Druhý porod, rozporuplné pocity

Lo
6223
30.9.20 20:29

Druhý porod, rozporuplné pocity

Zdravím :) Za 11 dní mám termín druhého porodu. První porod byl před 7 a půl lety, bez komplikací, trval 4 hodiny. Čekáme teď druhého syna, moc se těšíme, ale čím blíž to je před námi, mám různé pocity. Těhotenství bylo a je úplně bez problémů, ale i tak mě přepadaji pocity strachu, aby vše dopadlo dobře. Z toho zase mám den, kdy jsem plná jen pozitivních věcí a chci, aby se už porod rozjel, že to úplně v klidu zvládnu a že to bude pohoda. :) Druhý den zase strach, aby se něco nestalo, nervozita. Odehrávají se ve mně všemožné pocity, scénáře. U prvního jsem to tak neměla, protože jsem nevěděla, do čeho jdu :) Má to někdo podobně? A jak nakonec proběhly vaše druhé porody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1512
30.9.20 20:52

Mamka mi vykládala, že než mě porodila (jsem druhorozená) měla hrozné uvědomění, že „to“ prostě musí ven :mrgreen:. Taky si ten strach před druhým porodem pamatují. Naopak jsem měla tendenci kontrakce bagatelizovat (ještě to moc nebolí, ještě se nic neděje, času dost). Nakonec jsme málem nedojeli do porodnice :oops:. Teď čekám třetí a pořád si říkám, že to určitě nebude zase taková pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 21:22

@Lo Mám to podobné. Ale vím, co nechci. Proto už mnohem líp vybírám porodnici a půjdu konzultovat porodní plán. A mnohem víc se na něj chystám.

• Citovat
  • Nahlásit
4701
30.9.20 21:43

Mám to stejně, sice druhý porod za 2 měsíce, ale první před 9ti měsíci. :lol: Takže to mám, ještě živě v paměti. Nicméně trval 6 hodin, z toho 4 hodiny jsem byla doma. Kontrakce až dokonce po 3-5 minutách, nic strašného to nebylo.. Až teda ke konci no.. :lol: dost se bojím aby bylo všechno v pohodě, a modlím se aby byl ještě kratší :lol: už není cesty zpět, zbývá jen to přežít :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6935
30.9.20 22:02

Za mě druhý porod byl parádní :D strašně na něj pěkně vzpomínám.
A ač tomu sama nevěřím, tak to byl zážitek.
A to podotýkám, že první jsem měla bolesti 17 hodin.
Druhý od první bolesti za 2 h venku.Sotva.jsek dojela do porodnice.
Třetí…to nepotřebuješ :mrgreen:.
Za mě druhé porody co i tak čtu jsou rychlejší než první a lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 22:08

Já na první porod vzpomínám hezky, celkem to byla pohoda. Kvůli těhu cukrovce mě nenechali přenášet, takže mi vyvolali porod tři dny po termínu. Jen dcera se nechtěla moc hýbat, tak jsem musela ležet na monitorech a měřili mi ozvy. Což tedy jsem si říkala, že při dalším porodu chci mít volnost pohybu, jít do sprchy apod. Jinak ten závěr byl krásný, mezi tlačením jsem měla, tedy podle mě, dlouhý pauzy, takže jsem si mohla odpočinout a na tři zatlačení byla dcera venku. Takže na druhý porod jsem se i těšila. Já tedy měla obrovský břicho, proto mi nakonec porod vyvolávali týden před termínem, kvůli velkýmu množstí plodovky a kvůli pravděpodobný velký velikosti syna. Ale porod to byl bezva, kontrakce jsem si krásně vyhopsala a vydýchala na míči, chodila do sprchy, tak jak jsem si to plánovala, no a to vytlačení toho macka bylo trochu náročnější, ale dalo se to :mrgreen: syn měl 3,90 :srdce: Když na to teď vzpomínám, tak kdybych byla teď znovu těhotná, tak bych se nebála a na porod se těšila :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1210
30.9.20 22:14

Po prvním jsem věděla, co chci a nechce, a hrozně jsem řešila porodnici, porodní plán a tak. Bála jsem se spíš systému než porodu…

Nakonec jsem ale o osm dní přenášela, takže ke konci jsem už neřešila nic, ani systém, ani porod, ani co bude a nebude, a jenom jsem si přála, ať už se to hergot pohne :lol: Každé ráno jsem byla zklamaná, že zase nic, a když to pak konečně jedno ráno přišlo, byla jsem fakt šťastná a nadšená. Bolí to? Super, tak ještě víc! Hlavně ať to nepřestává, zatím to není tak hrozný, ještě to snesu horší.

Tento stav mi vydržel první tři hodiny, což byla většina mého ctyrhodinoveho porodu. Ještě na příjmu (hodinu před porodem) jsem se hrozně smála, všechno mi přišlo legrační.

Během poslední hodiny mě smích postupně přešel, syn měl 4 300 g 8o, ale to už byla chvilka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 22:24

@Platanka
Jo to si pamatuju taky. Když u dcery mi řekli, že jsem už rostažená a jde se rodit. No, já huráá. Roztáhly na sále ten stůl, nohy na kozy a za chvíli byla dcera venku. Tak jsem se na tohle u syna tak těšila, kdy řeknou, jo už je to na porod, hurá na kozy :mrgreen: A ono nic… mě položila na stůl na bok a nějak se ve mě prohrábla. Předtím mi říkali, že syn ještě není dorotovaný, tak jsem si tak naivně myslela, že ho tam nějak šteluje :lol: No, pak mi tedy řekli, že jako rodím, ať zatlačím. A ono to na tom boku vůbec nešlo. TAk tedy konečně na záda a nohy na kozy a bylo za chvíli hotovo. Jen tedy to přetočení z boku na záda, to bolelo snad víc, než všechny kontrakce dohromady :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1210
30.9.20 22:30
@Anonymní píše:
@Platanka
Jo to si pamatuju taky. Když u dcery mi řekli, že jsem už rostažená a jde se rodit. No, já huráá. Roztáhly na sále ten stůl, nohy na kozy a za chvíli byla dcera venku. Tak jsem se na tohle u syna tak těšila, kdy řeknou, jo už je to na porod, hurá na kozy :mrgreen: A ono nic… mě položila na stůl na bok a nějak se ve mě prohrábla. Předtím mi říkali, že syn ještě není dorotovaný, tak jsem si tak naivně myslela, že ho tam nějak šteluje :lol: No, pak mi tedy řekli, že jako rodím, ať zatlačím. A ono to na tom boku vůbec nešlo. TAk tedy konečně na záda a nohy na kozy a bylo za chvíli hotovo. Jen tedy to přetočení z boku na záda, to bolelo snad víc, než všechny kontrakce dohromady :mrgreen:

Mě nechali hrozně dlouho na tom příjmu jenom s manželem, že už je to na osm, ale že nemají volný sál 8o Všichni někam odkvapili asi shánět ten sál a já už jsem su říkala, že asi porodním tady sama na zemi na příjmu, ale že mi to může být koneckonců jedno, co je to za místnost, ale oni nakonec (15 minut před porodem) přišli, že jako mají sál a jdem.

Tak jsem na ten sál ještě fakt došla po svých, ale jenom do poloviny místnosti. Tam jsem si klekla a jak už to bylo na tlačení (to jsem si nemohla splést), tak už jsem se odmítla kamkoli přesouvat. Tak jsem porodila na všech čtyřech kousek od té kozy (na kterou jsem stejně teda nechtěla, takže za mě dobrý). Zdravotníci kolem mě utvořili povzbuzující půlkruh, pěkný to bylo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60346
1.10.20 01:07

@Lo je to normální.. Za 3 týdny mám termín u třetího a nerv su taky.. Jinak u mě druhý porod Vyvolavacka a peklo, 24 h kontrakce co 3 minuty, pak epidural a najednou otevření že 3 na 10 cm, takže porvana i za ušima.. Ale kluk byl hodně velký a prostě hodně věcí bylo špatně.. Teď je mrne chvíli kp, pak příčně, takže bude asi taky veselo.. Ale neboj, zvládnete :hug: za pár dní máš sviste u sebe a bude to super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6935
1.10.20 08:01

@martina.se u třetího porodu jsem se taky děsně bála.
Nechtěla jsem rodit :mrgreen: zároveň mě strašně zajímalo jaký to bylo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60346
1.10.20 08:11
@Jannys píše:
@martina.se u třetího porodu jsem se taky děsně bála.
Nechtěla jsem rodit :mrgreen: zároveň mě strašně zajímalo jaký to bylo :lol:
Člověk už dávno ví, co jo čeká a stejně tam ten strach je.. Zároveň teseni atd.. Mazec :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
1.10.20 08:56

První porod 4 hodiny, druhý porod jen 2h, otevírala jsem se dlouho předem, pak se mi vše rozjelo po pichnuti vody. Jen pár kontrakci a bylo hotovo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6935
2.10.20 13:51

@martina.se to je právě to.
Každej na mě… vždyť už to znáš, víš do čeho jdeš.
A to je právě ten kámen úrazu, když ženská ví do čeho jde. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16642
2.10.20 14:12
@Jannys píše:
@martina.se to je právě to.
Každej na mě… vždyť už to znáš, víš do čeho jdeš.
A to je právě ten kámen úrazu, když ženská ví do čeho jde. :roll:

Za mě náhodou super, že vím, co nechci. Ale je pravda, že můj porod nebyl horor story, ale ten druhý si chci opravdu užít. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama