Reklama

Druhý porod po prvním akutním císaři - dali vám na výběr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

japato
Kecalka 159 příspěvků 08.01.18 22:06
Druhý porod po prvním akutním císaři - dali vám na výběr?

Maminky chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti - první mimčo jsem rodila po vyvolávačce 2 dni a nakonec jsem skončila na císaři, protože bylo mimi tak veliké že vůbec nesestoupilo do pánve… Kdo to měl podobně, dali vám u druhého porodu vybrat jak chcete rodit, i když byl předpoklad velkého dítěte (kolem 4,5 kg), nebo vám rovnou stanovili plánovaný císař? Děkuji za info.

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 08.01.18 22:20

X krát se při každé kontrole ptali, zda chci rodit přirozené?!? Já pořad říkala ze bych docela chtěla. Nakonec mne začala bolet jizva a naplánovali císař.

Ale měla jsem první akutní císař z jiného důvodu než ty…

marfra
Generální žvanilka 23208 příspěvků 26 inzerátů 08.01.18 22:20

@japato ano, z duvodu velikosti a tenke jizvy po prvnim cisari, jsem mela rovnou doporuceny planovany cisar. Maly mel v 38tt odhad 4kg, narodil se 39+0 s vahou 4,4kg, takze se trefili a jizvu jsem myslim nemela ani 2mm. Prvni cisar byl z duvodu KP a velikosti ditete.

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 08.01.18 22:36

Ja mela prvni akutni sekci kvuli bradykardii plodu… synovi zacaly padat stdecni ozvy pri kontrakcich… u druheho mi vybrat dali. Chtela sem to zkusit znovu a tak me nechali… a skoncilo to druhou pseudoakutni sekci pro nepostupujici porod ( po 72 hodinach kontrakci - fakt zazitek). U tretiho uz se nikdo neptal a me uz taky presel optimismus a touha po „prirozenem“ porodu… akceptovala sem, ze bez skalpelu se ze me zadny dite nedostane…

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 08.01.18 22:39

Mela jsem prvni akutni cisar, druhy se narodil po 19m a dr. jen sledoval a meril jizvu, ta byla ok a o dalsim cisari nikdo ani slovo :nevim:

Druh syn a treti dcera pak meli pres 4 kila a porody dobre.

Fakt je, ze jsem az do konce chodila na monitory ke svemu dr. a v porodnici me videli az na porod a taky je fakt, ze tam rikali, ze po ssekci nechavaji rodit do 4 kil… ale odhady vzdy vysly na cca 3,5 :mrgreen: takze ok.

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 08.01.18 22:42

Ajo promin, tys mela s velkym miminkem problem… tak to bych mozna i ten planovany cisar konzultovala, tohle je asi zrovna pripad, kdy je to lepsi… a to jsem zastance prirozenych.

Janli
Kelišová 5632 příspěvků 9 inzerátů 08.01.18 23:26

Já měla rovnou císař nařízený. Byl předpoklad, že druhé dítě bude mít 4kg. U prvního jsem měla akutní sekci a rupturu dělohy. Nikdo nechtěl riskovat. Nakonec jsem rodila 33+4 přirozeně, a protože mělo miminko 2kg, dali mi vybrat.

Maky.p
Generální žvanilka 24792 příspěvků 09.01.18 08:39

První akutní císař, druhý naplánovat nechtěli. Prý až se mi rozjede porod, tak se uvidí. Ani druhý dítě nesestupovalo, jizva po 10ti hodinách kontrakcí už nebyla ani 3mm, takže opět akutní císař.

geileenka
Extra třída :D 11242 příspěvků 09.01.18 08:50

Já jsem měla první akutním císařem, ale nebylo to kvůli nesestupování a velkému plodu, ale kvůli nepostupujícímu porodu u mě a hrozící hypoxii.
Druhé jsem strašně chtěla rodit přirozeně, naštěstí k tomu směřovali i doktoři. Nenutili mě na císaře, ale ke konci hodně měřili jizvu a velikost miminka. Obojí bylo v pohodě, tak mě nechali. Druhý porod mi začal prasknutím vody, do porodnice jsem ale nespěchala, protože jsem se bála, aby se mi to zase nezaseklo, jako poprvé. Dorazila jsem až 4 hodiny od prasknutí, ještě bez bolestí, ale s rozběhlým porodem. Nechali mě hezky v klidu na pokoji s tím, že se za chvilku přijde podívat doktorka a zkontroluje ještě jizvu. Šla jsem do sprchy, tam začaly velké bolesti a než dorazila doktorka na kontrolu, tak jsem byla připravená rodit. Takže kontrola se nekonala a místo toho se narodilo miminko, jen s PA, doktorka jen stála bokem a hlídala, kdyby byl nějaký problém. Bolesti jsem měla asi 2,5 hodiny. Oproti prvním 15+ hodinám to považuji za zázrak.
Obě děti jsem ale měla kolem 3,5 kg.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >