Družinářka nutí děti vystavovat se přímému ostrému slunci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 19:08
Družinářka nutí děti vystavovat se přímému ostrému slunci

Zdravím všechny.

Syn chodí do družiny, kde vždy po obědě tráví nějaký čas venku na školním hřišti, když je pěkné počasí. Dnes si mi postěžoval, že je paní družinářka nutila být na sluníčku. Že mu bylo velké teplo, na sluníčku být nechtěl, bylo mu to velmi nepříjemné. Navíc neměl vhodné oblečení, žádný krém, brýle ani čepici (pouze lehkou pletenou z rána, kterou si samozřejmě do toho vedra nevzal). Děti měly vyslověně zákaz jít se schovat do stínu. A paní vychovatelka se prý zlobila, když někdo neposlechl a do stínu zaběhl. Nešlo o žádnou řízenou společnou aktivitu, každý si mohl dělat co chtěl, ale musel u toho být na sluníčku. Prý kvůli nachytání vitamínu D. Bylo to v době mezi 12. a 14. hodinou, jak dlouho je tam takhle trápila ale nevím. Ještě dodám, že se jedná o betonové hřiště ve dvoře mezi domy ve městě, žádná zeleň, takže tam to peče úplně jinak než třeba na zahrádce. A největší fór je, že celou akci paní družinářka sama dirigovala ze stínu.

Ještě dodám, že můj syn tráví venku dost času, chodí ven za jakéhokoli počasí a rozhodně nepotřebuje, aby ho někdo tímto způsobem násilně „ozdravoval“.

Dost mě to namíchlo, protože sama, ač mám slunné dny ráda, špatně snáším přímé slunce a chráním se před ním. Prostě ne každý je na slunce stavěný.

Máte podobnou zkušenost? Je chování družinářky v pořádku? Nebo jsem přecitlivělá hyperprotektivní matka, která dělá z komára velblouda?

Ještě podotknu, že moje děti navštěvují školská zařízení už pátým rokem, a doposud vše bez nejmenšího problému.

Prosím anonym, zatím nejsem rozhodnutá, jak to budu řešit, jestli vůbec, tak aby nebyly zbytečné problémy s paní družinářkou, kdyby sem náhodou nahlédla. Děkuju

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

Petra Z
Hvězda diskuse 52053 příspěvků 03.04.18 19:13

No vzhledem k předpovědi počasí si věděla, jak bude ne??? a že teda asi půjdou ven, když bude hezky…Tak mohl mít brýle dnes sebou, lehkou čepici a taky vhodné oblečení :nevim:
K ostatnímu se nevyjadřuji…víme jen, co řek syn a a ni sama nevíš, jak to bylo dlouho…

Uživatel je onlineAletheia
Kelišová 6322 příspěvků 03.04.18 19:13

Tak ho vhodneji oblec a dej mu cepici na slunce :nevim: za ten jeden den se fakt nic nestalo. Osobne bych to resila az pokud by se podobna vec opakovala.

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 03.04.18 19:14

Ale to je přeci dobře, ne? Přece jsme celou zimu nečekali na sluníčko, abysme se před ním schovávali.

ixule
Vesmírná mluvilka 34970 příspěvků 03.04.18 19:17

Já nevím, ale já odpoledne na zahradě říkala dětem totéž, ve stínu byla totiž docela zima a tohle počasí je hrozně zrádné. V tomhle období jim přece sluníčko nemůže uškodit. Krém v tomhle období nepoužíváme nikdo, jako brýle OK, ale i bez nich se toho tolik neděje. Tohle sluníčko je velice příjemné, nevím, proč by měla děti trápit :nevim: Jestli bylo synovi moc teplo, tak se asi hodně oblékl, jestli měl třeba mikinu pod bundou, mohl si ji přece sundat. :nevim:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 19:17

No to jsem sama zvědavá, co ti tady holky napíšou. Pro mě je to dělání z komára velblouda. Zas tak děsný vedro nebylo, aby nemohl strávit hoďku na sluníčku. Když mu bylo horko, měl si sundat bundu. Vitamín D je skutečně prospěšný a to, že by jim učitelka vyloženě zakázala schovat se do stínu, se mi vůbec nezdá. Jako že by dítě fňukalo a stěžovalo si, že je mu na slunci špatně a ona ho nutila tam zůstat? Tomu prostě nevěřím.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 17811 příspěvků 03.04.18 19:17

Vždyť bylo maximálně 20-22 stupňů, já jsem se dnes vyloženě stěhovala na slunce ze stínu. Nechápu co je za problém, sundám bundu nebo svetr a v kalhotech a triku v pohodě.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32523 příspěvků 03.04.18 19:18

A ty nesleduješ předpověď, že jsi dítěti nedala vhodné oblečení?
A tedy opalovací krém používáme jenom u moře nebo bazénu. Na běžné běhání venku ne.

P4ja
Kelišová 6335 příspěvků 03.04.18 19:20

No nejsi sama. Dneska to ve městě vypadalo jako by lidi byli zpruzení a naštvaní ještě víc, protože si sluníčko dovolilo vylézt a je teplo. Opravdu nechápu. :nevim:

zelená7
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 03.04.18 19:20

Chudáci družinářky, už i na emiminu si na ně stěžují. Proč by nemohl být na sluníčku? Vedro nebylo, není srpen aby dostal úžeh. Maminkám se nezavděčí nikdo. Ani ve škole, ani ve školce ani v družině. Tyhle úzkostlivé matky. :roll:

lamicina
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 03.04.18 19:21

A to si nemohl sundat bundu a být v mikině nebo v tričku s dlouhým rukávem? Za hodinu bez čepice v tomhle počasí fakt úpal nedostane a bez brýlí taky neoslepne. Taky jsem si brýle dnes zapomněla a pařila se v polokozačkách. Podle mě přeháníš, nazítra mu dej lepší oblečení a je.

kuboslavka
Povídálka 38 příspěvků 03.04.18 19:24

Ano jsi přecitlivělá hyperprotektivní matka, která dělá z komára velblouda.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 03.04.18 19:25

Krém, brýle…není to trochu přehnané. A vhodné oblečení? Už minimálně 3 dny v TV, radiu i na netu avizují, že bude teplé, slunečné počasí. tak není nic jednoduššího, než přizpůsobit oblečení. Navíc jsi u toho nebyla, pochybuji, že učitelka ZAKÁZALA dětem být ve stínu.
Podle mého jsi přecitlivělá a hledáš problémy tam kde nejsou.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 03.04.18 19:27

Delas z toho zbytecny exces.
A jak to budes resit? Dej si mokry hadr na hlavu a sleduj predpoved pocasi.
A bud rada, ze decka nesedi v tak hezkem pocasi ve tride.

KimL
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 03.04.18 19:27

Neschovával se do stínu na nějaké místo, kde na něj učitelka neviděla? Nebo chtěla, aby si děti hrály a ne, aby seděli na zadku na lavičce? Dokážu si i představit, že mohla z legrace říct něco jako „Tak aspoň nachytáš ten vitamín D.“
Kdo ví, jak to bylo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >