…ale když jdeme ven, tak je musim narvat do autosedaček a snést dolů do kočárkárny…bydlíme v 9. patře…v každý ruce cca 11kg :palec: jsem ve 20tt a jediný co mi začíná dělat trochu problém je ohýbání do postýlky přes pupek…jsem totiž prcek, tak to mám blbý…ale fakt bych se nebála! :palec: :-)

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 48551 příspěvků 05.11.11 21:23

Malej má 16 kg a nedávno si něco udělal s nožičkou a nesla sem ho pul hodiny domu.Doma ho zvedám a děláme spolu normálně kraviny jako dřív.Nebojim se že by tohle těhotenství ovlivnilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama