Druhý porod po císaři

101
8.5.07 19:24

Druhý porod po císaři

Ahojky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s druhým porodem po císařském řezu. Zda byl opět císařský řez nebo spontánní porod a jaký měl průběh?
Já měla první porod císařem a za měsíc mě čeká druhý porod. Obávám se komplikací při druhém porodu, prý hrozí prasknutí dělohy. Otěhotněla jsem 2 roky po prvním porodu, takže doporučovaný odstup mezi porody jsem dodržela.
Děkuji za odpovědi.
Hermi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
8.5.07 19:45

Ahoj, shodou okolností jsem taky z Tp. Rodila jsem 2× císařem, ani jednou to nebylo plánované. Odstup jsem měla tři roky. O způsobu vedení druhého porodu se mělo rozhodnout při příjmu (rodila jsem v Ústí). Doktorka rozhodla, že se to opět zkusí nejdřív přirozeně. Ale protože mě v průběhu 2.doby porodní začala bolet vnitřní jizva, skončilo to nakonec podruhé císařem. Obecně asi platí, že se po prvním císaři doktoři při jakémkoliv náznaku komplikací rozhodují pro dalšího císaře.
Druhý císař byl z mého pohledu oproti prvnímu naprostá pohoda. Poprvé jsem to nečekala, tak jsem byla celá vyděšená z jizvy na břiše, atd. Podruhé už jsem toho císaře tak trochu čekala, věděla jsem, co mě případně čeká, nebála jsem se jizvy ani prvního vstávání z postele, takž fakt paráda.
Jinak toho prasknutí jizvy se snad bát nemusíš. Hrozí spíše tam, kde se první jizva špatně hojila (to ale teda nebyl můj případ). U mě byl asi problém v tom, že obě děti byly hodně velké, měla jsem strašně velké břicho, tak ta jizva byla asi moc namáhaná.
Jestli chceš ještě něco vědět, ptej se. Jinak přeju pohodový porod a krásné a zdravé mimi. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
8.5.07 20:04

Jsem naprosto ve stejné situaci jako HERMI. Čekám druhé dítě, za měsíc. Poprvé jsem skončila na akutním císaři, náhle. Teď je to 50:50. V podstatě nevím, jak budu rodit. Ráda bych to zkusila normálně a zažila, co je to normální porod, ale na druhou stranu se bojím, že to dopadne jako minule, že přijdou komplikace, které ohrozí mě i miminko.
Takže taky ráda uvítám jakékoliv vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.07 20:17

Ahoj.

Radim se narodil akutním CŘ pro nepostupující porod po 12 hodinách. Byla jsem ve 35+1tt, předčasně praskla voda, museli jej křísit, Apgar 1-5-8. Teď je to zdravý čiperný dvouletý kluk. :lol:
Hanička se narodila za 2 roky a 5 dní (ve 37tt). :D Porod naprosto pohodový, rychlý a přirozený, bez epidurálu, jen s malinkým natržením. Od příjezdu do porodnice za 4 hodinky. Stihla se základní vyšetření, příprava… na úlevové metody jako sprcha, míč apod. nějak nezbyl čas.
Hodně záleží na průběhu těhotenství. To mé druhé bylo bez větších problémů a také se očekávalo malé miminko. Poslední odhad před porodem max. 2800g. Hanička měla 45cm a 2490g. To se opravdu rodí celkem snadno. Pořádné porodní bolesti - stahy jsem měla necelou hodinu (srovnávám s prvním porodem, teď jsem měla pocit, že vlastně ani nerodím, že mám jen silné posly), Hanička se vylodila po pár zatlačeních, takže svalstvo kolem jizvy nebylo moc zatížené.
Rodila mě porodní asistentka, dr. pouze dohlížela.

Hodně štěstí přeje Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
8.5.07 20:33

Ahoj,

1. porod - pro nepostupující porod a slábnoucí ozvy ukončen akutním císařem,
2. porod - otěhotněla jsem 12 měsíců po prvnímporodu. O ruptuře dělohy nikdo nemluvil, celé těhu proběhlo naprosto v pohodě, bohužel ke konci si mě zase nechali v porodnici kvůli vysokému tlaku (jak u prvního ) a ve 40 tt porod vyvolali … trvalo to jen 3 hodiny a rodila jsem spontánně… jen mi malej nešel delší dobu vytlačit, páč jsem blbě tlačila a byla už unavená… ale to se stává běžně…

Taky si myslím že to, že jsem porodila spontánně , bez kleští a bez čehokoliv , na tom měla lví podíl porodní asistentka, která byla naprosto úžasná a skvělá, strašně povzbuzovala, všechno vysvětlila… a hlavně k tomu moc nepouštěla mudru, která se tvářila jak vyvoraná myš:o)
Při prvním porodu jsem měla krávu PA, která mě jen deptala a prý jsem jí dělala všechno naschvál… což člověka srazí dost psychicky na dno.. teda jak došel manžel tak už si tak nevyskakovala, ale byla to fakt kravka… tak je to možná i o psychice

Přeju hodně štěstí a zdravé miminko .. a to že to vezme zkrakou nebo normálně se holt neovlivní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
8.5.07 20:46

Ahoj, první dítko jsem rodila císařem 2 týdny po termínu pro nepřipravenost porodních cest, podruhé jsem otěhotněla 18 měsíců po SC, celé těhu bylo naprosto bezproblémové, před koncem mě doktor upozorňoval, že mám 2 možnosti, buď se domluvím plánovaně opět na SC nebo budu čekat do termínu, zda se porod rozběhne sám. Že mi ale porod vyvolávat nebudou, ani během spontáního porodu nebudou dávat oxytocin ani nic pro posílení kontrakcí kvůli možné ruptuře dělohy a při jakékoli komplikaci porod ukončí SC
I přesto, že jsem byla rozhodnutá pro SC, v den termínu jsem začala rodit a malá se narodila spontáně, naprosto bez problémů, od první kontrakce za 10 hodin, s epidurálem a jsem strašně šťastná, že to tak dopadlo a alespoň u druhého miminka jsem byla u jeho narození :wink:
Držím palečky ať to i u vás dopadne podle vašich představ :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
9.5.07 07:50

Ahoj, dřív platilo jednou SC, vždycky SC, ale teď už je to jinak. Já myslim, že pokud nebude důvod, budou mít snahu nechat Tě rodit vaginálně. Akorát musíš hlásit bolesti v místě jizvy(pokud budou). Pak ale opravdu dělaj SC, jak už tu někdo psal. Tak držim palce, ať to dopadne, jak sama chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
9.5.07 10:39

Ahojky!
Ja taky resim stejny problem. Bydlim v Recku a stale se rozhoduji, zda druhe dite porodit tady nebo v CR. Prvni porod pro neotevirajici se cipek a ( nasledne zjistene) omotani pupecni snury kolem krku ditete ukoncen CR. Moc bych si prala prirozeny porod. Jak se vyslovila moje gynekolozka - cisar je lepsi pro dite, horsi pro matku a u prirozeneho opacne. No nevim, jestli to jde takhle globalizovat. Jiny gynekolog mne potvrdil ( a obecne to plati), ze samozdrejme po prvnim cisari je mozny prirozeny porod, za urcitych podminek: dite nesmi byt prilis velke ( myslim vetsi nez 3,50kg), placenta nesmi zakryvat cipek a taky by dite nemelo byt obraceno koncem panevnim, dale rodicka nesmi mit uzkou panev atd atd.

Ale rupturou delohy mne taky strasili a spis mne ma gynekolozka doporucila dalsiho cisare. Vim jiste, ze pokud bych jela do CR a rodila v nemocnici, kde se klade duraz na prirozne porody, tak se mne prirozeny porod muze podarit - a taky vsem ostatnim, ktere prosly cisarskym rezem. Obecne si myslim, ze zalezi na PA a porodnikovi - jaky k tomu maji pristup.

Hermi, urcite zkus prirozeny porod, pokud Ti to nevylouci porodnik. A dej pak vedet, jak to dopadlo, ju?

pa Maggie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
9.5.07 15:38

Maggie,

myslím, že si tě pamatuji z letních miminek 2004 :wink: Tak přeji pohodové těhu a porod podle tvých představ :D
Jen jsem se pousmála u velikosti miminka - mě velikost nikdo neměřil a malá měla při narození 4170g :lol: tož tak s těma doktorama :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
17.5.07 13:08

Ahojky, moc děkuji za odpovědi!
Katko - Já jsem rodila poprvé taky v UL, nebyla jsem ale moc spokojená s přístupem sestřiček. V Teplicích jsou prý příjemné PA, ale myslím si, že pro případ komplikací je lepší volit UL. Porodnice v UL teď ale nebere mimoústecké maminky, tak jsem chtěla rodit v TP. Teď se mi ale rýsuje možnost rodit zase v UL - z protekce. Tak uvidíme, kde nakonec skončím.
Maggie - až se nám to narodí, tak určitě napíšu jak to probíhalo.

Přála bych si bezproblémový spontánní porod, ale kdo ví jak to nakonec skončí!
Držte mi palce. ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
5.11.07 09:22

Hermie už asi porodila…jen pro ostatní přidávám…

První porod cs, kvůli polohy koncem pánevním.
Druhý porod klasický, vaginálně, spontánní 9 dní před termínem… po 3 letech a 4 měsících. Bez komlikací, začal odtokem plodovky a za tři hodiny bylo povšem. Jsem hodně šitá, ale jinak ok. Celou dobu mi kontrolovali pohmatem jizvu a tesně před vystřelením mimina se ptali jestli mně nebolí. Docela komická otázka při kontrakci:o).

Takže i po císaři to jde. Přeju všem maminám po císaři, aby zažili i normální porod. Hlavně po porodu je to mnohem lepší, s pohyblivostí, s depkou, s péčí o mimčo, s hojením…a samosebou je to krásný zážitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.14 15:03

Holky zdravím :mavam:. Prosím anonymně, nechci aby známé co jsem chodí věděly, že plánujeme miminko. První dítě jsem rodila plánovaným císařem. Teď uvažujeme o druhém miminku a vrtá mi hlavou, zda se po plánovaném sc rodí znovu císařem i druhé dítě. Od začátku prvního těhotenství mě dr. upozorňoval, že budeme asi rodit císařem (jsem malá, mám úzkou pánev). Byla jsem tehdy zklamaná, tak mě zajímá, jestli některá z vás po plánovaném sc ze stejných důvodů rodila přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
7.12.14 15:13

Jsou tu spousty temat, včetne odpovědi vyse.Ano,jde to.Ja naopak doufam, ze v případe druhého budu mit cisare opet.Mela jsem plánovaného, cili vse super, kojeni bez problémů doted, hojení krasne, jizva mala. Nestojim o porodní bolesti, ohroženi ditete a ani o dalsi jizvu (dole, po nastrihu),takze ja bych ocenila, kdyby se pri druhem teh. upřednostnoval cisar, at si nemusim vymyslet, ze me boli jizva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5804
7.12.14 15:22
@Anonymní píše:
Holky zdravím :mavam:. Prosím anonymně, nechci aby známé co jsem chodí věděly, že plánujeme miminko. První dítě jsem rodila plánovaným císařem. Teď uvažujeme o druhém miminku a vrtá mi hlavou, zda se po plánovaném sc rodí znovu císařem i druhé dítě. Od začátku prvního těhotenství mě dr. upozorňoval, že budeme asi rodit císařem (jsem malá, mám úzkou pánev). Byla jsem tehdy zklamaná, tak mě zajímá, jestli některá z vás po plánovaném sc ze stejných důvodů rodila přirozeně.

mě dali teď na výběr, nakonec jsem rodila vaginálně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18281
7.12.14 15:34

Zálaží na tom, co proč byl zvolen císař u prvního porodu. Pokud byl problém na straně dítěte ((např. špatné ozvy, špatná poloha) nebo něco akutního na straně matky, a jizva je OK, tak je možný a nic pak nebrání přirozenému porodu.
Jenže s malou pánvý toho asi tazatelka moc nenadělá, takže bych spíš počítala s tím, že dr. budou spíš opět pro plánovaného císaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama