Druhý CS plánovaný po 4 letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Russell
Stálice 97 příspěvků 24.01.19 09:56
Druhý CS planovaný po 4 letech?

Ahoj holky,

mam dotaz ohledně CS. Měla jsem prvního syna CS (slabé ozvy, bylo to za 5 dvanáct, akutní CS pod narkozou, jizva dlouhá). Pomalu děláme na druhém dítěti, synovi jsou teď 3 takže druhý porod bude cca po 4 letech. Ráda bych i druhé dítě rodila CS, ale plánovaně. Doktor mi po prvním říkal, že s největší pravděpodobností bude i příště CS. Jak to tedy je? Nebude mi nikdo nutit do normál porodu? Mám z toho strach proto, že první syn se málem udusil a bojím se komplikací i podruhé. Máte někdo takovou zkušenost? Děkuji :mavam:

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 4260 příspěvků 24.01.19 10:01

Zalezi na doktorovi, indikaci k SC zadnou zrejme nemas. Cisar je rizikovejsi nez prirozeny porod, nicmene pokud se uz predem bojis, rizika se zvysuji, takze je to na uvazeji lekare, nesezenes-li si potvrzeni od psychiatra.

rozand
Závislačka 4260 příspěvků 24.01.19 10:03

@Russell A oduvodnil lekar, proc s nejvetsi pravdepodobnosti dalsi SC?

Janli
Kelišová 7226 příspěvků 24.01.19 10:04

Záleží na porodnici. Někde ti dají na výběr, jinde preferují přirozený porod. Je celkem osvědčené, stěžovat si v posledním měsíci na bolest jizvy. To tě do normálního porodu nebude tlačit nikdo.

lucielorenc
Kecalka 448 příspěvků 7 inzerátů 24.01.19 10:09

Rodila jsem také po necelých 4 letech, první prcek se narodil pro pokles ozev akutním CS v plné narkóze. Já tedy jsem si po druhé přála přirozený porod ( i když bych tedy hlavně dala na názor lékařů ), malý měl být obřík a také jsem 4 dny přenášela, takže už mi byl domluven další CS. Nakonec jsem porodila přirozeně další den hodinu po příjezdu do porodnice. Já jsem za to neskutečně ráda, byla jsem sice hodně šitá, ale ten pocit …no prcek měl 4250 g a 53 cm,takže bylo ho fakt kus :) Myslím, že Vás nutit do přirozeného porodu nikdo nebude, mě se tedy vždy na kontrole v nemocnici ptali jak chci rodit, ale já se spíše přikláněla k přirozenému porodu :)

Jareach
Kecalka 120 příspěvků 24.01.19 10:14

Jestli jste z Prahy nebo okolí, registrujte se do Podolí. Tam se musí VBAC “vydupat”. Jinak nenápadně směrují ženu od první poradny k SC. I když komplikace z předchozího porodu se neopakují (u mě vysoký TK občas v posledním měsíci a pak při porodu). Čerstvá zkušenost z loňska. Pro ilustraci: v dotazníku jsem vyplnila, že chci přirozený porod, za týden to odevzdala a hned ten den jsem dostala informovaný souhlas se SC.:-) Nakonec jsem rodila raději jinde.

veria
Generální žvanilka 24336 příspěvků 24.01.19 10:15

Jako není to samozřejmost ze ti po prvním císaři udělají automaticky druhy, pokud není jiná indikace. Někde to nabídnou někde ne. Napr Brno je zname tím, ze cisare nechce dělat. Já si to nakonec domluvila v jedné menší porodnici, kde neměli problem a nakonec i sami cisare doporučili.

Térouš
Echt Kelišová 8470 příspěvků 24.01.19 10:20

V Podolí po prvním císaři druhý císař planovane

Virgina123
Závislačka 2772 příspěvků 24.01.19 10:21

@Jareach ahoj. Takže v Podolí to dají vybrat, mají to rovnou ve formuláři?
Já rodila SC před deseti lety pro konec pánevní. Opět bych ráda SC protože z normálního porodu mám hrozný strach. Do Podolí se chci zaregistrovat, teď jsem v 11 tt.

Russell
Stálice 97 příspěvků 24.01.19 10:27

@rozand Anno, právě proto že mám jizvu dlouhou (a křivou, což mi nijak vůbec nevadí). Řekl, že mi to doporučuje a pokud bych rodila prý u nich znovu, že mi to udělá zase on a slíbil, že mi jizvu opraví :D což jsme se zasmáli :) a taky říkal, že většinou to tak prostě je, pokud si rodička výhradně nepřeje přirozený porod ;)

Russell
Stálice 97 příspěvků 24.01.19 10:28

@Janli Díky za tip, to určitě řeknu… :D

Jareach
Kecalka 120 příspěvků 24.01.19 10:29

@Virgina123 Ano, mají formulář. Navíc, aby mi schválili přirozený porod, musela jsem na extra měření jizvy a dítě nesmělo být velké, tuším nad 3,5kg asi. A celou dobu jsem měla pocit, že kdybych se rozhodla pro císaře, tak mě za to pochválí.

Russell
Stálice 97 příspěvků 24.01.19 10:31

I já měla právě vysoký tlak celé těhotenství, 3× pro mě jela záchranka na gynekologii když mi doktorka naměřila 170/110 opakovaně. Doufám, že druhé těhotenství bude lepší :)

Virgina123
Závislačka 2772 příspěvků 24.01.19 10:35

@Jareach no tak syn měl 3.30 to asi druhé bude podobné, ale tos mne potěšila.
Já v to dofuam :mrgreen:
Každopádně kolem a kolem myslím že ta sekce je pohodlnější i pro Dr. Za půl hodiny hotovo, kdežto rodit můžeš treba den, dva.

veria
Generální žvanilka 24336 příspěvků 24.01.19 10:37
@Russell píše:
@rozand Anno, právě proto že mám jizvu dlouhou (a křivou, což mi nijak vůbec nevadí). Řekl, že mi to doporučuje a pokud bych rodila prý u nich znovu, že mi to udělá zase on a slíbil, že mi jizvu opraví :D což jsme se zasmáli :) a taky říkal, že většinou to tak prostě je, pokud si rodička výhradně nepřeje přirozený porod ;)

Takže je to jasný, ze u vás dělají druhy CS na přáni, takže na co se vlastně ptáš ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >