Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.04.18 16:37
Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Reklama

Reakce:

Luisiana
Neúnavná pisatelka 17700 příspěvků 14.04.18 17:19

Podnájemníky mám nahlášené na družstvu, zaplatila jsem poplatek 1000 Kč a mám to na 3 roky. Předešla jsem jakým koliv problémům, nájemník má svoje jméno na schránce a na bytu, nikdo nemůže kafrat.

jarmarkty
Kecalka 107 příspěvků 14.04.18 17:33

Tak záleží jaké podnájemníky i tam dáš, jestli tam budeš mít cizí lidi, tak bych to vyřešila asi přes družstvo, protože co když to budou problémoví nájemníci, tak aby jsi neměla problém na družstvu. Jestli je nějaká pokuta nebo tak, tak se podívej do stanov vašeho družstva.

Russet
Kelišová 6773 příspěvků 14.04.18 17:42
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Nepodváděla bych. Přečetla bych si stanovy družstva. Většinou chtějí smlouvu a nějaký poplatek. Nenapráší tě zvědavé sousedky? Radši bych to měla v cajku.

Anonymní  14.04.18 18:35

@Russet Určitě se na to kouknu, někde na internetu jsem teď četla že by mě to družstvo mohlo i z nájmu vyhodit

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama