Druhý porod brzy, skoro žádné emoce - měly jste taky tak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 26.12.16 14:56
Druhý porod brzy, skoro žádné emoce- měly jste taky tak?

Ahoj holky, mám dnes 35 plus 3. Konečně jsem se dokopala pobalit tašku do porodnice a dokoupit co chybělo- plus mínus. Jinak ale mám takový až divný pocit, že zatím nosím druhé břicho tak úplně mimochodem. Máme 3,5 letou dceru, už dlouho se teď točilo všechno kolem ní a Vánoc, to byly starosti z kategorie, fajn', snazim se jí hodně věnovat když bude brzy trochu odstrčená, pak jsme řešili i nějaké věci bohužel míň fajn, i když nic úplně dramatického, nějaké zdravotní záležitosti v rodině, jeden nepříjemný soudní spor - stání máme zrovna kolem porodu, běhání kolem baráku, finišuju s prací na třetí knize pro děti, pracuji z domova, furt něco, a mám nepříjemný pocit nulových emocí vzhledem k nastávajícímu porodu…Jakoby mi to zatím nedocházelo. Bohužel si s malým v břiše ani moc nepovidám, trochu jako robot jen dělám co si myslím že dělat mám- masáž hráze, maliník atd…Cítím se kvůli tomu blbě. Ani těhu fotky hezké asi nestihnu:( Měla jste to některá taky tak? Naladily jste se nakonec na vlnu miminka, nebo už to prostě podruhé není tolik prožité jako poprvé? Přitom byl a je klučík chtěnej, i kdyz možná o malinko víc manželem, já bych bývala klidně ještě počkala…

Reakce:

Lenka 80 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 15:03

Rodila jsem dva roky po porodu dcery.na mimco jsem se tesila, uzivala si tehu ale ohledne priprav na neho to bylo stejne jak u tebe. tasku do porodky jsem balila nasilim.ani chystat obleceni a veci me tolik nebavilo.ale to je tim ze druhe mimco se ohledne priprav tolik neproziva.uz proste vis co bude, co potrebuje a chystas to automaticky. proste zkusena matka ne vyplasena a natesena prvorodicka. myslim ze tve pocity jsou normalni.ja se tim teda netrapila. i fotky jsme delali az tyden pred porodem a to jsem rikala manzelovi ze uz proste musime jinak to nestihnem :-) a nebudem mit zadnou pamatku.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 26.12.16 15:09

Přijde mi to normální. já ze druhého těhotenství, i když v podstatě plánovaného, nebyla vůbec odvařená až do porodu, zlomilo se to, jak jsem prcka uviděla :srdce: nejvíc jsem se těšila v těhoteství asi na třetího, na prvního taky, ale na třetího víc :oops: :lol:

Jogrr
Závislačka 4324 příspěvků 26.12.16 15:14

Jsem 36+0 a tasku sbalenou nemam, a pozitri odjizdim na hory :mrgreen: vetsinu veci mam nachystano, ale povleceni nevyprane, balik plen jeste nevyzehlen, rodny list nenalezen, prohlaseni o jmenu nevyplneno a jmeno nevybrano. Ono to nejak dopadne. A co se tyka teseni, tesim se na prcka, ale ty pripravy se mnou az tak nelomcuji, a to cekam prvni, chtene, po mesicnim snazeni.
Kazda na to ňuňani se holt neni, ale to z ni horsi maminu nedela.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 26.12.16 15:14

Mam deti rok a 3/4 od sebe. Druhe jsme chteli, ale taky jsem mela pocit skoro zadnych emoci, rozhodne jsem to tolik neprozivala. I po porodu to nebyl takovy zavan emoci jako u prvni. Myslim, ze to bylo proto, ze poprve je poprve proste jenom jednou :) najednou je z tebe mama a to s tebou proste zamavat musi. :srdce:

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 26.12.16 15:23

Já sem teď nějak proplula třetím tehotenstvim. Prodej bytu stěhování do menšího a koupě pozemku mě zabavili tak, ze sem najednou seděla u doktora a on mi. plánoval císaře za na další týden :) rychle sem dokoupila co bylo potřeba a to ze sem zase máma mi došlo až v porodnici nějaký druhý den.

Bebuše
Echt Kelišová 7869 příspěvků 26.12.16 15:27

Mám holky 18m od sebe, druhé těhotenství probèhlo tak nějak rychle, než jsem se probrala, už bylo druhátko na světě. Bez stresu, bez nervů… láska k malé nebyla po porodu jiná, bylo to spíš takové na pohodu…

Judithkaj
Nováček 26.12.16 16:12

Děti budou od sebe 14 měsíců, jsem 34.tt. Nemám na sebe vůbec čas. Spíš řeším, že už nemůžu, péče o malého mi dává zabrat, v noci mi nejde spát, necítím se dobře. Na miminko se ale těším. Hlavně proto, že už to bude za námi. Manželovi jsem říkala, že mi je miminka líto, že nemám vůbec čas na něj myslet, nic nechystam protože se budeme stěhovat a je to celé divné. Muž mě dojal, protože miminko dostalo k vánocům zlaté náušnicky. :andel:

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 26.12.16 16:26

To jsem ráda, že v tom nejsem sama;) asi je to normální;) tak všem krásný povánočni čas, a těhulím snadný porod a zdravé děťátko;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >