Druhý cizí jazyk na ZŠ - francouzština versus španělština

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 13:53
Druhý cizí jazyk na ZŠ - francouzština versus španělština

Prosím o srovnání těchto dvou jazyků - ani u jednoho nemám vlastní zkušenost - na co je který jazyk náročnější apod? Jedná se o dítě, které má problémy s ČJ - nedává pády, shodu podmětu s přísudkem apod. Jako první jazyk má AJ - to mu jde. Ale teď je třeba zvolit druhý jazyk - němčinu jsme zamítli hned, ruštinu škola nenabízí. Zbyl FJ a ŠJ. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Fíková
Kelišová 5850 příspěvků 03.04.19 13:56

Francouzština je rozhodně obtížnější, jak výslovností, tak gramatikou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 13:57
@Anonymní píše:
Prosím o srovnání těchto dvou jazyků - ani u jednoho nemám vlastní zkušenost - na co je který jazyk náročnější apod? Jedná se o dítě, které má problémy s ČJ - nedává pády, shodu podmětu s přísudkem apod. Jako první jazyk má AJ - to mu jde. Ale teď je třeba zvolit druhý jazyk - němčinu jsme zamítli hned, ruštinu škola nenabízí. Zbyl FJ a ŠJ. Děkuji.

Já se učila německy a podle mě je lehčí než aj. Ale pokud se rozhodujete tak bych asi zvolila španělštinu. Nemyslím si, že bude tak těžká jak francouzština

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13585 příspěvků 03.04.19 13:58

Španělština je jednoduchá, volila bych tu

Bubla_Bučková
Kelišová 5886 příspěvků 03.04.19 13:58

Němčina, španělština, italština je také jednoduchá.

carsa
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 03.04.19 13:58

A němčinu jste zamítli proč? Můj syn má jakou druhý právě němčinu, a až jsem byla překvapena, jak dobře mu to o jde ( a to v angličtině žádný lumen není - průměr). Nehledě na to, že je rozhodně praktičtější.

Příspěvek upraven 03.04.19 v 14:07

Alladina
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 03.04.19 13:59

Spanelstina, bez diskuze, jednodussi výslovnost, psani i cteni.

Fíková
Kelišová 5850 příspěvků 03.04.19 14:00

Němčina je hodně logická, co se týče pravidel. Já ji nesnáším, ale z těch jazyků, co jsou na výběr je rozhodně nejpraktičtější.

Netopirek
Echt Kelišová 9044 příspěvků 03.04.19 14:01

Španělštinu. Je jednodušší

Uživatel je onlineiiiv
Extra třída :D 11341 příspěvků 03.04.19 14:02

já mám averzi na němčinu, ale z těchto jazyků bych si jí vybrala

Anik
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 03.04.19 14:05

němčina je krásnej jazyk už jenom proto, že má jasně daná pravidla /nikterak složitá/, jak se co napíše, tak se přečte /malé výjimky, ale proti AJ luxus/, fakt jednoduchá.
Ale písničky zní líp v AJ :))

Z těch dvou bych taky šla do španělštiny, né vlastní zkušenost, ale od kolegyně dcery.

@Fíková píše:
Němčina je hodně logická, co se týče pravidel. Já ji nesnáším, ale z těch jazyků, co jsou na výběr je rozhodně nejpraktičtější.
Zanet-Z1
Povídálka 11 příspěvků 03.04.19 14:06

Mám srovnání s francouzštinou i španělštinou a lehčí je rozhodně španělština - je tam méně časů, méně skloňování, méně členů, vlastně méně všeho. Nad francouzštinou je potřeba opravdu sedět, věnovat se jí - a pak to teda stojí za to, ale v opačným případě by to bylo jen trápení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 14:07
@carsa píše:
A němčinu jste zamítli proč? Můj syn má jakou druhý právě němčinu, a až jsem byla překvapena, jak dobře mu to o jde ( a to v angličtině žádný lumen není - průměr)

němčina vůbec nepřipadá v úvahu - různé členy, skloňování, pády, předložky, dále pak u souvětí, kdy se člověk dozví význam až podle posledního slovesa na konci souvětí - to není vůbec schopný pobrat. Nedává to ani v ČJ. AJ mu jde tak nějak přirozeně, intuitivně (na vysvědčení za dva) to u němčiny dle mého není možné.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8268 příspěvků 03.04.19 14:08

Spanelstina je jednoducha.

Garamel
Povídálka 12 příspěvků 03.04.19 14:09

Z těchto dvou jazyků je určitě vhodnější španělština - píše se skoro tak, jak vyslovuje (když se teda naučíš, že se některá písmena čtou jinak jak v češtině), slova do vět se skládají podobně jako v češtině (tedy na úrovni základní školy zcela určitě) - v tomto je to určitě jednodušší, než angličtina s pevným slovosledem a spoustou frází. Na rozdíl od angličtiny se ale slovesa časují (tedy jsou různé koncovky pro různé osoby), ale není to taková hrůza - dá se to vcelku snadno zapamatovat. Navíc ve francouzštině je to podobné. Jelikož je španělština zřejmě nejpodobnější původní latině, tak velmi mnoho slov je tzv. mezinárodních - i bez učení je budeš znát.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama