Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 16:37
Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Reakce:
Luisiana
Neúnavná pisatelka 18387 příspěvků 14.04.18 17:19

Podnájemníky mám nahlášené na družstvu, zaplatila jsem poplatek 1000 Kč a mám to na 3 roky. Předešla jsem jakým koliv problémům, nájemník má svoje jméno na schránce a na bytu, nikdo nemůže kafrat.

jarmarkty
Kecalka 175 příspěvků 14.04.18 17:33

Tak záleží jaké podnájemníky i tam dáš, jestli tam budeš mít cizí lidi, tak bych to vyřešila asi přes družstvo, protože co když to budou problémoví nájemníci, tak aby jsi neměla problém na družstvu. Jestli je nějaká pokuta nebo tak, tak se podívej do stanov vašeho družstva.

Russet
Extra třída :D 14479 příspěvků 14.04.18 17:42
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Nepodváděla bych. Přečetla bych si stanovy družstva. Většinou chtějí smlouvu a nějaký poplatek. Nenapráší tě zvědavé sousedky? Radši bych to měla v cajku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 18:35

@Russet Určitě se na to kouknu, někde na internetu jsem teď četla že by mě to družstvo mohlo i z nájmu vyhodit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >