Držení batolete při chození?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anetka89
Povídálka 40 příspěvků 05.11.14 19:23
držení batolete při chození?

Ahoj, maminky. Chtěla jsem se zeptat, zda své batole, které přišlo, že může jít za ručičky s pomocí maninky je opravdu špatné jak tvrdí doktoři. Pokud máte starší dítko jak jste to prováděly? začalo mimi opravdu chodit až déle než kolem 1,5?a co botičky, obyčejné bačkůrky na doma nebo pevnější s vysokým nártem např. kožené? děkuji za příspěvky Anet

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 05.11.14 19:26

My za ruku nikdy nevodili, a to se malá od 8měsíců stavěla, v deseti chodila kolem nábytku. První boty dostala až když sama úplně chodila. Doma byla buď v ponožkách, nebo látkových capáčkách. Sama chodit začala přesně týden po prvních narozeninách.

nunik
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 05.11.14 19:28

Můj chlap malého za ruce vodil, já jsem ho držela kolem pasu, první krok sám udělal 13.10. a dneska se rozchodil úplně, takže mu vodění za ruce nijak neuškodilo…

Pipet
Generální žvanilka 24210 příspěvků 05.11.14 19:29

Nerozumím řeči tvého kmene, ale vodit za ruce je špatně - dítě ruce nad hlavou, matka ho drží (záda ji bolí), dítě vlaje…
Můžeš ho držet rukama kolem hrudníčku (záda bolí ještě víc), případně mu nastavit ruce, aby se jich drželo tak, jak se drží třeba židle… ruce max. vodorovně, ne ve výšce.

Ideální je nedržet vůbec :lol: - max, pak třeba za jednu ruku po chodníku, když už chodí jistěji.

Na boty je plno názorů. Moje děti doma bosy, venku kožené boty s pevným opatkem a měkkou podrážkou. Dost místa pro prsty.

aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 05.11.14 19:33

@anetka89 Ahoj starší dcera začala chodit sama až po roce. Až když začala dělat první kroky pořídila jsem boty s pevným nártem. Plánuju to i s mladší. Zatím se staví kolem nábytku a až začne dělat kroky vezmem boty ;-)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.11.14 19:34

@anetka89 můj chtěl za ruce, sám se bál. sám začal chodit až 16 m, zato ale stabilně, bez pádů.

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 05.11.14 19:36

Ja se ridim tim, ze to spwtne je. Malou jsem nevodila, chodi az ted za ruce, aby nevlitla pod auto treba :lol: Stavet se zacala mezi 7-8mesicem, zaroven zacala obchazet opatrne nabytek, samostatne chodit se naucila ve 13mesicich. Boty. dostala na ven, kdyz zacala chodit, doma nikdy backurky nemela, chodi bosa, bud uplne, nebo ma ponozky aspon chvili, nez je stahne, pripadne puncochy. Kdyz byla mladsi, dostavala kozene capacky, ktere ovsem jako ponozky sundavala a zacala zuzlat :lol:

Pipet
Generální žvanilka 24210 příspěvků 05.11.14 19:38

@aneta.ji Myslíš s pevným kotníkem asi

aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 05.11.14 19:47

@Pipet ano ale to snad každý pochopil :lol:

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 05.11.14 19:52

@anetka89 Nevím, co myslíš tím vysokým nártem, ten já mám, ale na noze, proto nosím boty okolo nártu právě povolené, místo tkaniček prádelní gumičku. Jinak boty až když dítě chodí úplně a na ven - měkká podrážka, pevný opatek, prostorné, u nártu pružné, kožené. Doma - pokud koberce, tak ponožky bez bot, pokud podlaha, tak kožené capáčky či sandálky s opatkem. Za ruce se tahat dítě nemá - představ si, že by jsi takto musela s rukami nahoru chodit ty, dítě je v nesprávné poloze, posiluje špatné svaly, má špatné celkové postavení, může se tím i zranit. Ruce může mít max dopředu - aktivní chodítko, židle, nebo dítě držet kolem hrudi. Ideálně samozřejmě nic.

kachix
Kecalka 259 příspěvků 05.11.14 19:52

Maly zacal obchazet nabytek v 9 mesicich, chodit samostatne az v 15 mesich, za rucicku jsme ho vodili, nic jinehoho nebavilo, ted se tlucu do hlavy :zed: ve 2 letech spatna chuze, uvolnene svalstvo a klouby, chodime na rehabky, takze za me urcite nevodit :zed:

Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 05.11.14 19:54

Nedržela jsem vůbec a bačkory nevedeme. Syn se rozchodil sám v roce a docela dobře, moc nepadal.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 05.11.14 19:55

Já za ruce nevodila, chodit mi začali samostatně pozdě, starší v 15,5, mladší v 18m. botičky, doma nic, venku první boty, koupila jsem normální sandálky, samozřejmě kvalitní, s pevnou patou, oba začali chodit v létě.

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 05.11.14 19:58

Nevodila jsem syna, nevodím ani dcerku. Oba si na všechno přišli sami, přes lezení, stavění u nábytku a obcházení ho, neměli žádné chodítko, nic. A začali chodit shodně v 10m, sami, bez opory. Malá má rok, a za ruku vůůůbec nechce, vzteká se, jedině sama. :) Sem tam ještě spadne, zvyká si na nové zimní boty. :?

Ladybird146
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 05.11.14 19:59

@anetka89 mě začala chodit dcera v 8měs. kolem nábytku, pak jsem jí přidržovala za ruce, záda sice boleli, ale radost byla větší :mrgreen: no a v 9měs. začala chodit sama! Doma bez bot pouze ponožky s protiskluzem a na ven boty- já kupovala vždy od žirafy, aby byli zdravotní a kvalitní než se zpevní klenba…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >