Druhý potrat krátce za sebou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hela86
Stálice 89 příspěvků 08.01.17 17:40
druhý potrat krátce za sebou

Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat. S manželem se snažíme o třetí dítě, doma máme kluky 6 let a 4 roky. V říjnu jsem přišla o díte v pátém týdnu těhotenství, byla jsem pak u doktora, revizi jsem nepotřebovala, řekl, že si máme dát měsíc pauzu a můžeme to klidně zkusit znovu. Teď se to všechno pravděpodobně opakuje, jsem v pátém týdnu a začínám špinit. Zítra si budu volat doktorovi, aby se na mě zase podíval.
Jaké kroky bych po něm případně měla chtít jako první, pokud by s nimi nepřišel sám? Nějaké krevní testy, nebo co se tak dělá? Aby to nebylo tak jednoduché, tak bydlíme v Belgii, ale postupy tu budou nejspíš hodně podobné. Všem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 08.01.17 17:48

Špinění nemusí ještě znamenat potrat, dej si nohy nahoru, odpočívej, třeba to prcek zvládne (u mladšího jsem slíbila celý první trimestru, syndrom mizejícího dvojčete).

Vyšetření by když tak asi bylo potřeba hormonální profil, na krevní mutace, imunologie, spermiogram a případně genetiku. Víc mě nenapadá, když už dvě děti máte, tak bych asi sazela na to imuno. Možná pak i kouknout do dělohy, zda je tam vše ok.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 08.01.17 17:54

Ja spinila u obou tehotenstvi. Nemusi to znamenat potrat. Muzes mit v deloze hematom, jak se ti prokrvuje a pokud nekrvacis, je nadeje.

hela86
Stálice 89 příspěvků 08.01.17 18:06

OK, děkuju oběma. Vím, že to ještě nemusí být úplně konečná, ale vzhledem k tomu, že se mi to u obou úspěšných těhotenství nestávalo - a taky po tom minulým potratu - jsem prostě nalomená a moc tomu nevěřím. Ale jen tak ze sportu jsem vyslala manžela do lékárny pro test, minule byl už negativní v momentě, kdy jsem začala krvácet, a zatím je pozitivní a to tak, že to vidí i chlap. Tak uvidím. A děkuju, uvědomuju si, jaký je „luxus“ snažit se o třetí dítě, když se tolika holkám dlouho nedaří ani první. Tohle pomyšlení mě drží v klidu.

ka2ka
Extra třída :D 12937 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 18:10

Neboj to dobře dopadne, jinak doporučuju když tak nechat vyšetřit štítnou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:42

Ahoj, já jsem měla 2 potraty za sebou, zkoumali mi krev, poslali mě na genetiku, štítnou žlázu a imunologii. Bohužel alespoň v ČR je zvykem dělat tato vyšetření až po 3.potratu, 2 se berou ještě za „normální“. Nicméně ti chci napsat, ať ještě neztrácíš naději. Já jsem po těch 2 potratech otěhotněla a zase jsem začala krvácet, a to dost, jasnou krví i s cuckama. Už jsem to obrečela, že jde určitě zase o potrat, ale k mému překvapení šlo o hematom, miminko bylo v pořádku, hospitalizovali mě na pár dní, pak jsem byla doma na neschopence, ale hematom se vstřebal a mě tady teď pobíhá nádherná 9-ti měsíční holčička :-)). Moc jsem si pak vyčítala, jak jsem se zbytečně stresovala a nevěřila, že to dobře dopadne. Pokus se být zatím co nejvíc v klidu a uvidíš, co ti řeknou doktoři. Držím moc palce ať vše dobře dopadne! :-))

hela86
Stálice 89 příspěvků 09.01.17 17:19

Tak krátký update - zatím se držíme, ráno jsem zavolala doktorovi, řekl mi, ať si přijedu pro utrogestan a jinak ať jsem pokud možno v klidu. Od toho včerejšího špinění pak už nic, test ráno pozitivní. Na noc zavedu utrogestan a budu doufat, nechci tomu moc začít věřit, ať nespadnu na zadek z moc velké výšky.

ZuzankaBG
Povídálka 15 příspěvků 10.01.17 22:54

Chci se zeptat. 14 dní v kuse mám křeče v podbřišku + některé příznaky těhotenství. Menstruaci jsem dostala na den přesně, ale je mnohem silnější, bolest příšerná a vychází ze mě cucky krve. Je možné, že jde o potrat? Podle výpočtů bych byla maximálně 5 týdnů těhotná.

Barun123
Kecalka 192 příspěvků 11.01.17 17:53

@ZuzankaBG Ahoj, já zažila samovolný potrat v 6+3, dle MS 12 týden.. myslím, že může jít o samovolný potrat…křeče v břiše, které sílily, až vyvrcholily těmi cucky… já pak ještě musela na revizi, protože toho ještě ve mně hodně zůstalo.. Samozřejmě držím pěsti, aby to tak u tebe nebylo! Není to nic příjemného! :,(

hela86
Stálice 89 příspěvků 11.01.17 19:32

Asi by mohlo jít o potrat podle popisu, zajdi pro jistotu k dr, na ultrazvuku zkontroluje, jestli je děloha čistá, taky ti může udělat krevní testy a zjistit hladinu hcg, aby se potrat potvrdil/vyvrátil.
Mně se takhle projevoval polyp v děloze, i proto bych k doktorovi zašla. Držím palce

Qadra
Stálice 86 příspěvků 27.03.18 12:18

Ahoj holky. Mám za sebou dva potraty z důvodu zamlklého těhotenství. První jsem prodělala v listopadu, ale tam už jsem od začátku věděla že to nebude dobré. Těhotenský test nesílil a hcg nerostlo..Vše odešlo bez nutnosti revize. V únoru jsem našla krásné// na kontrolním UZ neseděl týden těhotenství podle termínu ms, ale bylo srdíčko a já jsem konečně věřila že to vyjde. Minulé úterý jsem byla na kontrole pro křížové bolesti zad a vše bylo ok. Vyfasovala jsem Utrogestan a poctivě zaváděla. A včera jsem začala krvácet a Na pohotovosti už nenašli srdíčko a skončila jsem na revizi.Jsem strašně zklamaná, smutná a momentálně na dně. Je mi už skoro 37 a mám 3letou dceru se svým mužem a ta vyšla na první pokus. Na gynekologii mám zavolat až po skončení první menstruace a objednat se na kontrolu…Asi bych teď potřebovala slyšet Vás, ženy, se stejnou zkušeností. Kdy jste se znovu začali snažit a zvládli jste dojít do zdárného konce i s dvěma potraty za sebou? Děkuji

hela86
Stálice 89 příspěvků 27.03.18 12:29

Ahoj, předně mě mrzí, čím procházíš, vím, že je to obří nápor na nervy. My jsme se o třetí dítě začali snažit před dvěma lety a netušili jsme, co všechno nás čeká. Prodělala jsem tři spontánní potraty, jednu interupci dvojčat ze zdravotních důvodů plodů (miminka nebyla životaschopná). Po sérii tří potratů mě dokror poslal na hematologii, veškeré spektrum testů vyšlo v pořádku, žádný problém nenalezen. Tak mi doktor předepsal aspirin, ať ho začnu brát v den ovulace cyklu, kdy se budeme snažit. A do dvou měsíců jsem měla // a teď jsem v 17. týdnu s chlapečkem, zatím jde všechno dobře. Vím, že nejsme u konce a o miminko se samozřejmě bojím, ale velkou naději na šťastný konec máme.

Možná se u tebe taky jedná o nějaký drobný problém, který se dá lehce odstranit, zkus se zeptat dr, jestli se v ČR posílá na hematologii, ny bydlíme v Belgii, tak neznám české postupy, ale musí to být více méně podobné.

Držím ti palce a doufám, že zklamání rychle překonáš a miminka se dočkáš.

ŠárkaPu
Kecalka 225 příspěvků 27.03.18 12:29

Nevzdávej to a věř, že to vyjde. Také jsem měla jedno dítko a když jsme se snažili o druhé, tak jsem měla samovolný potrat v květnu, otěhotněla jsem znovu, ale bylo to zamlkle těhotenství, takže jsem v srpnu ve 12 TT šla na revizi. Poté jsme měli 3 měsíce mít pauzu, po té pauze jsem otěhotněla znovu a konečně bylo vše naprosto v pořádku! Tak neboj, určitě se to příště povede! Držím palce. ;)

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 27.03.18 12:44

Ve tvém věku už máš vajíčka v horším stavu a tohle se prostě stává. Zkus to brát z té lepší stránky. Je lepší, když špatné embryo odejde hned než to zjistit až později. Otěhotnět můžeš, daří se vám, takže to chce jen trpělivost :hug:. Já jsem porodila druhé dítě v 38letech.

saphire
Kelišová 6608 příspěvků 27.03.18 12:51

@Qadra posílám hodně obejmutí :hug: :hug: :hug: už jsem to prožila 3× za sebou a teď čekám jak dopadne 4té těhotenství ;)
My se začli snažit po prvnim hned po prvni menstruaci ale čekali jsme ještě na výsledky z genetiky, otěhotněla jsem půl roku po…opět ZT, čekali jsme na vyšetření na reprodukční imunologii a nechtěně otěhotněla ze sexu 5dní před ovulací (a partner rozhodně nepatří mezi ty co měli dobrý spermiogram)..no abohužel to zase nedopadlo. Na nic se prakticky nepřišlo, jen náznak antifosfolipidového syndromu.

Doporučím ti ať ti gynekoložka dá žádanku na vyšetření štítné žlázy, na hematologii a na gemetické vyšetření vás obou. Pokud se nic nenajde tak jestě reprodukční imunologii (Praha, Plzeň).

Vím jak ti teď je…já se po druhém ZT složila a byla 2měsíce na nemocenské.

Z osobní zkušenosti vím že na tuhle bolest platí jen zdravé narozené miminko (měla jsem SP a pak dítko, a teď viz výše).
Drž se :kytka: :hug:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >