Druhý císař Ostrava Fifejdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 19:55
druhy cisar Ostrava-Fifejdy

Ahoj holky, radeji anonymne. Mam takovy problem a nevim, jak to resit. Prvni ditko mam narozene planovanou sekci kvuli poloze koncem panevnim. Ted po 3 letech cekam druhe dite, termin porodu mam na zacatku prosince. Dlouho jsem vahala, zda tentokrat zkusit rodit prirozene, ale po sekci jsem mela docela problemy s hojenim jizvy a od konce srpna mam vytok (test na streptokoky je negativni) a varixy vulvy (krecove zily). Ty se zhorsuji a nekdy dost neprijemne boli, takze jsem se na tradu meho gynekologa rozhodla pro druhou sekci. Vcera mi lekar napsal doporuceni do porodnice a dnes jsem si chtela jit zajistit termin planovane sekce. Prijala me takova mlada lekarka a ptala se, proc cisar. Rekla jsem ji sve duvody a ona, ze nic z toho neni indikaci k cisari…dost me to zarazilo. Pek rekla, ze to rozhodnuti neni na ni a volala primari, ze od minuleho tydne plati nove podminky a ze ta rizika jiz nejsou tak velka jako v minulosti a bude i tak pro me lepsi prirozeny porod. Takze verdikt zni, ze pokud do terminu zacne porod a bude vse v poradku, nechaji me porodit normalne a jinak mam naplanovanou sekci 4 dny po terminu(mezitim je volno a to neoperuji)…dost me to psychicky rozhodilo a nevim, co mam ted delat. S temi varixy se na prirozeny porod opravdu necitim a nelibi se mi, ze nerespektuji doporuceni meho lekare, ktery me ma v peci od mych 16 let. Na porod to zatim nevypada, takze mimco mozna i vydrzi do terminu sekce, ale pro me uz to je pozde, co podle vas muzu delat? Pozadat meho lekare, at presvedci primare? :nevim:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Fifejdy

Reakce:
Akires
Povídálka 25 příspěvků 14.11.14 20:05

A tvůj osobní lékař pracuje pro fifejdy? Šla bych asi tam, kde přímo děla muj dr. Možná tam jeho doporučení bude mit větší váhu. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 20:09
@Akires píše:
A tvůj osobní lékař pracuje pro fifejdy? Šla bych asi tam, kde přímo děla muj dr. Možná tam jeho doporučení bude mit větší váhu. :think:

Muj lekar je uz starsi pan, tak myslim, ze uz ma jen ordinaci, ale ve ctvrtek k nemu jdu, tak se zeptam

lenusek11111
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 14.11.14 20:28

Já bych na Fifejdy nešla rodit, ani kdyby to byla jediná nemocnice. :poblion: Rodila jsem před 13 lety, čekala jsem dvojčata. Dcera po porodu zemřela (byla mladší) a syn žije. Ale nikdy v životě nezapomenu na to, co tam se mnou dělali. Máš ještě možnost jít do Vítkovic nebo do Poruby. Proč nezkusíš tam? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 20:44

@lenusek11111 Ja tam mela ten prvni cisar pred tremi lety a byla jsem prave moc sdpokojena a po vsech strankach…treba se to od doby Tveho porodu zmenilo. Vitkovice zvazuju, poradim se pristi tyden s doktorem, v Porube by me pry automaticky poslali rodit prirozene a vubec se se mnou nebavili…

lenusek11111
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 14.11.14 20:55
@Anonymní píše:
@lenusek11111 Ja tam mela ten prvni cisar pred tremi lety a byla jsem prave moc sdpokojena a po vsech strankach…treba se to od doby Tveho porodu zmenilo. Vitkovice zvazuju, poradim se pristi tyden s doktorem, v Porube by me pry automaticky poslali rodit prirozene a vubec se se mnou nebavili…

Ano to samozřejmě. Časy se mění. I lidé se mění. Já píšu sama za sebe.Ono nevýhodou je, že člověk si to špatné zapamatuje. Takže já už bych tam nešla.
Uvidíš, co ti řekne tvůj gynekolog a pak se rozhodni. :kytka: Hodně štěstí a zdraví Vám oběma. :kytka:

Isiska
Kecalka 195 příspěvků 14.11.14 21:54

Nedej se, taky jsem měla od doktora doporučený druhý císař (první pro nepostupující porod) a během kontrol v porodnici(O­lomouc) se mě jedna doktorka taky snažila přesvědčit na normální porod. Pak mě zkontrolovala a zmkla. Myslím si, že to zkoušejí a hodně maminek se dá ukecat.

Tvůj gyn., si myslím, nemůže do rozhodnutí porodnice zasahovat.

Bobiska81
Kelišová 5735 příspěvků 14.11.14 22:01

Taky se blíží konec roku…a už nezbývá moc peněz na operace, že? Na vše se čerpají limity…je to mazec… Ale rozhodující je slovo přimáře, gynekolog může jen doporučit. Takže jedině jiná porodnice, V Ově, nebo mimo Ovu.

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 14.11.14 22:34
@lenusek11111 píše:
Já bych na Fifejdy nešla rodit, ani kdyby to byla jediná nemocnice. :poblion: Rodila jsem před 13 lety, čekala jsem dvojčata. Dcera po porodu zemřela (byla mladší) a syn žije. Ale nikdy v životě nezapomenu na to, co tam se mnou dělali. Máš ještě možnost jít do Vítkovic nebo do Poruby. Proč nezkusíš tam? :nevim:

Podívej, to nebude o porodnici, ale o lidech ;). Já jsem rodila na Fifejdách třikrát a vždy naprostá spokojenost. Je to vždy o přístupu, znám taky lidi, co byli hodně nespokojení v Porubě i Vítkovicích, i na Fifejdách…

Zakladatelko - zkus to znovu prokonzultovat se svým lékařem, příp. i na těch Fifejdách. Třeba narazíš na jiného lékaře, co bude přístupnější. Na druhou stranu, já měla taky varixy a při porodu to nebyl vůbec problém. I jiný lékař mi říkal, že to dnes není indikace k císaři.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 08:44
@bramburka81 píše:
Podívej, to nebude o porodnici, ale o lidech ;). Já jsem rodila na Fifejdách třikrát a vždy naprostá spokojenost. Je to vždy o přístupu, znám taky lidi, co byli hodně nespokojení v Porubě i Vítkovicích, i na Fifejdách…Zakla­datelko - zkus to znovu prokonzultovat se svým lékařem, příp. i na těch Fifejdách. Třeba narazíš na jiného lékaře, co bude přístupnější. Na druhou stranu, já měla taky varixy a při porodu to nebyl vůbec problém. I jiný lékař mi říkal, že to dnes není indikace k císaři.

Kdybych nemela varixy, tak bych mela i chut to zkusit prirozene, ale s nima si to neumim predstavit. Lekarka me vysetrovala, jestli je mam i uvnitr bylo zo krajne neprijemne, ze tudy projde nekolikakilove miminko si neumim predstavit :? Nejsem schopna se tam ani oholit, tak jak by hlidali, aby nedoslo k natrzeni hraze, atd… :nevim: Jinak lekarka mi rekla, ze me chape a ze by mi rada vysla vice vstric, ale ze to rozhodnuti neni nani, tak se ptala primare a ten doporucil vyse zmineny postup. Jako myslim, ze by se ke kazdemu pacientovi melo postupovat individualne a brat v potaz jeho obtize a obavy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 08:46

@lenusek11111 Diky :kytka:, snad to dopadne k me spokojenosti

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 15.11.14 09:04
@Anonymní píše:
Kdybych nemela varixy, tak bych mela i chut to zkusit prirozene, ale s nima si to neumim predstavit. Lekarka me vysetrovala, jestli je mam i uvnitr bylo zo krajne neprijemne, ze tudy projde nekolikakilove miminko si neumim predstavit :? Nejsem schopna se tam ani oholit, tak jak by hlidali, aby nedoslo k natrzeni hraze, atd… :nevim: Jinak lekarka mi rekla, ze me chape a ze by mi rada vysla vice vstric, ale ze to rozhodnuti neni nani, tak se ptala primare a ten doporucil vyse zmineny postup. Jako myslim, ze by se ke kazdemu pacientovi melo postupovat individualne a brat v potaz jeho obtize a obavy

Mi můj doktor řekl, že je z hlediska těch varixů jen vyšší riziko krvácení, ale že si to u porodu pohlídají. Nevím, co poradit, jedině zkusit ty Vítkovice, co by ti řekli tam. Chápu tvoje obavy, ale na druhou stranu, pokud to není indikace k císaři, tak prostě postupují dle léčebných postupů. A výtok a varixy vulvy indikace nejsou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >