Druhý porod a hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Izulle
Stálice 62 příspěvků 24.09.18 13:15
Druhý porod a hlídání

Ahoj maminky, jak jste řešily hlídání staršího dítěte během druhého porodu? Čekám druhé miminko a už od narození prvního mám obavy, jak to udělat při druhém porodu. Malý má momentálně skoro 15 měsíců. Při narození druhého bude mít 21 měsíců. Není zvyklý na hlídání, když jsme na návštěvách po rozkoukání nemá problém s někým být, ale že by byl bez nás sám s někým to ne. Zatím jen jednou a na chvilku. Myslím, že větší problém s hlídáním mám já, než on :(, jelikož mám špatné zkušenosti s jeho hlídáním, když byl malý. Jenže druhý porod se blíží a nevím co teď. Mám termín zrovna na bratrovu svatbu, takže případné hlídání od mé mamky není možné. Kamarádky bohužel také nepřipadají v úvahu a k přítelově mamce ho opravdu dávat nechci, to rači budu v porodnici sama. Jak jste to řešili vy? Máte nějaký nápad? :think:
Děkuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1mila2
Kecalka 422 příspěvků 24.09.18 13:21

My to na 90% budeme resit tak, ze holku (skoro 13m) pohlida tatinek. Treba se jeste dcera zacne s nekym kamaradit a vydrzi treba u svagrove, ale moc s tim nepocitame :lol:

Janakatabara
Kecalka 154 příspěvků 24.09.18 13:22

Já rodila druhé, když bylo první dceři 17 měsíců. S mužem jsme se dohodli, že přijede do porodnice až na poslední chvíli. Takže byl s malou on, pak přijel děda (a časem babi z práce). Byli u nás doma, znali rituály a v pohodě to zvládli i se spánkem. Dávali ji spát poprvé, ale já byla v klidu. Důvěřuji jim a malá na ně byla zvyklá. Měli ji samotnou třeba na dvě hodiny několikrát.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 24.09.18 13:22

Svatba je jeden den, domluvila bych se s mámou a pokud by se mimino trefilo fakt přesně do dne obřadu, tak holt přítel.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 24.09.18 13:29

A to by byl problém,aby si maminka téměř dvouleté dítě vzala na bratrovu svatbu s sebou? Možná by to pro malého bylo o to jednodušší,bylo by to pro něj rozptýlení a nemyslel by jen na maminku.

Uživatel je onlineSofie2013
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 24.09.18 13:29

Podle mě to zbytečně dramatizuješ, kluk bude mít skoro dva roky, už to není malé mimino. Pokud nedůvěřuješ tchyni, řešila bych to svou matkou a pokud se trefíte do dne bratrovy svatby, tak ať s malým zůstane přítel.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7932 příspěvků 24.09.18 13:41
@Izulle píše:
Ahoj maminky, jak jste řešily hlídání staršího dítěte během druhého porodu? Čekám druhé miminko a už od narození prvního mám obavy, jak to udělat při druhém porodu. Malý má momentálně skoro 15 měsíců. Při narození druhého bude mít 21 měsíců. Není zvyklý na hlídání, když jsme na návštěvách po rozkoukání nemá problém s někým být, ale že by byl bez nás sám s někým to ne. Zatím jen jednou a na chvilku. Myslím, že větší problém s hlídáním mám já, než on :(, jelikož mám špatné zkušenosti s jeho hlídáním, když byl malý. Jenže druhý porod se blíží a nevím co teď. Mám termín zrovna na bratrovu svatbu, takže případné hlídání od mé mamky není možné. Kamarádky bohužel také nepřipadají v úvahu a k přítelově mamce ho opravdu dávat nechci, to rači budu v porodnici sama. Jak jste to řešili vy? Máte nějaký nápad? :think:
Děkuji za reakce

Ahoj,

já mám holky přesně o 21měsíců a řešila jsem to domluvou s tchýní, která bydlí ve městě, kde je porodnice.
Porod se mi spustil ve 2 hodiny ráno, v 7 už to jelo pravidelně, takže jsme volali tchýni, dali malé snídani a jeli. V 9 jsem už byla na KTG a někdy kolem 10 jsem frčela na sál, 11.40hod byla venku. Ve 14hod přišla tchýně i s malou na čumendu. Já brečela jak želva, vzlikala, malou k sobě tiskla a ta mě jen poklepávala po zádech. Zbylé dny byla doma s tatínkem a já ho poprosila, aby zamnou ani nechodil s dcerou, protože bych jen brečela a brečela. V porodnici jsem se tak soustředila na mladší. Když si pro mě přijeli, tak to bylo super a super je to do dnes (18m po porodu).

Nemáš možnost hlídání babičkou? :think: Třeba budeš rodit mimo termín - to by pak mohla mamka hlídat? TP je jen orientační. To je zbytečné se ted s tím strachovat. Naše malá třeba ještě v říjnu (porod v unoru) se bála jiných dětí a miminek, ríkala jsem si, že to bude šílený až budeme mít doma miminko, když se jich tak bojí a ona jakoby věděla, že to je to naše miminko a byla skvělá. Jen celou cestu domů uplně vytřeštěná na to vajíčko na vedlejší sedačce čučela (opravdu měla oči vytřeštěné, vyboulené :lol: ).

Není to vždy, že druhý porod běží rychleji. U mě tedy ano, byl to strašný fofr. Už jsem věděla jak na to. Tak přeji, aby jsi to měla také rychle a krásné :mavam:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7932 příspěvků 24.09.18 13:46

Popřípadě máš ještě 6 měsíců na přípravu - zkoušet malého dávat na hlídání, připravit na ten porod.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 24.09.18 13:50

Tak snad není problém vzít dítě na svatbu? :nevim: moje mamka si klidně zařídí i volno v práci, snad jde o rodinu, tvoje děti do ní nepatří, nemůžou na svatbu? Nehledě na to že můžeš rodit dřív i dyl. A pokud teda neslouží prarodiče, jak to bude asi u tebe pokud ti tohle řekla vlastní máma a tchyni nemusíš.. Tak je tu pořád tatínek a má ze zákona nárok na týden dovolené při narození dítěte, tak ať to využije. Já čekám třetí a teda zrovna toto řešit nemusím, buď je tu moje mamka, tchyně nebo muž. Kdyby odpadlo hlídání babiček, tak si to holt bude muset zařídit on, však jsme si ty děti udělali spolu a počítá se s tím :nevim:

Příspěvek upraven 24.09.18 v 13:51

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 24.09.18 13:51

A má tatínka?

Lelio
Kelišová 5918 příspěvků 24.09.18 13:54

Mi začal druhy porod po pul druhe v noci, sbalila jsem se a jeli jsme k našim, tam jsme predali naši 2letacku (překvapivě to nesla parádně) a jeli do porodnice. Porodila jsem 3:45a v 10 už si jela k našim pro starší. Ta už byla dost vyrizena, odmitala s babickou spat a jen čekala az se vrátím. Neumim si to představit jinak :)
Na tvem místě bych se snažila domluvit mamku. Je mala pravdepodobnost, že porodis přesně v den terminu a to byste mohli resit jinak (tatinek, nebo by si ho vzala na svatbu).

stinga
Závislačka 4445 příspěvků 3 inzeráty 24.09.18 14:04
@Hadumi píše:
A má tatínka?

ten bude asi u porodu druhého dítěte

Izulle
Stálice 62 příspěvků 24.09.18 14:05

Tatinek chce byt prave u porodu a pocita s tim, ze maly bude u jeho mamky. Ta bydli prave nam nejbliz. Moje mamka by pohlidala, ale bydli od nas 20 km, sama neridi takze by ji musel dovest tatka a ten je vecne v praci. O svatbu je pripravit nechci a jeste jim tam davat malyho to nee. Jasne nemusi to prijit zrovna v ten den, ale musim s tim pocitat. Maly byl jen den po terminu. Ano nejvic se musim pripravit ja, to je mi jasne. Ale uz ted je mi z toho do breku. Za pul roku muze byt taky vsechno jine ze :think:

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8842 příspěvků 24.09.18 14:08

Termín mám za 3,5m +/-, syn bude mít 26m ale on je zvyklý na obě babičky, pokud to přijde v noci tak určitě přijde tchýně, bydlí o 3 vchody dál než my tak at nemusíme mladýho budit, pokud přes den tak to budu řešit operativně podle toho která babička bude v práci/doma (obě jsou pracující, ale jedna je denně doma v 15h, druhá buď ranní nebo noční) případně tu má manžel dvě tety kde by taky nebyl problém a nebo manželova sestřenice - která je pro mě jako starší sestra a má o 7m starší dvojčata než je náš syn takže bych se nebála :) ale být Tebou začnu dítě zvykat na hlídání :) mladej je zvyklý tak nějak od miminka (jasně to hlavně spal) ale vím, že minimálně půl dne dá v pohodě a ráda bych do konce roku zkusila aby u babiček spal aspoň jednou :)

topkiss
Kecalka 261 příspěvků 24.09.18 14:11

Já ti moc neporadim. Řeším stejnej problém. A to mám termín ani ne za 10 dní. Dcera je ještě docela malá (13 měsíců). Babičku nejblíž máme dvě hodiny cesty a nema řidičák. Takže nepřichází v úvahu. Tak to vypadá na manžela. I když ho mrzí, že u druhého porodu nebude.
Mě též, ale co se dá dělat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >