Druhý porod po císaři

Napsat příspěvek
514
7.12.14 22:08
@Anonymní píše:
Holky zdravím :mavam:. Prosím anonymně, nechci aby známé co jsem chodí věděly, že plánujeme miminko. První dítě jsem rodila plánovaným císařem. Teď uvažujeme o druhém miminku a vrtá mi hlavou, zda se po plánovaném sc rodí znovu císařem i druhé dítě. Od začátku prvního těhotenství mě dr. upozorňoval, že budeme asi rodit císařem (jsem malá, mám úzkou pánev). Byla jsem tehdy zklamaná, tak mě zajímá, jestli některá z vás po plánovaném sc ze stejných důvodů rodila přirozeně.

Ja jsem po cisari porodila vaginalne 2 deti.Ono zaleci z jakeho duvodu byl cisar udelan, na velikosti miminka a taky na porodnici. Nektere porodnice v CR bohuzel po cisari rodi zase jen cisarem. Takze bych doporucila si nejdrive najit porodnici, kde to s tebou vaginalne alespn zkusi.Pak bych vyckala do konce, jak by bylo mimi velike.Jo, a hlavne taky jak mas tu panev hodne uzkou, kolik mas ty rozmery.
Tak drzim palce, at to klapne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
7.12.14 22:30

Já též přidám zkušenost. první jsem rodila akutním císařem, takže na výběr nebylo. bála jsem se, že když první císařem, druhý taky. dr mi dal na výběr a jelikož bylo vše ok, rodila jsem druhého normálně. ale musí být ok jizva, ty i mimčo. takže pokud bude všechno v pořádku, není důvod pro další CS. naopak, pokud se plánuje víc dětí, CS bývá problémem právě kvůli jizvě.
musím teda říct, že císař byl srandička oproti přirozenému :think: ale kojit se mi podařilo až na po přirozeném…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
1.7.16 10:23

Ahoj holky,
oživuji téma, čekám druhé mimco, první šlo akutním císařem v druhe době porodní, nyní jsem v 38.tt a stále nevím, jak budu rodit.
Zajímalo by me, kdy jste se dozvěděly, že druhé muze jít přirozene, kdy vam měřili jizvu, delali vahovy odhad apod..muj dr je dost salamista, na me dotazy vzdy odpoví, že se uvidí, že neví..je to normální? V minulém těhotenství me předal do porodnice az ve 42.tt, mám obavy, aby me nenechal přenášet i ted..váhový odhad dělal naposledy ve 30.tt a jizvu nemeril nikdy..ráda bych se vyhla opětovnému řezání do břicha, pokud to půjde.
Děkuji za odpovědi a krásný den všem! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4775
1.7.16 10:43

@hanulech u me se rozhodli az v porodce, ja sem teda jen po jednom cisari a tehu nejsem, takze asi trochu mimo tvuj pripad, ale u nas v porodce se rozhodovali sami a nejaky doporuceni od osetrujiciho gyndra nebrali v retel.. Me nechal chodit k nemu na monitory az do 40tt odhad vahy sem mela 4kg a protoze sem prcek a mala byla dlouho otocena spatne, tak mi prorokoval cisare.. A stejne me vyvolavali a zkouseli rodit normos.. Nakonec mela cely den mala spatne ozvy, tak kdyz se do vecera neporodila, byl cisar.. Ale podle me se muzes rozhodnout sama, ze uz chces chodit do porodky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5806
1.7.16 12:04

@hanulech ahoj, tak já měla první taky akutní císař a druhé jak jsem šla rodit, tak jsem řekla že bych chtěla přirozeně pokud by šlo a vyšli mi vstříc… i když mi říkali že je ten císař možná lepší… vždy je to na zvážení dr…
jinak jizvu mi nikdy nijak neměřil a váhový odhad jsem měla až při příjmu v porodce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
13.7.16 14:28

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu