Druhý příkrm, když nechce první?

59
18.12.19 15:01

Druhy prikrm kdyz neji prvni?

Ahoj, chci se poradit se zkusenymi prikrmarkami :) Vic nez pulrocni syn ochutnava uz asi mesic a pul zeleninu a trochu masa, ale moc ho to neoslovilo. Poslednich 14 dni to zkousim fakt dusledne. Trochu se zvetsuje mnozstvi, ktery do nej dostanu, ale pristup se nemeni. Bere to jako hru, chvili ho to bavi a neco u toho omylem sni, ale pak ztraci pozornost. Sni odhadem 50 - 80g, ale cpu to do nej. U jidla je sice dobre naladenej, ale zajima ho vsechno ostatni. Myslite, ze bych mohla zacit zkouset kasi, nebo mam pockat, az sni plnou davku (buhvikdy) a zacne jist trochu se zajmem? Ta kase by mi pomohla, protoze se zaroven vecer vzteka u prsa a casto jde spat bez vecere, tak by nebylo spatny do nej par lzic kase dostat. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4004
18.12.19 15:05

Nemusíš na nic čekat, střídej to jak to cítíš. Mě se osvědčilo dávat příkrm, když měla dcera už fakt hlad, to snědla hned celou tu mini skleničku. Ale samozřejmě taky nejí všechno, co jí nechutnalo to jsem ji v poměru namíchala s něčím co baštila. S tím, že jsem dala 2/3 dobroty a 1/3 toho co nechce a postupně se naučila jist téměř vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14234
18.12.19 15:07

@Capacity večer kaši nedávat, může způsobit bolení bříška, je plná sacharidů a vhodnější do dopoledních hodin.
Holky mi taky jedly maličko, po masozelenine, spíš zkus ovoce.
Jinak na večeři jsou super husté zeleninové polévky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
18.12.19 15:17

@lucynka25 No tak bych mozna mohla zkusit dopoledne kasi a tu zeleninu udelat ridsi a dat vecer? Nechci nahrazovat dve jidla ve dne za sebou kvuli udrzeni mlika, protoze on ani po te male porci prso uz moc nechce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14234
18.12.19 15:19

@Capacity hodně si tu chválí Kozí kaše..a ne taky každemu dítěti večer kaše vadí, chce to zkusit.
Ale mě třeba i když holky jedly pak večer dost, stejnak se se na kojení budily často..
A druhe dceři jsem jednou zkusila dat večer kaši okolo 8.mesice myslím a blinkala půl noci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
18.12.19 15:53

Proc chces tak moc naucit maleho jist? Dcera 10m, doted da tak dve tri lzicky z jidla, kdyz ma dobry den, jinak se koji a vypada spokojene. Kdyby malemu mliko nestacilo, ozve se. Kase na noc neni vhodne jidlo, je to sacharidova bomba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
18.12.19 16:04

@BelAir Protoze pribira trochu pomaleji a uz nekolik mesicu spolu bojujeme u prsa, neprisla jsem na to proc, ale v klidu se napije jen tesne po probuzeni. Tak uz jsem z toho trochu otravena. Kojit chci dal, ale tesila jsem se, ze s prikrmama tech boju u prsa ubude :) Kdyby pil v klidu a pribiral hodne, byla bych v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
18.12.19 16:13

@Capacity
Nepouzivate dudlik nebo lahev na piti? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5118
18.12.19 16:34

.

@lucynka25 píše:
@Capacity večer kaši nedávat, může způsobit bolení bříška, je plná sacharidů a vhodnější do dopoledních hodin.
Holky mi taky jedly maličko, po masozelenine, spíš zkus ovoce.
Jinak na večeři jsou super husté zeleninové polévky.

Moje slova, do puntíku :-). Já kaši začala dávat až jako uplně poslední. Kolem 8m. Dříve dej ovoce, přesnidávky, kousek banánu pomaličku. a večeři jsem taky dávala polévky, ale tedy taky pozdějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
18.12.19 16:35

@BelAir Dudlik ma, lahev ne. Bojkot tu resit nechci, mela jsem doma asi 4 laktacni poradkyne a moc nevedely. Syna proste asi to jidlo moc neba :) Ale myslela jsem, ze se treba rozji prikrmu a mne se trochu ulevi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
18.12.19 16:55

No vidíte, a nám pediatr doporučoval kaši co nejdříve, aby se vychytala alergie na lepek apod. Takže jsem se nedržela schématu 1 příkrm za den, ale jak dítě postupně ochutnávalo různé chutě, dostávalo příkrmy několikrát za den - k obědu zeleninu, pak zeleninu s masem, odpo na svačinu ovoce, večer kaši… On každý asi poradí něco jiného, takže asi fakt postupuj pocitově, jak to Tobě přijde nejvhodnější :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
18.12.19 18:05

Kdybych čekala, až mi malej sní 200g masozeleniny, tak bych asi nezařadila už nikdy nic jiného :lol: Takže já bych zkoušela další příkrmy. Ale můj syn obecně není fanda těch dětských šlichet, začal víc jíst až normální jídlo kolem roka věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14234
18.12.19 21:22

@PenelopaW tak on je i jinde lepek, než v kaši. Kaše nedá dítěti nic moc. Fajn je třeba dát trošku těstovinek do masozeleniny nebo kuskusu.
@Capacity mrkni se do skupinky vaříme pro kojence a batolata, třeba se tam inspiruješ recepty pro mimčo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
18.12.19 23:31

Od 5m zeleninu a dva dny na to dostal kaši jinak byl plně kojeny. Nikdy brichaboly neměl. Jako kecy o tom jak je kaše na noc zarucene zlo.. :nevim: někdy okolo roku přestal kaše jíst úplně a i zeleninu…nejlépe kuřecí stehno bez přílohy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
19.12.19 09:13

Tak asi ho jidlo fakt nebere :D. Jen bych doporucila dat prso pred jidlem, ne az po, ale to vam asi LP rekly. Jinak kase = brichobol samozřejmě vzdy neplati, ale kase byvaji tezke a telo si při spani moc neodpocine, neb je misto regenerace travi. My si obcas s muzem dame k vece krupicku a to nas vzdy tak zabetonuje :lol: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat