Družstevní byt a dávky

89
9.5.17 18:23

Družstevní byt a dávky

Dobrý den,
chtela bych se zeptat zda má někdo osobní zkušenost.
Chceme si od tychne pronajmout družstevní byt. To znamená podnájem. Musíme mít svolení od družstva? A na jaké dávky bychom v tomto případě měli nárok?
Je lepší mít podnájem a nebo si pronajmout byt přímo od družstva? Prisla jsem o rodičovský příspěvek, do prace nastupuji az od září kdy syn zacne chodit do školky. Musíme se tedy obrátit na pomoc státu :roll: A bohužel se v dávkách vubrc neorijentuji :roll: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Patricia89
9.5.17 18:25
@Ademe2 píše:
Dobrý den,
chtela bych se zeptat zda má někdo osobní zkušenost.
Chceme si od tychne pronajmout družstevní byt. To znamená podnájem. Musíme mít svolení od družstva? A na jaké dávky bychom v tomto případě měli nárok?
Je lepší mít podnájem a nebo si pronajmout byt přímo od družstva? Prisla jsem o rodičovský příspěvek, do prace nastupuji az od září kdy syn zacne chodit do školky. Musíme se tedy obrátit na pomoc státu :roll: A bohužel se v dávkách vubrc neorijentuji :roll: :think:

Na druzstevni byt se nevztahuje prispevek na bydleni.

• Citovat
  • Upravit
1390
9.5.17 18:27

Svolení družstva ano, nás stálo asi 800,– :roll:
Tchyně bude muset příjem z tohoto pronájmu danit - uvést v ročním zúčtování.
Co otec dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18100
9.5.17 18:30

Jak jsi mohla přijít o rodičák? To nejde ne? Spíš jsi ho dočerpala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
9.5.17 18:31

Žijeme s tatínekem společně. Ale náš momentální příjem pro triclennou rodinu je 13 tisíc. Ještě nam tchyne nabidla, ze na nas byt prevede, ale nevím, jestli bychom si tím nejak pomohli :think:
Docetla jsem se, ze existuje nejaka davka na družstevní byt jen se to jmenuje jinak nez prispevek na bydleni ale snad doplatek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
9.5.17 18:33
@Patricia89 píše:
Na druzstevni byt se nevztahuje prispevek na bydleni.

Tak to je pekna blbost… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89

@ka2ka tak tak, jen o dva mesice dříve, cemuz sama nerozumím :palec: Protoze jsem si výši RP nemenila. Takze mi to nejspis v roce kdy jsem o nej zadala úřednice vypočítala jinak a vycerpala jsem o dva měsíce dříve. Ale to neni ma otázka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Musíš mít nájemní smlouvu, a souhlas družstva, že tam můžeš bydlet.
Třeba mě kdysi svolení stálo 2000 ve Vítkovicích v Ově. A to ti nikdo neproplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 18:34

A kolik teda vydělává přítel/manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
9.5.17 18:35
@Ademe2 píše: Žijeme s tatínekem společně. Ale náš momentální příjem pro triclennou rodinu je 13 tisíc. Ještě nam tchyne nabidla, ze na nas byt prevede, ale nevím, jestli bychom si tím nejak pomohli :think:
Docetla jsem se, ze existuje nejaka davka na družstevní byt jen se to jmenuje jinak nez prispevek na bydleni ale snad doplatek?

Jo, je to doplatek na bydleni. Ten ti schvali a pak mozna jeste nejake prispevky.. Musis se zeptat na socialce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
9.5.17 18:37

@hudečice @hudečice 13 tisíc. Ted nam schválili pridavky na dítě 500,– Nastoupil do nové práce a bohužel s 13 tisíci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16425
9.5.17 18:38

@Ademe2 tvuj muz vydela 13 tisic 8o? To je invalidni nebo ma jen castecny uvazek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 18:39
@Ademe2 píše:
@hudečice @hudečice 13 tisíc. Ted nam schválili pridavky na dítě 500,– Nastoupil do nové práce a bohužel s 13 tisíci :roll:

A co dělá za 13 tisíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
9.5.17 18:40

@jahuhudka pracuje na HPP a invalidní není. Je to nástupní plat. Ale toto taky řešit nechci protože nevyřeším :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18100
9.5.17 18:42
@Ademe2 píše:
@jahuhudka pracuje na HPP a invalidní není. Je to nástupní plat. Ale toto taky řešit nechci protože nevyřeším :roll:
řešit by jste to měli protože je to důvod vašich problémů :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama