Reklama

Družstevní být vs. osobní vlastnictví (převod)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 07:22
Druzstevni byt vs. osobni vlastnictvi (prevod)

Ahoj,

Muzete mi poradit jak probiha prevod druzstevniho bytu do osobniho vlastnictvi - co je treba vyridit, jak se odviji castka za prevod atd.? A jake ma vyhody mit byt v osobnim vlastnictvi - krome toho, ze muzu rucit tim bytem pak na hypoteku (druzstevnim tusim ne).

Najem mame kolem 4000,–, jak se pak pro nas budou lisit vydaje na byt - drusztevnici maji nejak jinak rozpocitane celkove vydaje na dum nebo jak to funguje?

Dik!

Reklama

Reakce:

anahita
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 19.04.18 07:36

Ahoj. Pokud má barák nějaký úvěr (většinou na zateplení, plastová okna.. Cokoliv) budeš muset doplatit svůj podíl na úvěru. Mě to např. dělá 39tis. Kamarádce 125tis. Převádět také nejde kdykoliv. Jde to zpravidla 1-2× v roce. A nájem se neliší. Je dobré platit nadále fond oprav, protože byste pak platili opět svůj podíl na následné opravě, která se běžně platí z fondu, ale to je možná i povinnost platit fond. :-) víc netuším, právě řešíme hypo na koupi bytu v OS a náš starý chceme do OS převést ať se nám lépe prodá.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama