Držel někdo z vás jaterní dietu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 20:10
Držel někdo z vás jaterní dietu?

Ahoj holky, anonymně prosím, jedná se o zdravotní stav manžela..Držel někdo z vás jaterní dietu? Manžel má zvýšené ALT, GMT. AST ma v normě..Byl na sonu, tam bez nálezu, pred pul rokem prodelal tezky zanet s bakterialni infekci, mesic uzival ATB. Byly mu delany testy na borelii, CMV, EBV a kdysi teda prodelal neco, co se neda blize specifikovat, jestli teda mononukleozu nebo co. V srpnu byl na prvni odber, tam tedy mirne zvysene jaterni testy, ted dva mesice abstinoval(pil teda birell) a v listopadu testy dopadly jeste hur. Byla mu tedy doporuceno nejist smazene atd. Zajima me, jestli teda muze chleba s maslem, nebo radeji mazat treba florou nebo tak, jestli vadi zpenit cibulku na oleji pred pridanim zeleniny atd…Jako ty hodnoty asi nejsou dramaticke, ale chci dostat manzela do cajku :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 08.11.14 20:12

Já v nemosnici dieta S4 téměř bez jakýhokoli tuku. NA silvestra jsem dostala slavnostně rohlík a plátek šunky, na Vánoce jsem měla vařené brambory a vaječnou, bílkovou sedlinu (bílek vařený ve vodní lázni) pecka :palec:

Sailah
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 08.11.14 20:13

Ano naprosto bez tuku, ani rohlík jsem nejedla.. vadí veškeré typy tuků jak rostlinné tak živočišné. takže to bude dohánět sladkým, protože bez tuků bude mít hlad…

IvetJas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 20:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky, anonymně prosím, jedná se o zdravotní stav manžela..Držel někdo z vás jaterní dietu? Manžel má zvýšené ALT, GMT. AST ma v normě..Byl na sonu, tam bez nálezu, pred pul rokem prodelal tezky zanet s bakterialni infekci, mesic uzival ATB. Byly mu delany testy na borelii, CMV, EBV a kdysi teda prodelal neco, co se neda blize specifikovat, jestli teda mononukleozu nebo co. V srpnu byl na prvni odber, tam tedy mirne zvysene jaterni testy, ted dva mesice abstinoval(pil teda birell) a v listopadu testy dopadly jeste hur. Byla mu tedy doporuceno nejist smazene atd. Zajima me, jestli teda muze chleba s maslem, nebo radeji mazat treba florou nebo tak, jestli vadi zpenit cibulku na oleji pred pridanim zeleniny atd…Jako ty hodnoty asi nejsou dramaticke, ale chci dostat manzela do cajku :-)

Já asi ve 21 tak tři měsíce (vyhrožovali mi až rokem) a byla jsem tehdy po mononukleóze a dost zesláblá. Vařila mi mamka a dieta byla fakt přísňácká - vařené maso, vařená zelenina, brambory, rýže, vařené ryby, smažené vůbec, no tehdy se mi zdálo o špeku a toho normálně nejím. Nicméně na testech jsem pak dopadla dobře a vše bylo ok.

g.sandova
Závislačka 4147 příspěvků 08.11.14 20:17

Ahoj, ja drzela kdysi, a zadne maslo. Pomohl mi koprivovy caj.
Nemohla jsem ani ovoce a zeleninu.
Zpocatku jen ryzi, potom rohlik. Postupne varene bile maso.
Ja mela ale asi jiny problem. Mela jsem zvetsena jatra a nevedelo se proc.
A bylo mi opravdu hodne spatne 2 mesice asi. Ztratila jsem chut neco delat, neslo nic. Jen lezet

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 08.11.14 20:20

No dietu jste měli zavést už v létě. Ideální je dieta bez tuků. Tedy ani žádné máslo, sýry jen nízkotučné, to samé joguty. Žádná smetana do omáčky. Tukový rohlík bych taky vynechala. Když jsem tu dietu držela, nemohla jsem ani nic na oleji zasmažené, vše jen na vodě. Taky opatrně s vejci, uzeninami (jen dušená šunka). A jíst jen libová masa (žádný bůček, krkovička atd).

Aliik
Echt Kelišová 8427 příspěvků 2 inzeráty 08.11.14 20:24

Jaterni dietu jsem drzela po mononukleoze rok a jak psaly holky, tukum se hodne vyhybat. Ja tedy pecivo jedla (rohliky), ale na nej maximalne pomazanky z nizkotucneho tvarohu. Dodnes si pamatuju tvaroh na milion zpusobu, nejlepsi byl osoleny s nakrajenym rajcetem a kyselou okurkou :mrgreen:
Jo a hodne mi pomohl caj z Ostropestrece marianskeho, fakt mi behem mesice klesly testy na tretinovou hodnotu ;)

Tinuvien
Generální žvanilka 23544 příspěvků 08.11.14 20:25

Chvíli jsem na ní byla, potěšily mě třeba palačinky na sucho upečené. Jinak fakt bez tuků.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 20:42

@Daduka : no o diete doktor nemluvil, rekl at to manzel neresi, tak jsme ale usoudili, ze holt si odpusti vecerni vino nebo vizoura…ale teda testy jsou horsi nez byly, takze pujdem do diety az ted…

missName
Stálice 80 příspěvků 08.11.14 20:45

Byla jsem za posledních let několikrát a můžu tedy říct, že je to pěknej opruz :-D Jak píšou holky, vynechat tuky (já musela pít i odtučněné mléko), rozhodně nic smaženého atd. Když si zadáš do googlu „jaterná dieta“ vyplivne Ti to i nějaké ty recepty, než se s tím sžiješ ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 21:05

Mate me, ze ve vsech odkazech jsou povolene a zakazane potraviny a mezi ty povolene patri i oleje: repkovy, slunecnicovy, olivovy… a treba ta flora je z rostlinnych tuku, tak jak to tedy je? A ve spouste receptech je prave v surovinach uvedeny olej, sice minimalni mnozstvi, ale je..

missName
Stálice 80 příspěvků 08.11.14 21:08

Dát trochu oliváče třeba do salátu určitě nevadí, hlavně ale nesmažit! A mně dr. povolil floru (tuším, že to byla nějaká ta spešl ProActive..) ;-)

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 08.11.14 21:10

Jelikož testy nejsou dramatické, tak bych nedržela dramatickou dietu

emmapraha
Povídálka 40 příspěvků 08.11.14 21:19

Já ji držela skoro rok a půl :)

milai
Kecalka 357 příspěvků 08.11.14 22:16

Ja ji drzela 5let, zadne tuky, porad jen chude polevky a kure s brambory a dalsi zeleninova jidla, mela jsem narizeno zadne tuky, nic smazeneho a ne cokoladu, pecivo jsem mohla jen den stare (nevim proc), vejce jedno za mesic, byla jsem dite, musela jsem hooodne hlidat pitny rezim, vanocni cukrovi nebo tak vubec, sladke jsem mohla jen sezamove placky s medem…no a vysledek byl ze to vubec nepomahalo, kdyz jsem zahresila jednou za rok hranolkama, mela jsem testy lepsi nez kdyz jsem dietu prisne drzela…kdyz jsem dietu drzet prestala po letech uplne s tim, ze dieta evidentne nepomaha, samo se hodnoty srovnaly, ale to se spis upravilo dospivanim, takze tim nechci rict, ze je dieta na nic, za zkousku urcite stoji. A hlavne zadny alkohol, ale to je asi samozrejmost ;-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >