Druhé těhotenství, mám strach, že to nezvládnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 07:32
Druhé těhotenství, mam strach ,ze to nezvládnu

Ahoj, píšu jako anonym, ještě ti nikdo nevi ;) Zjistila jsem, ze sem podruhé těhotná a mam z toho šílený strach. První dítě je hrozne živé a dost mamanek. Vůbec si nedokážu představit jak to zvladnu (teď má 18 měsíců )A navíc mám šílený strach z porodu, sice už mám jeden za sebou, byl to kp a prostě z toho mám hrůzu. A mám strach jak to přijme malá a jak to zvládne až budu v porodnici. Nedokážu dr z toho vůbec radovat :,( Nevím jestli čekám nějakou radu, spis sem to ze sebe potřebovala dostat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 26.03.18 07:47

Ale, raduj se. Dcerka bude mit partaka do zivota, vic ji to prinese nez vezme. Tve obavy jsou zcela normalni a mela by jsi je s jakymkoli vekovym rozdilem. Hledej v tom vyhody, deti budou blizko vekove u sebe, mladsi se narodi, kdyz starsi jeste nebudes muset slozite vypravovat do skolky a ze skolky, budes je mit oba v klidu doma, starsi dcerka si nebude pripadat odstrcena ve skolce… Stejne tak krouzky, vylety, budou mit podobne zajmy…

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 07:53

@Cuddy Děkuji, ale já prostě ne kdy nezvládám jedno, co až budou dvě? Sem takový straspytel, že už na ně nebude mít tolik času když budou dvě :)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 26.03.18 07:58

Tak nebude chvilku zvladat dve… Ted je nebudes zvladat jinak nez treba pri vekovem rozdilu 5 let. To by ti zase lito, ze se starsim by jsi jiz mohla delat nejake poradne akce a omezujes ho malym sourozencem. Ted mas doma jeste „mimino“, jsi zajeta v rezimu prebalovani, krmeni, oblekani… Mam stejne stare prvni dite a cekame druhe, rozdil bude jeste mensi, take mam obavy, hlavne aby to starsi dite negativne nepocitilo ztratu veskere pozornosti, ale tesim se moc.

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 08:01

@Cuddy Toho se taky bojim, aby si nemyslela, ze je na druhém místě :) Jako chvílemi se těším a pak mě prepadnou takové myšlenky a je po radosti ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 26.03.18 08:03
@Enicka píše:
@Cuddy Toho se taky bojim, aby si nemyslela, ze je na druhém místě :) Jako chvílemi se těším a pak mě prepadnou takové myšlenky a je po radosti ;)

Tve myslenky jsou uplne normalni, troufam si tvrdit, ze prepadly na chvilku kazdou. Snad se ted tech 9 mesicu (nebo kolik ti zbyva) uzit s prvni dcerkou a pak to nejak zvladnete. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 08:05

@Enicka neboj :) bude to dobre. Mam feti presne 2roky od sebe. Ted ma mladsi 7mesicu a jsou partaci. Nemusim mladsi zabavovat, protoze porad pozoruje brachu. Bracha ji nosi hracky, dudliky, kdyz zabreci hned pro me bezi atd… fakt se stara. Ja se bala aby nezarlil, ale vubec. Taky jsem mela strach jak to zvladne, kdyz budu v porodnici. Tak jsme dali kluka k babi na par dni a zjistili, ze nas vubec nepotrebuje :lol: takze obavy zbytecne a od te doby si ho babi s dedou berou pravidelne :lol: trosku scifi je jit nakoupit nebo na prochazky :roll: ale koupila jsem skejtik za kocarek a odrazedlo a celkem to jde. I kdyz priznavam, ze jsem mnohem radsi, kdyz s nami jde muz :lol:

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 08:08

Jo jo 9 měsíců ještě zbývá, snad ano trochu jste mě povzbudili :)

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 08:12
@Anonymní píše:
@Enicka neboj :) bude to dobre. Mam feti presne 2roky od sebe. Ted ma mladsi 7mesicu a jsou partaci. Nemusim mladsi zabavovat, protoze porad pozoruje brachu. Bracha ji nosi hracky, dudliky, kdyz zabreci hned pro me bezi atd… fakt se stara. Ja se bala aby nezarlil, ale vubec. Taky jsem mela strach jak to zvladne, kdyz budu v porodnici. Tak jsme dali kluka k babi na par dni a zjistili, ze nas vubec nepotrebuje :lol: takze obavy zbytecne a od te doby si ho babi s dedou berou pravidelne :lol: trosku scifi je jit nakoupit nebo na prochazky :roll: ale koupila jsem skejtik za kocarek a odrazedlo a celkem to jde. I kdyz priznavam, ze jsem mnohem radsi, kdyz s nami jde muz :lol:

No toho se bojím nejvíc, sme zvyklé s dcerou chodit hodně po venku, ale sem tam ji musím chvíli poponést :( to asi nezvládnu. Toho se bojím nejvíc, že malá půjde ke tchyni :(

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 26.03.18 08:16

@Enicka Uvidis, jak bude dcerka chodit za tech 9 mesicu, to je opravdu dlouha doba. Pak bud poridis skejt za kocarek a nebo koupis na par mesicu sourozenecky kocarek. Kdyz koupis bazarovy, tak ho za par mesicu prodas s minimalni ztratou. Neboj, dnes jde opravdu vse velmi pekny vyresit.

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 08:19

@Cuddy Děkuji, cítím se teď už lip.

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 08:22

@Cuddy A jak to je s příspěvkem? Ten si nějak můžu zvednout, abych ho vyčerpala,? (Nejsem žádná socka, ale peníze se hodí ;) )vůbec nevím jak to je?

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 26.03.18 08:24

@Cuddy A ty máš jak dlouho do porodu?

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 26.03.18 08:27

S tím chozenim si hlavu nelam, ale nepodceň to. Začni malou trénovat, ať co nejvíce chodi sama. Mam kluky 22 měsíců od sebe a starší uz byl bez kočárku chvíli před narozením mladšího, aby pak nezarlil. V nouzi měl skate, ale většinou chodil po svých.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 26.03.18 08:29

@Enicka Rodisovsky prispevek si zvedni, od noveho roku to jde s mensimi omezenimi, jde zadat i pres vymerovaci zaklad muze. Ja mam do porodu asi mesic :) Osobne se nejvic bojim uspavani, jelikoz prvni dite usina se mnou. Ale ono se to vsechno nejak udela, to clovek nenaplanuje a csto se zbytecne boji veci, ktere pak problemem nejsou.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >