Druhý porod bývá opravdu snazší?

2264
21.1.21 10:27

Druhy porod-byva opravdu snazsi?

Ahoj maminky, je pravda ze druhy porod byva snazsi/rychlejsi nez ten prvni? Jsem ted 30tt a nekdy mam pocit tlaku dole jakobych mela snad rodit driv nez v 9.mesici. Citim se dole i vic povolena, to jsem s prvnim tehu takhle nemela… Ohledne casteho curani, nebo kychnuti s plnym mocovym mechyrem radsi ani nemluvit :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30603
21.1.21 10:31

U mě to tak bylo. Rodila, jsem čtyřikrát. A všechny ty pocity tlaku a povolování jsou normální ;) Pohodový porod přeju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.1.21 10:38

Oba porody jsem měla vyvolávané a ten druhý byl fakt fofr :) Od zavedení tabletky dvacet minut a bylo po všem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
21.1.21 10:39

@Renca8 První porod, od prvních bolestí do porodu 5 hodin. U druhého po odtoku vody po prvních bolestech, cca 5 hodin. Zpětně byl druhý lepší v tom, že jsem věděla do čeho jdu a byla jsem na porod v tomto smyslu „připravena“. Osobně jsem ale neměla velké bolesti u porodu, ale měla jsem před dětmi vždy menstruaci s opravdu silnými bolestmi. Takže porod byl v tomto smyslu stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6404

Taky jsem si rikala, že druhý bude urcite dřív (1. bylo 5 dní po termínu) a prd se mu tam líbilo a rodila jsem až 9 dní po termínu. Porod byl rychlejší, ale o to bolestivejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332

Já měla oba úplně stejne. Druhy se mi zdál bolestivejsi - ale taky to muže být tím, ze jsem zapomněla, jak bolel ten první :mrgreen:
Ale délkou byly oba stejně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
21.1.21 10:41

První byl dlouhý, neskutečné křížové bolesti. Druhý mnohem mnohem kratší, syn vyletěl jak špunt ze šampusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
21.1.21 10:47

Taky sem měla druhy rychlejší, zaprve jsem rodila 3 týdny před termínem (první až po) a zadruhé porod trval od prvních kontrakci do konce tak 5 hodin, první byl taky rychlý ale i tak o nějaké 2 hodiny delší :D u druhého mi taky nedalo tolik práce s tlacenim, doslova vypadnul :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4886
21.1.21 10:55

Rychlejší, ale bolest velká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2264
21.1.21 10:55

Diky za reakce :D no ja mam prave pocit, ze to druhe dite ze me vypadne :lol: prvni jsem rodila od prijeti v porodnici celkem 7 hodin ale zase jsem ji nemohla vytlacit byla nakrivo, mela asi i diky tomu hematom na hlaviccce ktery se pak odsal injekcni strikackou. Dekuji moc, piste dal…rada si vsechno prectu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
21.1.21 10:57

@Renca8 Ahoj. mám to úplně stejně :), jo to kýchnutí je mazec, to pomalu aby člověk nosil Pampersky :D, taky jsem 30tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
21.1.21 11:00

První porod týden po termínu začaly kontrakce v 5 ráno a dcera je narozena 22:12, druhý porod vyvolávaný dva týdny po termínu a od podání tabletky za 2,5 hodiny hotovo :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2264
21.1.21 11:01
@Mayaa007 píše:
@Renca8 Ahoj. mám to úplně stejně :), jo to kýchnutí je mazec, to pomalu aby člověk nosil Pampersky :D, taky jsem 30tt

Jeee to jsem rada, ze v tom nejsem sama. Ze se nekdo ozval :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
21.1.21 11:03

Čerstvá zkušenost :) 1. porod 15,5h, 2. byl od první kontrakce za 5h. Obecně mnohem víc bolel 1, u druhého jsem ale lezla po zdi ve finále což u 1. nebylo. Jak vidíš i v komentářích, každá jsme to měla jinak… :nevim: každopádně moc držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15652
21.1.21 11:09

U mě jednička 12 hod, dvojka 8 hodin a trojka 3,5 hodinky. Četla jsem to i v knížce od doc. Pařízka, že obecně každý další porod -2 hoďky. I když samozřejmě mohou být vyjímky. Přeju ať se ti zadaří krásná porod a zdravé miminko!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat