Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 16:37
Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Reakce:

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18042 příspěvků 14.04.18 17:19

Podnájemníky mám nahlášené na družstvu, zaplatila jsem poplatek 1000 Kč a mám to na 3 roky. Předešla jsem jakým koliv problémům, nájemník má svoje jméno na schránce a na bytu, nikdo nemůže kafrat.

jarmarkty
Kecalka 163 příspěvků 14.04.18 17:33

Tak záleží jaké podnájemníky i tam dáš, jestli tam budeš mít cizí lidi, tak bych to vyřešila asi přes družstvo, protože co když to budou problémoví nájemníci, tak aby jsi neměla problém na družstvu. Jestli je nějaká pokuta nebo tak, tak se podívej do stanov vašeho družstva.

Russet
Extra třída :D 11644 příspěvků 14.04.18 17:42
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Nepodváděla bych. Přečetla bych si stanovy družstva. Většinou chtějí smlouvu a nějaký poplatek. Nenapráší tě zvědavé sousedky? Radši bych to měla v cajku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 18:35

@Russet Určitě se na to kouknu, někde na internetu jsem teď četla že by mě to družstvo mohlo i z nájmu vyhodit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >