Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Anonymní
14.4.18 16:37

Družstevní byt a nahlášení podnájemce

Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18952
14.4.18 17:19

Podnájemníky mám nahlášené na družstvu, zaplatila jsem poplatek 1000 Kč a mám to na 3 roky. Předešla jsem jakým koliv problémům, nájemník má svoje jméno na schránce a na bytu, nikdo nemůže kafrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
14.4.18 17:33

Tak záleží jaké podnájemníky i tam dáš, jestli tam budeš mít cizí lidi, tak bych to vyřešila asi přes družstvo, protože co když to budou problémoví nájemníci, tak aby jsi neměla problém na družstvu. Jestli je nějaká pokuta nebo tak, tak se podívej do stanov vašeho družstva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
14.4.18 17:42
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz.
Jsem nájemce v družstevním bytě a nyní chci byt podnajímat, kamarádka mi říkala, že ona to dělá tak, že nahlásí že tam budou bydlet její děti aby nemusela čekat na schválení družstva zda může byt podnajmout jinému nájemníkovi, máte s tím někdo zkušenost? Nemůže na to družstvo třeba přijít a dát mi nějakou pokutu nebo něco?

Nepodváděla bych. Přečetla bych si stanovy družstva. Většinou chtějí smlouvu a nějaký poplatek. Nenapráší tě zvědavé sousedky? Radši bych to měla v cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.18 18:35

@Russet Určitě se na to kouknu, někde na internetu jsem teď četla že by mě to družstvo mohlo i z nájmu vyhodit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama