Druhé těhotenství, zvýšení rodičáku - co k tomu?

Anonymní
16.7.19 19:07

Druhé těhotenství, zvýšení rodičáku co ktomu?

Ahoj, potřebuji poradit :) jsem se synem na RD(do 9/20) a teď čekám druhé. Chci si jít zvýšit rodičák, volala jsem na socialku, pani mi řekla že můžu navýšit max na 17514,–.termin porodu by měl být 30.1.2020, takže nástup na mateřskou je někdy v půlce prosince. Tudíž zvyšuji od července do prosince? Zbývající částka RP je 110050 takže můžu dát tu max částku že? ????A ještě otázka, nic k tomu nepotřebuji? Formulář seženu na úřadě? Děkuji za odpověď ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3873
16.7.19 19:52

Já myslela, ze maximální částka je 11 500;-? To je zase nějaká změna, nebo někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
16.7.19 20:04

Myslim, ze kdyz ti rekla kolik max muzes, tak doklad ze socky tam mas a fakt staci jen zajit a zazadat o zvyseni RP. Zvysis od cervence a stejne to nestihnes vybrat cele. V prosinci ti prijde jen pomerna cast. Spravne bys mela v prosinci RP pozastavit a donest doklad o tom, kolik jsi za prosinec dostala PPM, a oni ti to dopocitaji (resila jsem to ted v prosinci (2018) taky, a mela jsem stejny TP jako ty). Dostala jsem teda pul mesice PPM a pak mi doplatili RP do vyse toho zvoleneho RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8449
16.7.19 20:06

A vyměřovací základ otce dítěte jsi dokládala? Není vyšší? S tím maximem 17 tis. to nedočerpáš celé. Za prosinec už celou částku rodičáku nedostaneš. Při souběhu s PPM dostaneš z rodičáku jen část nebo nic, podle toho kolik je PPM (pak dostaneš zvolenou částku RP mínus PPM). Pokud už jsi dokládat základ otce nebo ho dokládat nechceš, tak ti stačí formulář Volba výše rodičovského příspěvku, který buď stáhneš na stránkách MPSV nebo si ho vezmeš na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 21:18

Vyměřovací základ otce jsem nedokládala, myslim že by ho měl stejně vysokej jako já. Byli jsme v ty době na tom platově tak nějak stejně. Tak budu doufat že mi odklepnou celou tu maximální částku, ty peníze by nám vytrhli trn z paty. Díky moc za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
7022
16.7.19 23:44

Celou částku nestihneš dočerpat tak jako tak. Zajdi si na pracák, kde jsi žádala o rp. Přímo tam ti dají formulář, který vypíšeš a určitě ti znovu vypočítají maximální částku. Měla jsem z toho strach, ale navýšení není zdaleka tak složité, jako prvotní žádost. :D A protože nestihneš dočerpat, budeš potom asi muset řešit ukončení pobírání dávek. Ale to ti tam řeknou, co potom bude potřeba. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama