Druhé těhotenství po čtyřicítce

Anonymní
20.4.21 13:54

Druhe tehotenstvi po čtyřicítce

Pekny den holky, hledam zde utechu a mozna i radu. Je mi 41 a zjistila jsem, ze jsem tehotna (vcera potvrzeno i z krve). S manzelem mame jiz jedno ctyrlete dite, druhe jsme nechteli a je neplanovane, proste se stalo. Manzel druhe dite nechce, od vcera nemluvi o nicem jiném, nez o tom, jak uz je to v mem veku nebezpecne, jak hrozi riziko nemoci ci postizeni ditete, jak se nam muze narodit postizene dite, autista atd. Ja jsem po zdravotni strance v poradku, nemam zadne zdravotní problemy a na druhe dite bych si troufla. Nevim, jak bych psychicky zvladla ukonceni tehu. Je tu nekdo, kdo byl ve stejne situaci - tehu po 40 tce plus jedno male dite? Jak jste to zvladly? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.4.21 14:01

Pohled z druhe strany. Jsem dítě 43 lete matky. Nedoporučuji. Od 10 let jen poslouchám, co ji kde bolí, ve školce jsem se za ni styděla a děti se me ptaly, proc pro mě stále chodi babicka. Nebyla na mě uz energie, se sourozenci rodiče napr. chodili lyzovat, se mnou uz nic. Navic si rodiče po ctyricitce prošli slušnou manželskou krizí.
Dobre to zvažte. Jestli jste všeobecně aktivní člověk… a budete i za 10 let, kdy vam bude 50 a dítě bude ve 4 třídě ZŠ

• Citovat
  • Nahlásit
9121
20.4.21 14:07
@Anonymní píše:
Pohled z druhe strany. Jsem dítě 43 lete matky. Nedoporučuji. Od 10 let jen poslouchám, co ji kde bolí, ve školce jsem se za ni styděla a děti se me ptaly, proc pro mě stále chodi babicka. Nebyla na mě uz energie, se sourozenci rodiče napr. chodili lyzovat, se mnou uz nic. Navic si rodiče po ctyricitce prošli slušnou manželskou krizí.
Dobre to zvažte. Jestli jste všeobecně aktivní člověk… a budete i za 10 let, kdy vam bude 50 a dítě bude ve 4 třídě ZŠ

To si myslím je individuální, ptz znám starší matky, které jsou aktivní čilé a naprosto víc v pohodě než ty mladé.

Zakladatelce bych poradila, ať se dobře rozmyslí a osobně si myslím, že sourozenec je strašně důležitý. Až tady jednou nebudete, tak zůstanou si sobě jako rodina. Partner evidentně zpohodlněl. Jestli neřešíte existenční problémy, tak bych do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
20.4.21 14:12

Já čekám teď druhé a je mi 33let a přijde mi to na hraně, pozdej už bych do toho nešla, energie ubývá a pak je dítě fakt chudák když jsou rodiče staří, vem si že mu bude 8a tobě 50,to je věk babičky skoro, nemyslim to zle. I to prvni jste měli už později, ukončeni těhu je hrozné do té doby než tě opusti pak ty těhu hormony-dá se to zvládnout, ale to si musiš rozhodnout sama. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
20.4.21 14:16

Na podzim mi bude 45, mám děti 5,5 roku a 2 a 3/4 roku. Dřív prostě nebyl partner a nebylo zkrátka ani štěstí. Mám ještě 3 psy a myslím, že to zvládám docela dobře.

V dnešní době není maminka po čtyřicítce žádná rarita, je to už vcelku časté, nebudeš sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024
20.4.21 14:20

Tohle záleží přeci nejvíc na tobě a na nikom jiném :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
20.4.21 14:27

Otazka je, jestli chces vic dite nebo manzela.
Co se meho nazoru tyce - manzel ma pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 14:28

Pokud si myslíš, že to chceš, zvládneš, riziko uneses, tak si ho nechej. Pokud nejsi i ty ( hlavně ty) přesvědčená, že ho mít nemáš, tak bys to nesla opravdu těžce.
Já jsem se rozhodla pro ukončení, z mnoha důvodů ( počet dětí, věk, ačkoli mi je teprve 37, prostor, a hlavně moje psychické i fyzické zdraví a taky obavy o zdraví dítěte, o jedno jsem přišla z neznámých příčin, a nechtěla jsem to pokoušet už), litovat si myslím, že nebudu. Já jsem si to nedokázala představit. Už teď jsem na hranici sil kolikrát. A čekat jestli bych to náhodou třeba zvládla a nezhroutili jsme se mi přišlo nezodpovědné. Ale zjistila jsem těhotenství velmi brzy, takže ukončeno bylo ve velmi raném stádiu. Pokud bych to zjistila později, rozhodovalo by se hůř, a vyrovnávala bych se taky mnohem hůř.
Mně manžel řekl, že rozhodnutí je na mě, že na mě péče o děti leží především, že mě podpoří v čemkoli. To, že manžel už další dítě nechce bych vzala do úvahy. Měli byste být zajedno. Chce to hodně upřímný rozhovor.

• Citovat
  • Nahlásit
20953
20.4.21 14:33

Jedna věc je mimino ve 40 a druhá věc je 10 leté dítě v 50. Měla jsem dítě ve 30 a zatímco jako miminko mi to přišlo úplně v pohodě a akorát, dnes o 10 let později vidím, jak síly ubývají a že věk prostě neokecáš. Nešla bych do toho, už je to prostě dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
20.4.21 14:37
@boule76 píše:
Na podzim mi bude 45, mám děti 5,5 roku a 2 a 3/4 roku. Dřív prostě nebyl partner a nebylo zkrátka ani štěstí. Mám ještě 3 psy a myslím, že to zvládám docela dobře.V dnešní době není maminka po čtyřicítce žádná rarita, je to už vcelku časté, nebudeš sama.

Vcelku znatelný sešup, se obvykle koná po 50. Do té doby :dance: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53287
20.4.21 14:39

Mně bylo při druhém otěhotnění ne o tolik méně. Jako bylo to neplánovné, ale v našem případě velmi chtěné, takže jsme o ukonční ani jeden neuvažovali. Navíc při „výrobě“ jste byli oba. Osobně bych to v tomhle věku sice záměrně neplánovala, ale pokud by se stalo a zdravotní stav byl OK, o ukončení bych vůbec nepřemýšlela. Možná jsem jenom ovlivněná dlouholetou marnou snahou o otěhotnění, takže si vážím každého i sotva počatého života… možná vidím v rodině mého otce, sedmdesátníka, který řádí s dětma víc, než leckterý třicátník, takže z tohoto pohledu mi čtyřicet přijde v pohodě. Rozhodnutí je na vás, ale od mue bych čekala podporu, ať bude jakékoliv. Z půlky za to může sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
20.4.21 14:42
@terien píše:
Jedna věc je mimino ve 40 a druhá věc je 10 leté dítě v 50. Měla jsem dítě ve 30 a zatímco jako miminko mi to přišlo úplně v pohodě a akorát, dnes o 10 let později vidím, jak síly ubývají a že věk prostě neokecáš. Nešla bych do toho, už je to prostě dlouho.

Přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 14:46

Tak jestli jsi měla první v 37, tak druhé v 41 nebude tak velký rozdíl. ;) Víš co, tady bude hodně holek, co jim je pod 30 a budou ti tvrdit, že 30 je strop a už nikdy víc. Já měla dvě děti v 25 a 27 a taky jsem myslela, že mám hotovo. Teď je mi 38 a čekám plánované třetí a moc se těším, strach nemám. Někdo píše, že sil ubývá, no jistě, ale taky se kolem sebe rozhlédni, kolik uvidíš obézních matek do 30, co opravdu ani popoběhnout nemůžou, tak jejich pohledem se asi řídit nemusíš. ;) Já mám kolem sebe hodně fit čtyřicátnic, co postavou i fyzičkou strčí ty mladší do kapsy..Problém je, že manžel nechce, ale už se jaksi stalo, že. :nevim: Na potrat bych nešla a navíc bude mít vaše dítě sourozence, to je k nezaplacení. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
10774
20.4.21 14:47
@terien píše:

Je to tak, bohužel. Já se cítila ještě po 40 plná síly a elánu, teď v 48 je o poznání horší…Jsem ráda, že jsme se v těch mých 40 nakonec rozhodli, že 3. dítě zkoušet nebudeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
20.4.21 14:52
@Anonymní píše:
Tak jestli jsi měla první v 37, tak druhé v 41 nebude tak velký rozdíl. ;) Víš co, tady bude hodně holek, co jim je pod 30 a budou ti tvrdit, že 30 je strop a už nikdy víc. Já měla dvě děti v 25 a 27 a taky jsem myslela, že mám hotovo. Teď je mi 38 a čekám plánované třetí a moc se těším, strach nemám. Někdo píše, že sil ubývá, no jistě, ale taky se kolem sebe rozhlédni, kolik uvidíš obézních matek do 30, co opravdu ani popoběhnout nemůžou, tak jejich pohledem se asi řídit nemusíš. ;) Já mám kolem sebe hodně fit čtyřicátnic, co postavou i fyzičkou strčí ty mladší do kapsy..Problém je, že manžel nechce, ale už se jaksi stalo, že. :nevim: Na potrat bych nešla a navíc bude mít vaše dítě sourozence, to je k nezaplacení. :palec:

Já teda nebyla tlustá ani ve 30, 40 a dokonce ani teď v 48. Řekla bych, ze jsem aktivní pořád dost, že se snažím udržet v kondici. Ale je to čím dál tím těžší a můžu se tvářit jak chci optimisticky, ale tolik energie jako před 10 lety prostě nemám. Bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat