Druhý porod po císaři, jak se rozhodnout

25
8.4.21 14:00

Druhý porod po císaři, jak se rozhodnout

Ahoj holky..
O porodu po císaři je tu toho spousta, ale všechno z druhé strany, než potřebuju. Třeba se najde někdo s podobnou zkušeností. První porod byl pro kp plánoványm císařem. Nejdřív jsme to obrecela, ale musím říct, že nakonec to vlastně bylo lážo plážo pohodička. Jizva mě nebolela, s kojením a bondingem problémy nebyly, za 14 dní jsem nevěděla že jsem rodila. Takže mám úplně super zkušenost. Teď mě čeká druhý porod (děti od sebe budou téměř přesně dva roky) a doktor mi víceméně řekl, že způsob porodu nechá na mně. A já se furt nemůžu rozhodnout. Zvazuju spoustu věcí- budu se hojit stejně, líp nebo hůř? Po normálním porodu můžu být za dva dny jak rybička, ale taky můžu být dotrhana tak, že se budu hojit půl roku, to nikdy nevíte dopředu… Navíc bych se ráda nechala podvazat, víc dětí už nechci, takže by to mohli sfouknout při jednom. Víceméně jediný, co mě od druhého císaře odrazuje je, že starší syn má lehkou poruchu vývoje hrubé motoriky a ještě bez opory nechodí, takže ho musím zvedat- minimálně do kočárku, jinak je šikovný (vyleze i sleze schody, vyškrábe se na židli, jen prostě se při chůzi musí někoho držet), a mám strach, že s jizvou po císaři to nezvládnu. Co si o tom myslíte? Díky za názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.4.21 14:07

Ja rodila cisarem pro nepostupujici porod. Chteli bysme deti od sebe taky cca 2 roky, tak uvidime, jestli to klapne. Hrozne me mrzelo, ze jsem to „nezvladla“, ale malymu klesal tep, takze to bylo bez debat. Podruhe chci rodit prirozene, i kdyz vim, ze muzu bejt potrhana atd. Chci to proste zazit uz jen z toho duvodu, ze je to proste prirozeny. Kdyz to nepujde, tak to bohuzel nepujde. Ale druhy pro nas taky bude posledni a podvaz bych resila treba az casem. Kvuli tomu bych urcite nechtela cisare :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9944
8.4.21 14:08

Šla bych do císaře. Jizvu na břiše už máš a druhý císař se hojí většinou lépe než první. Nenicila bych si pipku normalnim porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
8.4.21 14:14
@karkarka píše: Šla bych do císaře. Jizvu na břiše už máš a druhý císař se hojí většinou lépe než první. Nenicila bych si pipku normalnim porodem.

Ja jsem rodila 2× a nic zničeného nemám, bez nastrihu, akorat u prvního porodu 3 stehy. Já jsem se teda vždycky modlila abych porodila normálně a nemusela jít na císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 14:14

Tak pokud nechceš další dítě šla bych do císaře. Já se rozhodla pro vaginální a stejně to nedopadlo. Malé spadly ozvy a byl znovu císař. Zážitek nic moc. Ale zase spoustě ženských to klaplo, těžko radit…

• Citovat
  • Nahlásit
25
8.4.21 14:23

@PastikaJatrova mně právě o ten zážitek z přirozeného porodu zas až tak nejde… V podstatě chci druhý císař (jak říkám, s prvním mám jen tu nejlepší zkušenost), ale jediný co mě odrazuje, že nějakou dobu potom nebudu moct zvednout staršího. Což když nechodí je docela komplikace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5948
8.4.21 14:29

Nooo, vybrala jsem si podruhé sekci. A blbce mi nedošlo, kdyz 3. Den po sekci přišla na návštěvu 3leta dcera, tak jsme ji zvedla(jen kousek).. no s jizvou jsem pak mela problemy celé šestinedělí :zed: :zed:. Nevím, jak se tomu rika, ale udelali se mi boule v jizve, vylezla ven a praskla a k tomu ještě hematon…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
8.4.21 14:36

Já mám holky 2 roky a 3 měsíce po sobě. První kp a předčasný porod, takže převoz sanitou do Prahy, 3 dny na kapačce pro vývoj plic a pak císař. Druhou se taky přemýšlela jaký zvolit způsob porodu. Na konec jsem to nechala být a na konec rozhodla primářka, která řekla, že přirozenému porodu nic nebrání a nevidí důvod pro císaře. Tak jsem neprotestovala. Na konec se dcerce ven nechtělo a hrozilo vyvolávání. Ale to se prý po císaři moc nesmí, takže prý můžou jen píchnout vodu. Dcerka se umoudrila den před vyvoláním. Porod trval 4 hodiny od prvního „lupnutí“ v břiše. Měla jsem nastřih na 9 stehů. Po 4 dnech jsme šly s malou domů. A bohužel po 14 od porodu jsem klusala na gyndu pro zhoršující se bolesti. Nemohla jsem ani stát, jak mě spodek bolel. Tam mi z moči zjistili zánět močových cest. Dostala jsem antibiotika a za pár dní jsem byla úplně v pohodě. Dcerka je koncem dubna, tak bylo už teplo i na sukně a jizva se pěkně hojila a teď mě stejně občas bolí jizva po císaři. O té po nastřihu vím, jen když se zapaří.

Snad ti můj román k něčemu bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
8.4.21 14:38

@Pidulka1991 Ježíš to muselo bolet… No já počítám s tím že ze začátku bude zvedat manžel, jak přijdu z porodnice bude doma na otcovské, což když se dobře sejde se smenama může dát i 14 dní (plus těch 5 co budu v porodnici), ale potom už budu s dětma doma sama… Furt si lámu hlavu jestli to bude stačit… On starší není žádnej cvalda, ale 11 kg ta jizva pozná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
8.4.21 14:38

Já měla první akutním CS a teď taky přemýšlím, jestli prostě jít tou lehčí cestou a jít zase na CS, nebo se snažit rodit přirozeně. Nevim, no, spíš CS. Jinak já jsem týden po CS tahala těžký věci, nic mě nebolelo a nenapadlo mě, že to nemám dělat :mrgreen: a nic se mi nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
8.4.21 14:39

Druhý císař se mi hojil líp než první. Dvacet hodin po císaři jsem už chodila bez bolesti naprosto rovně na šestinedělí. Doma dvouletak, kterého jsem taky musela zvedat, takže mi v nemocnici ukázali, jak zvedat a vše bylo v pořádku. Takže za mě, druhý císař naprostá pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
8.4.21 14:39

Jo a ještě dodám, že jsem také byla rozhodnuta, že kdyby i druhá šla císařem nechala bych si podvazat vaječníky. Ale po porodu jsem neměla problém zvednout tu dvouletou a ještě nebyla žádný hubeňour

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1880
8.4.21 14:42

Sla bych do prirozeneho porodu, pokud by to bylo mozne.
Pravdepodobnost komplikaci po porodu je po cisari vyssi. To, ze byl fajn ten prvni, neznamena, ze to bude stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
8.4.21 14:45

@VitaminC mně vždycky přišel riskantnější normální - trvá to strašně dlouho, cokoliv se kdykoliv může pokazit a i když se zdárně dostaneš do finále, nikdy nevíš jestli se nepotrháš a jestli budeš „dole“ ještě někdy normální. Na císař přijdeš, fik fik, dítě venku, chvíli tě to bolí a za pár dní nevíš žes rodila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1880
8.4.21 14:47

@Lily Evans Kazdy si do toho samozrejme promitne sve zkusenosti.
Statistika hovori ovsem za nas vsechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat